MAti21

Ciągnik IMT

Polecane posty

MAti21    3

Witam, ostatnio znalazłem na allegro taki ciągnik IMT

 

zastanawiam się czy warto jest się w niego pchać ,ponieważ jest podobny bardzo do MF, albo ursusa .....

czy miał ktoś kiedyś styczność z takim sprzętem, jak to chodzi ? czy części sie dopasuje od jakiś ursusów czy MF ? czy to może jednak całkiem inna konstrukcja ?

Edytowano przez MAti21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

raz od znajomego słyszałem że podobno do tych traktorów podchodzi sporo części od MF ale jakiego typu te części to nie wiem bo nie wypytywałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

MF swego czasu sprzedał licencję na ciągniki do wielu krajów. Do Polski sprzedał i dobiło to współpracę z zetorem oraz zniszczyło polskie prace nad serią małych ciągników.

A IMT to także producent który chyba nie istnieje już

poczytaj tutaj:

http://konedata.net/Traktorit/IMT560.htm

http://konedata.net/Traktorit/IMT577.htm


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Mieliśmy takiego w robocie,tylko bez tuba maszynka fajna dobry uciąg silnik MF przerabiasz na komplety naprawcze URSUSOWSKIE licencyjne tam inne wymiary podnośnik zmacjany skrzynie trochę głośne jak wyje bardzo to w słuchawkach trzeba jeździć , cześć trybów pasuje od ursusów na licencji .Ja kupił bym ten sprzed za 15.000 Wesołych Świont

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Też się na niego napalałem kilka miesięcy temu, ale odpuściłem.Widzę że nadal jest niesprzedany, może coś z nim nie tak.Uważałem i nadal uważam że ten ciągnik może być "niegłupi". Ale dlaczego dotąd nie został sprzedany?


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAti21    3

Też się na niego napalałem kilka miesięcy temu, ale odpuściłem.Widzę że nadal jest niesprzedany, może coś z nim nie tak.Uważałem i nadal uważam że ten ciągnik może być "niegłupi". Ale dlaczego dotąd nie został sprzedany?

 

 

 

no właśnie taka ciekawa konstrukcja to jest,ja osobiście rozglądam się za MTZ 82 bo to jest maszyna którą każdy zna ;D, ale ten IMT jest ciekawy,muszę się wybrać go obejrzeć w najbliższym czasie, może jakiś test bym mu zrobił to by się okazało jak to chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

panowie co do IMT to mogę się wypowiedzieć miałem jeszcze 5 lat temu dwa takie maszyny oszczędne i o dobrej sile uciągu dopuki wystarczały na nasz areał to się nimi robiło ale na swoje lata zawsze jakieś awarie sie zdarzały bo częsci wypracowane z silnikiem nie ma problemu bo tak jak koledzy piszą to od ursusa bedą części pasować silnik perkins 70 km orginalny ma średnice cylindra 101 mm a miałem drugiego zrobionego na 102 tłoki staczane od c-330 palił gorzej zimą ale był mocniejszy ze skrzynią jest już gorzej części niektóre calowe bo w końcu na licencji fergusona nie bedą pasować od ursusa może niektóre tylko, w kabinie jest głośno dużo gorzej niż c-360 gdyby nie brak części to nie jest zły ciągnik prosty w budowie i dość wytrzymały mankamentem było to że przedni napęd włączał sie automatycznie na zasadzie poślizgu koła ale na wstecznym już nie działał i tak było w każdym orginalnie mowa o IMT-579 bo takie miąłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj