Zaloguj się, aby obserwować  
fendt309c

Pistolet malarski

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
fendt309c    41

Witam wszystkich! mam taki mały problem. Na wiosnę chcę odnowić kilka maszyn i nie mam zamiaru malować pędzelkiem (a kompresora nie posiadam),znalazłem na allegro pistolet malarski (nawet za rozsądną cenę) i chciałbym się was poradzić czy warto go kupić czy lepiej sobie odpuścić.Z góry Dzięki za odpowiedzi.

 

Oto link do tego pistoletu:

http://allegro.pl/oryginal-paint-zoom-2-pistolet-malarski-jakosc1-i1984497735.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Levis    10

Daruj sobie, to zabawka.

Kup sprężarkę (w gospodarstwie nie wyobrażam sobie nie posiadania solidnej sprężarki) za 1000zł kupisz solidną 3cylindrową sprężarkę ze zbiornikiem około 150-200l.

Pistolet niskociśnieniowy spokojnie do 100zł kupisz całkiem niezły.

 

A jak nie masz funduszy na sprężarkę to kup sam pistolet a sprężarkę od kogoś pożycz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zgadza sie to badzxiewie Lepiej kupić taki na sprężarkę. Co do tych 3 cylindrowych to nie wiem po co? Kup zwykłą 2 cylindrową ze zbiornikiem 150 l na twoje potrzzeby spokojnie wystarczy i tańsza będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Masz fendta tak więc musisz mieć sprężarkę powietrza. Chcesz odnowić maszyny więc pasowałoby je wypiaskować więc proponuje taki pistolet http://allegro.pl/pistolet-do-tynkowania-i-malowania-z-zaworem-alu-i2000828299.html . Teraz musisz obczaić ile atmosfer będzie bić traktor. U mnie kiedyś c360 3p malowaliśmy podobnym pistoletem na ścianach w domu wyszło nawet nieżle. Nie ręcze za pistolet czy w ogóle będzie chodził tak jak trzeba. A ten plastikowy za 90 dych to nie wiem czy wytrzyma tyle malowania. Blacha to blacha zazwyczaj więcej wytrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt309c    41

Dziękuję wam za porady i pomysły.To porozglądam się w w sklepach rolniczych i budowlanych za kompresorem.(ostatnio byłem w sklepie rolniczym to widziałem dwa kompresory w atrakcyjnej cenie)[chyba promocja] za 320zł były też droższe do 500-600zł. to tam jakiś kupie.Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Do malowania musi byc odpowiednia wydajność. Sprężarka ciągnikowa się nie nadaje te tańsze kompresorki różnie. Do pomalowania jakichś kilku kształtowników itd może tak. jak zaczniesz malowac duże powierzchnie to może być za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Sprężarka 100L musi być do malowania maszyn minimum :P

Robiłem 25L i tragedia , nic nie szło malować bo zaraz powietrze uciekło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

przyłącze sie do tematu :)

 

co myslicie o tych pistoletach lakierniczych:

 

 

Jakoś bardziej mi się "podoba" ten 1. ale z kolei ten tańszy ma jakieś dwie regulacje tak bynajmniej mi sie wydaje bo widze jakieś tam pokrętła wiec chyba czym wiecej regulacji to tym lepiej tylko jak patrze na cene to nie wiem co mysleć

 

 

http://allegro.pl/pistolet-lakierniczy-do-malowania-dysza-1-0-mm-i1999040022.html

 

http://allegro.pl/pistolet-lakierniczy-do-malowania-z-dysza-0-5mm-i1999040140.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

W tym pierwszym regulujesz skok iglicy, a więc dawkę(pokrętło z tyłu), Szerokość i kształt strumienia - pokrętło z boku, płaszczyznę strumienia - nakrętka z przodu, ilość powietrza - mała śrubka z dołu. Ten drugi dla mnie jest jakimś rozpylaczem. Jestem z tym pierwszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Typowa chińszczyzna z dolnej półki i trzeba mieć dużo szczęścia żeby trafić egzemplarz którym będzie się można dłużej pocieszyć.Moja przecinarka tej firmy (cena 300zł) działała tylko kilka dni padła przy trzeciej tarczy i nie ma nawet co remontować.Lepiej dozbieraj pieniędzy i kup coś profesjonalszego, nawet używanego, ale nie chińskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459
http://allegro.pl/kompresor-olejowy-sprezarka-einhell-bt-ac-230-24-i2021062368.html ja od 2,5 roku użytkuję podobny kompresor i sobie chwalę, kosztował 490zł ale warto było. Do malowania pistoletem który jest w mojej galerii spokojnie wystarcza, z pompowaniem daje sobie radę. Ogólnie polecam ten sprzęt.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj