Aleks72

jaki jest docisk prasy Claas 46 RC

Polecane posty

Aleks72    2

w tygodniu jade oglądać prase Claas rollant 46RC i nie wiem jaki ma docisk klapy czy na zamki czy jest docisk chydrałliczny??? wszędzie szukałem ale niemogłem znaleść jaki docisk ma ta prasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleks72    2

no ale porównać metal-fach a claas to jak dzień do nocy za to samo cene to moge kupić claasa z lepszym wyposażeniem i lepszą wydajnościa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

te hydrauliczne łapy do klapy do nie jest dobra rzecz popuszczają tłoki podczas pracy i nie ubija beli tak jak powinno ;[


kupie ładowacz czołowy do fendt 308 LSA 1989r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

piotrslonski1 jak ktos ma belarke dobita to w claasie bedzie odpychac (tak samo zamki jak juz belarka swoje zrobi to zamki tez sie wylamia) klape ale odchylanie klapy zalezy jeszcze od pompy traktora ,szczelnosci przewodwow .tlok nie puszcza tylko zawor hydrauliczny przewaznie.

malopolanin64 mylisz sie bo np rollant 42 farmer, variant 16(malo ich jest) mialy zamki i oczywiscie varianty 180 oraz nowsze modele seri 260 lub 280 i najnowsze seri 3xx .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleks72    2

a czy na chydrałlike na traktor coś szkodzi??? w szczegulnosci na pompe??? a to pewno te siłowiki co trzymaj klape to pewno po jakimś czasie do wymiany jak one popuszczają i sam nie wiem co mam sądzić o tej prasie albo całkiem jakoś JD 550 zmieno komorowo to jusz pewno sa a zamki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na traktora hydraulkie nie zaszkodzi poprostu pompa bedzie wiecej chodzila ale to w niewielkim stopniu zawazy na jej zywotnosci predzej belarke szlak trafi niz pompe. uwaznie czytaj przeciez napisalem ze silowniki raczej nie puszczaja tylko zawor hydrauliczny ale tez jest sposob poprzez podlozenie podkladki tak jak pod zabezpieczenie przelewu w ciagnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

może ma ktoś na sprzedaż Claas-a 46 z szerokim podbieraczem, owijanie sznurek + siatka (noże mogą być nie muszą) bo szukam takiej do kupna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleks72    2

dzieki za podpowiedz mi bobekmariusz a jeszcze djedno w kturych to miejscach sie podkłada te podkładki??? to bym odrazu zobaczył bym czy są czy niema czyli jak to do przelewu traktoru zabardzo nierozumiem???

 

semos wejć na allegro jest tam tego pełno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

kolego @Aleks72 widze ze masz tak samo jak ja rok temu przed zakupem rollanta 46 ;)

w tej prasie jest tak zamykasz klape dociskasz dzwignia do czerwonego pola na zegarze i heja w pokos i to praktycznie cale uzycie hydrauliki ciagnika a w czasie prasowania wlasnie ten zawor trzyma cisnienie w obwodzie u mnie trzeba jeszcze raz w czasie nabierania komory docisnac do czerwonego bo troche spada... balem sie o ta hydraulike ze klapa bedzie odstawac ale najw odstaje 2-3 cm nic to nie ma do dobicia beli jak niektorzy mowia ze flaki wychodza ja nie mam problemu...

a ten zawor jest stojąc od przodu prasy z lewej str pod cisnieniomierzem i cala puszka z elektryka lec po przewodach i zobaczysz go jest tam sruba na duzy klucz i to jest to tam powinna byc sprezyna ja nie odkrecalem bo jest dobrze ale watpie zeby sprzedawca dal ci odkrecac... Powodzenia;)

a gdzie ta prasa?? nie mow tylko ze w rogienicach???


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    4

a czy te prasy posiadają coś takiego jak automatyczne owijanie sznurkiem? Na czym ono polega? W jakim miejscu jest umieszczony przełącznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak jak pedro pisze zawor znajduje sie pod duza klapa z prawej strony .taki kwadratowy nad zaworem kulowym od zabezpieczania klapy mozesz zobaczyc czy ta sruba na duzy klucz ok 30mm jest zdarta z farby jesli tak to cos ktos robil .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleks72    2

pedro2 żebyś wiedział że mam obawy dzięki mi za wytłumaczenie tego wszytkiego nie rogienice to nie sa moje okolice będe brał niedaleko Zambrowa od takiego jednego gościa może w tym tygodniu do niego podjade jak nie to w następnym jak bede to wrzuce pare fotek i pokaże wam a to ta wskazówka na zegarze co pokazuje ciśnienie tak??? i musi być na czerwonym polu tak??? a i te silowniki od klapy to nie popsują się ???? jak macie coś do powiedzienia o tej prasie to był bym wdzięczny sorki chłopaki że ja wam tak marudze o tej prasie ale zrozumcie mie mam pewne obawy bo jeszcze w rzyciu nie miałem żadnej prasy a te co przychodzo mi belować to zadużo nie interesowałem się co tam mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleks72    2

no własnie aukcja skończyła się tej prasy ale jak będzie znuw to podam wam ten link to jest tak mniej więcej Zambrowem a Wysokim Mazowieckiem zapomiałem w jakiej wisce musiał bym przedzwonić ale podam w jakiej to wiosce jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

kolego wszystko sie kiedys popsuje i wszystko da sie naprawic/wymienic w silownikach na zdrowy rzum musza byc uszczelniacze ktore nie zyja ze slonkiem kiedys sie zuzyja wymieniasz i heja nastepne 20 lat roboty he

nie sprawdzisz prasy inaczej jak tylko przy swoim ciagniku w pokosie a tak to moga ci podlaczac podnosic klape sprawdzic trzeba czy nie urwane nie pogiete ale to jest niestety ryzyko... u mnie sie oplacalo nie zaluje zakupu (odpukac)

@radex juz ci wytlumaczylem przeciez ocb z tym automatem a przelacznik jest w tej duzej puszce od elektryki (mala klapa z lewej str prasy za zegarem cisnieniowym) tam jest przelacznik gora dol i naklejka z oznaczeniem


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleks72    2

nie to nie w rembiszewie ten gościu jusz nie użęduje w rębiszewie jest teraz w wiśniewie jak z zambrowa na białystok jechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleks72    2

tak to jest ten komis adrol

a jeszcze jedno czy tak samo bele ten claas zbije jak unia famarol????

]bo w tym roku gosciu do mie przyjechał belować trawe tą praso to ja byłem pod wrażeniem nawet niewiedziałem że się da tak bele ubić bele były poprostu kamienie

i tak sie zastanawiam czy ubie się tak samo ta bela jak po famaroli kupił bym se tako belarke ale gdzie tako drogo jak trzeba dać ponad 62tyś to aż cieopło się robi na pleach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a to ta belarka za 31 tys co na ich stronie jest? jesli tak to powiem ze troche juz zrobila ta belarka bel moim zdaniem troche za duza cena ,no mysle ze ta belarka nie zbije takiej beli jak famarolu nowa ale tu pytanie o jaka belarke famarolu masz na mysli porownujac.w wiosce ma kumpel famarolu z siatka to w tym roku masakra co druga bela nieowinieta lub tylko pol owiniete beli serwis korbankow z goniadza wogole nic nie mogl ustawic co zrobia 5 bel dobrze to pozniej znowu masakra i musieli sznurkiem owijac ale bele byly takie same jak po 46 zwyklej porownujac w slomie. pytalem sie w zniwa to mowili ze takiego zlomu by juz nie kupili tylko jakiegos claasa lepszego bo mieli rollanta 44 z sznurkiem i mowili ze sprzet super zreszta widzialem jak belowali cale dnie i nic a tu przy tej famrolce to ja slysze z 1km jak wiazanki puszcaja na sprzet jak sie pieprzy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleks72    2

nie to nie ta prasa ta co ja mam patrzeć to jest o wiele lepsza niż ta w adrolu i tańsza ja tej prasy co ma to zadarmo bym nie chciał to jajaś słaba mu się trafiła bo ta co była to malinka prasa kuzyn z sąsiedniej wioski też ma claasa 44 i muwi ze mu elegancko bele zbija ale mówił że ma jeden szkopuł żę niema szerokiego podbieracza bo tak była by mu idealna a claas 44 to ma też docisk chydrałliczny ??

 

mam namyśli walcową z rotorem i podwójnym sznurkiem bo ja szukam tylko walcową prase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj