Polecane posty

krzychusob    0

Witam.

Mam problem, posiadam obore 25x8.5 która jest pokryta papą.Pod papą jest wylany beton. Przez zaniechanie poprzedniego własciciela dach przeciekał w wyniku czego powstały dziury. Chce zkuc beton i założyć blachodachówke. I tu zwracam sie do was z pytaniem jaką konstrukcje proponujecie stalową czy drewnianą, jaka gróbośc belek i łat i co ile metrów rozmieszcza sie.(szerokoś budynku 8.5m) Za wszystkie wskazówki zgóry dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Jak dla mnie to tylko drzewo. Cena 1/3 stali, szybszy, lepszy montaż, wytrzymałość bardzo dobra.

Przy 8,5 metra masz na środku podparcie, czy to jest dach dwuspadowy. Krokwie standartowe 16x6 co 85 cm przy podparciu na środku. Bez podparcia to krokwie 20 lub 25 x10 co 85 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1213

Drewno, dwuspadowy jetkowy od 14x7 do 18x8 zalezy gdzie mieszkasz, ile sniegu etc

jezeli stal nad oborą to najlepiej ocynk albo inne dobre zabezpieczenie przed korozją

a na dach moze plyta warstwowa? i wtedy belki stalowe IPE...

Na takie zmiany chyba trzeba pozwolenie...


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychusob    0

Dzięki za wszystkie info. Więc tak, dach będzie jednospadowy.(podparcie na srodku) Napewno bedzie pokryty blachą trapezową . I jeszcze jedno na tym starym jest tyle spadu co nic. Ile cm. musze podmurować z jednej strony ? Jakie gr. łaty i co ile cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Jak dla mnie to tylko drzewo. Cena 1/3 stali, szybszy, lepszy montaż, wytrzymałość bardzo dobra.

Przy 8,5 metra masz na środku podparcie, czy to jest dach dwuspadowy. Krokwie standartowe 16x6 co 85 cm przy podparciu na środku. Bez podparcia to krokwie 20 lub 25 x10 co 85 cm.

No się nie zgodzę, po co co 85cm drewniane jak można co 5m metalowe dzwigary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewnien jak to wygląda dla trapezu ale wiem ze minimalny spad przy blachodachówce wynosi 7 stopni. jak dla mnie tapez to tanie rozwiązanie ale wiem z własnego doświadczenia ze takie pokrycie w czasie deszczu daje jak bęben (niesamowity hałas) osobiście polecam blachodachówke. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati5457    1

Jeśli chodzi o oborę to tylko stal drewno może się psuć , no chyba że chodzi ci o drewno zainpregowane odpowiednim środkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1213

@ mati5457 przeciez stal + opary z N też koroduje... jeszcze bardziej niz co kolwiek,

powiedzmy ze mam jakąs stycznosc z konstrukcjami i np na baseny daje sie drewno, drewno klejone ,ew. zelbet z uwagi na korozje, stal rzadko ale ocynk, alu lub trudnordzewiejącą,

...czy blacha czy blachodachówka...i tak bedzie głosna...krowy będą sie budzić.. :lol:


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Ja w tym roku robiłem dachy i chciałem dać dźwigary ze stali. To stal w cenie netto wychodziło 3 razy drożej niż drzewo. Słupy dałem metalowe to wyszło z 2 razy drożej niż drzewo. Fakt że można dać stal co 5 metrów,ale z tym też się wiąże inna blacha i łaty metalowe, więc nie byłbym pewien czy taniej wyjdzie. Do tego trzeba policzyć czas na montaż i spawanie.

Tego raczej nikt nie liczy??

U mnie z 10 słupów metalowych spawaliśmy z 3-4 dni, a prawie 300 metrów dachu z drzewa postawiliśmy też 3 dni. Bardzo się zdziwiłem jak szybko i lekko się robi drzewo. http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/331755-wiata/ ta wiata kosztowała mnie 17 tyś, brutto, bez posadzek i z pracownikami. 20x7 i 8x8 wszystko nowe

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

a u bydła nie dałoby się postawić stalowej konstrukcji i zrobić natrysk z pianki, albo ew. płyty poliuretanowe ułożyć tak, że fiberglass będzie też chronił konstrukcję? tzn. jak się zmieni trwałość? Postoi ze 30lat jeśli będzie dobra wentylacja?

Edytowano przez GRGOJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja w tym roku robiłem dachy i chciałem dać dźwigary ze stali. To stal w cenie netto wychodziło 3 razy drożej niż drzewo. Słupy dałem metalowe to wyszło z 2 razy drożej niż drzewo. Fakt że można dać stal co 5 metrów,ale z tym też się wiąże inna blacha i łaty metalowe, więc nie byłbym pewien czy taniej wyjdzie. Do tego trzeba policzyć czas na montaż i spawanie.

Tego raczej nikt nie liczy??

U mnie z 10 słupów metalowych spawaliśmy z 3-4 dni, a prawie 300 metrów dachu z drzewa postawiliśmy też 3 dni. Bardzo się zdziwiłem jak szybko i lekko się robi drzewo. http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/331755-wiata/ ta wiata kosztowała mnie 17 tyś, brutto, bez posadzek i z pracownikami. 20x7 i 8x8 wszystko nowe

W twoim przypadku to wybrałeś najlepsze rozwiązanie. Dach jednospadowy, nie szeroki, ok. Przy szerszych konstrukcjach dwuspadowych byłbym za stalą. Roboty dużo, koszt wcale nie jakiś tragiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Wie ktoś może jaka jest różnica w cenie miedzy konstrukcją stalową, a z drewna klejonego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

To ten dach jest prawie płaski?? Nie kuj go tylko podmuruj do okoła i na to wieniec i konstrukcja dwuspadowa.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Na drewnie i tak zawsze wyjdzie taniej. Krokwie długie nie będą,przy zastosowaniu podciągu dach postoi troche jednak. Krokwie 8x16,łata 2.5x8. Podciąg 20x16,banty 6x14,murłaty 14x14. Polecam swoje wykonastwo xP szczęśliweo Nowego Roku wszystkim życzę;)


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio551    7

Witam mam problem założyłem dach z blachy i mi się skrapla na byki macie jakiś pomysł żeby temu zaradzić proszę o odp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Folie dachową paraprzepuszczalną było trzeba dać, a teraz podbitka jedynie zostaje


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Kolego @yahooo777, widzę że jesteś obeznany w tematach konstrukcji dachów, pokryć itd, jaką byś wybrał konstrukcję dachu na budynek (obora na opasy) o wymiarach zew. 14x14, myślałem coś w stylu dach dwuspad, konstrukcja drewniana, na to eurofala (może poradziłbyś coś innego, w miarę taniego na dach takiego budynku :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Mam firmę dekarską to musze sie znać na tym;) strop będzie? Ja bym na Twoim miejscu alucynkiem to pokrył, budynek już jest czy powstanie?


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Bez stropu, budynek jest dopiero w planach, pd tym alucynkiem to się woda nie będzie skraplać? I jak według Ciebie najlepiej, krokwie, łaty i na to od razu blacha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

A pod eurofalą sie nie skropli?;) Folie musisz dać, ocieplić dach bo inaczej przemarzanie wystąpi, chyba, że płyta warstwowa. A dlaczego ten budynek to taki KLOCEK?


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Taki klocek, żeby później była możliwość łatwego przedłużenia z korytarzem paszowym po środku. Ile taka folia za m2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Cena zależy od paraprzepuszczalności,ilości warstw i grubości,cena od 1,5zł za metr


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 5714mf255
      witam wszystkich mam takie pytanie czym ogrzewacie domy zima stoję przed wymiana kotła i szukam wydajnego a zarazem w miarę taniego rozwiązania.
    • Przez Marcin133
      Witam. W związku z bardzo drogim opałem myślę nad ogrzewaniem domu pompa ciepła. Proszę użytkowników którzy już posiadają lub myślą o założeniu o wypowiedzenie się w temacie. Jakie pompy polecacie itd. 
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
    • Przez adekbp
      Witam. Mam 21 lat. Zwracam sie do Was drodzy forumowicze z prośbą podsunięcią jakiegoś pomysłu. Mogę przejąć gospodatstwo ogrodnicze niedaleko miasta (około 15km, 65tyś. mieszkańców), województwo Lubelskie. W gospodarstwie znajduje się dom jednorodzinny dość duży, obora oraz stodoła o dość dużej powierzchni, myślę że około 300m2, obora i stodoła murowane. Wokół posiadłości ziemia, w kilku kawałkach, koło 1ha(III-IVklasa), oprócz tego posiadam jeszcze 3ha w jednym kawałku(V-VI klasa), dość ciekawe tereny, rzeczka kilka mostów, las, cisza, spokój, dodatkowo przez wieś przebiega szlak turystyczny. Przy domu duża szklarnia o powierzchni 460m2, parę lat temu była remontowana, kiedyś była ocieplana, no ale wiadomo na dzisiejsze koszty opału po prostu się nie opłaca.
      Opisałem pokrótce co gdzie i jak, teraz pytanie, jaki biznes można rozpocząć? Myślałem nad gospodarstwem agroturystycznym, ale niestety na dzień dzisiejszy Unia Europejska nie przyjmuje wniosków do dofinansowań takich przedsięwzięć. Kapitał który mogę przeznaczyć na przyszłe inwestycje to około 20tyś zł. A może jakieś inne pomysły? Bardzo proszę o podsunięcie jakiegoś dobrego pomysłu. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj