Skocz do zawartości

Polecane posty

Camry    12

ja u siebie doładowałem na maxa ,przy zapiętym pługu czy opryskiwaczu opony i tak siadają, to samo z przodu jak pracuję z turem,uważacie że to za dużo ?

kris14    261

Wszystko zależy co rozumiesz pod pojęciem "siadają" ?

Bo ogólnie opona radialna ma się uginać w czasie pracy, to jest dla niej normalne, zrób foty, ocenimy.

Wiadomość z agroFakt.pl

Camry    12

dzięki mądrym głowom na tym forum ,że uświadomili mi, iż żyję w błędzie,ten baran z serwisu :( powiedział ,że na oponie pisze z jakim max ciśnieniem mogę jeździć

Kent    1

Pytanie do urzytkowników 'erek' czy potrzebny jest reduktor ?, czt 3,3 km/h to dośc wolno aby naprzykład cofnąc z przyczepą?, w jakich pracach dlawas ma zastosowanie ?

danielhaker    1088

Odpowiem na przykładzie 6230.

Do cofania z przyczepą A1 śmiało wystarczy, ale za szybki jest jak dla mnie np. do precyzyjnych prac z ładowaczem jak zdejmowanie jakiejś maszyny, praca gdzie trzeba dojechać na centymetry itp., gdzie trzeba bardzo małej prędkości.

Do prac codziennych absolutnie A1 wystarcza a jeśli nie będzie miał ładowacza to tym bardziej

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

SPRZEDAM:

ROZRZUTNIK DWUOSIOWY

KOMBAJN ANNA

SADZARKA DO ZIEMNIAKÓW

Kent    1

A czy prędkośc 3,3 km/h to prędkośc na minimalnych obrotach silnika np.900 obrotów/min, czy przy 2200 obr/min.

b0gdan    86

jest to prędkość maksymalna, aczkolwiek dość spora jak ma pierwszy bieg, czy na pewno jest prawidłowa? W DYNA4 na 1A jest max 2 km/h

Edytowano przez b0gdan

Fartrac675dt    89

Nie które przekładnie na pierwszym biegu sa szybsze a niektóre nie , ciagniki wyposarzone w bogato obdarzone biegami skrzynie na pierwszym biegu jedzie po mału a jakiś szybciej o co moze z tym chodzić to zalezy od przekładni czy jak ????

katator    116

A czy prędkośc 3,3 km/h to prędkośc na minimalnych obrotach silnika np.900 obrotów/min, czy przy 2200 obr/min.

Ta prędkość jest podana dla nominalnych obrotów silnika - 2300obr/min.

Kent    1

Dzięki za sprawdzenie. Myśle że 1.1 km/h na wolnych obrotach to całkiem wporządku i reduktor będzie zbędny.

danielhaker    1088

Biegi pełzające głównie są potrzebne do warzywnictwa bo tam są czasami potrzebne bardzo niskie prędkości (np. 200-300m/h). Jeżeli ciągnik nie będzie pracował z ładowaczem to tym bardziej jest Ci to niepotrzebne.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

SPRZEDAM:

ROZRZUTNIK DWUOSIOWY

KOMBAJN ANNA

SADZARKA DO ZIEMNIAKÓW

janusz20    105

w ostatnim numerze TOPag jest opisany przypadek agrofarma w którym pada sprzęgło właściciel teierdzi że to przez to iż pierwszy bieg w najszybszej grupie jest po prostu za szybki. co o tym sądzicie?

jaro    165

Na dobrą sprawę to i w ładowaczu biegi pełzające są wykorzystywane bardzo rzadko (zdejmowanie czegoś ekstremalnie ciężkiego )-sam przez lata użyłem tych biegów (w Zetorze ) może dwa czy trzy razy

kamil41    28

jeśli nie ma warzywek itp to pełzaki sa zbedne...chociaz 16x16 to moim zdaniem za mało biegow

b0gdan    86

w ostatnim numerze TOPag jest opisany przypadek agrofarma w którym pada sprzęgło właściciel teierdzi że to przez to iż pierwszy bieg w najszybszej grupie jest po prostu za szybki. co o tym sądzicie?

gościu pisze że beczkę 10k litrów (czuli jakieś 12 ton puszcza z rewersu i mu ciągnik gaśnie... to ja przepraszam, ale trzeba mieć trochę rozumu i z takim ciężarem tym bardziej, że becz\ka jeździ w terenie ruszać na sprzęgle nożnym.

Do normalnej pracy w zupełności, czy z ładowaczem czy bez, ten 1 bieg w JD jest wystarczająco wolny.

MT1997    0

Ile kosztowałby JD 5100R w full wyposazeniu i czy dałby on rade z pługiem 4 skiby obrotowy. I jakie ma on najwazniejsze wyposazenia opcjonalne i standardowe?

jaro    165

@jaro- twój Zetor to wersja eksportowa?

Sorry @daniel-dopiero Twój post zobaczyłem-mój Zetor to wersja krajowa (kupiony nowy w 1988r)-a dlaczego pytasz ?

Edytowano przez jaro

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez farmermf
      Mam problem .Chce odmalować MF 8150 i potrzebuje nowych naklejek na maske -napisy +symbol więc zadzwoniłem do korbanków i szok chcą po 180zł za szt a mi trzeba 5 naklejek.Pytanie jest takie czy gdzieś można kupić jakieś tanie naklejki/Zgóry dzieki
    • Przez Strogonow
      Witam serdecznie.
      Poszukuję jakiegoś dobrego mechanika do zetora 7745 w okolicach Sandomierz, Tarnobrzeg, Stalowa Wola. Ja jestem dokładnie z gminy Gorzyce.
      Może macie jakiegoś dobrego i solidnego mechanika który mógł by przejrzeć i naprawić ciągnik w miarę rozsądnych pieniądzach.
      Jeśli macie kogoś sprawdzonego w tej okolicy to prosił bym o kontakt
      Z góry dzięki i pozdrawiam

• Przez AnnaOrienta
      OPIS OFERTY

Agencja Pracy Orienta Polska dla swojego klienta z branży budowlanej, poszukuje kandydatów na stanowisko Operator Ciągnika
      Praca przy budowie odcinka drogi S5, woj. Kujawsko-Pomorskie
      Rozpoczęcie pracy marzec lub kwiecień

Idealny kandydat:
      Doświadczenie w drogownictwie
      Licencja do obsługi ciągnika ,,T” lub ,,C”
      Główne zadania:
      Obsługiwanie ciągnika
      Wykonywanie ziemnych prac budowlanych
      Kontrolowanie stanu technicznego urządzania

Oferujemy:
      Zatrudnienie bezpośrednio u klienta (agencja pośredniczy tylko w procesie rekrutacyjnym)
      Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w rozwijającej się, na polskim rynku firmie międzynarodowej o ustabilizowanej pozycji na rynku,
      Możliwość rozwoju i zdobywania nowych doświadczeń,
      Pracę na terenie woj. Kujawsko-Pomorskiego

Osoby zainteresowane prosimy o wysłanie CV na adres mailowy warszawa@orientapolska.pl w temacie maila: Operator Ciągnika
      W CV należy dopisać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; (tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922).
      Informujemy, iż skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.
      Agencja Pracy Orienta działa na podstawie wpisu do rejestru agencji zatrudnienia nr 13347
        Niniejsze ogłoszenie skierowane jest do obu płci. Kandydaci proszeni są o zapoznanie się z polityką prywatności ORIENTA.
    • Przez kamil5421
      Witam . potrzebuje opini na temat ciagnika david brown 1690, rok cos ok 1982 . czy ktos posiadal jak z czesciami awaryjnoscia ?
    • Przez ursus1991
      Cześć
      Mam do kupienia ciągnik, w którym zmieniono fabryczny silnik na sześcio cylindrowy chłodzony powietrzem deutza o mocy 95 km.  nie znam się na tych silnikach. Podejżewam ze on z lat 80. Prosiłbym o opinie na temat tych silników? Czy są w miarę oszczędne? Czy są wytrzymałe? Jaka jest kultura pracy? CZy jest dostęp do części? Czy można jakoś łatwo podnieść moc? Może wystarczy regulacja pompy wtryskowej do podniesienia mocy. 6 cyl i 95 km to jakiś zapas na pewno jest. Nie miałem wcześniej styczności z silnikami chłodzonymi powietrzem.  Z właścicielem ciągnika rozmawiałem tylko telefonicznie ze względu na odległość. Chciałem się was podpytać trochę żeby wiedzieć, czy zawracać sobie głowę tym traktorem. Proszę o opinie

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.