Polecane posty

MDSikor    6

Coś takiego, tylko że ja zaobserwowałem u siebie że u mnie ten wentylator włącza się jak się silnik zagrzeje bo normalnie to on nie chodzi.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

ale jak chodzi i zapodam mu wsteczny to nic nie strzeli?? bo tak mysle kreci sie i nagle wsteczny to tak jakbys w aucie z piatki dał wsteczny i skrzynia kaput

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Jeżeli chodzi normalnie do przodu to jeżeli wciśniesz to w ogóle nie będzie reagował i będzie dalej chodził do przodu.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nie jak np szybko jade. smigam np zakrec D4 i smigam juz na obrotach 2k do tak słysze jakby pompa z prawej strony przy tych złączach od ładowacza co sa przy nim. bo mam na osobnych z tyłu podłaczony na stałe. ale przy szybkiej jezdzie to słychac cos jakby pompa taki metaliczny wirnik.

taki urok współczesnych ciągników

witam mam pytanko w mojej Rce jest funkcja ktora sprawia ze wiatrak kreci sie w druga strone czyszcząc chłodnice jakoś tak. i pytanko czy to sie włacza jak chodzi silnik?? czy na zgaszonym włączam wsteczne obroty i odpalam silnik? bo jak chodiz sie kreci w jedna i pstryknę wstecz to nie zepsuje sie nic??

kupując i użytkując sprzęt za pewnie 200 patyków wypadałoby przynajmniej przejrzeć instrukcję obsługi. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

wiesz czytałem instrukcje. ale w niej tez tak pisza ze nie wiadomo do konca co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

witam od 5 machow mam 5100R. zawsze robiłęm na ursusie 902 prace polowe i wkoncu nadszedł czas na JD. wczoraj talerzowałęm to czy odpowiednio moge na biegu C3 robic?? ustawiłem obroty max na 1700 i sobie na tym C3 spokojnie smigał. czy uwazacie ze za wysoki bieg. i tez kolejne pytanie mam pług zagonowy 5 skibowy. to jakim wtedy biegiem orac??

Edytowano przez gajor24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jak prędkość jest odpowiednia to czemu by nie jeździć na C3?

Do orki to tak 7-9km/h no chyba że by miał ciężko to wolniej, nie mścić się z prędkością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

wiesz talerzowke mam mała szeroka na 2metry. to JD na C3 ma lekko i predkosc wysiaga 12km/h. mowisz pług 8-9km/h a jaki to zagres bo na B to on ma max 8km/h na B4 czy lepiej C1 do orki. a zakres obrotu moze byc bo wole ustawic na pokretle obroty 1700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Jak zmienne warunki na polu a da radę to lepiej na B4, wtedy możesz zejść na niższe przełożenie pod obciążeniem w razie jak by cięższe miejsce się trafiło na polu. B4 jest troszkę szybszy niż C1 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

wiesz u mnie pole to 6z same piaski jak na plazy. a na B4 to wyciaga max 8km/h. a powiedzcie czy jak pokretłem od ustawiania obrotow ustawie sobie na 1700 to moze tak byc. bo wiecie ojciec stale gaz w podłodze to przykreciłem ze jak ma na maxa gaz to obroty 1700 tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jak zależy Ci na niższym spalaniu to 1700 wystarczy a jak ma zapas mocy to nawet 1600 czy 1500obr ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

powiem tak wczoraj miałem niezłe gorki. to na C3 smigał spokojnie na 1700obrotow czasami moze spadło do 1500 ale nie redukowałęm bo gorka sie konczyła a on nie dławiłsie. to dzis proste to ustawie na 1600 chyba ze zrobic moze D1 czy to za duzy bieg do talerzowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

przykrecam kazdemu ojcu bratu na 1700. bo oboje maja ciezka moge i by dawali w do oporu. a tak pełęn gaz maja i 1700. a robicie z przednim czy bez?? bo wczoraj tak poł na poł. orac to pewnie tak we wrzesniu to zagadam co i jak robic. a moze ktos wie bo wczoraj po godzinie pracy wyskoczyłęm z ciagnika by ustawic peliej talerzowe i słyszałęm z tyłu nie wiem dokładnie gdzie czy przy zaczepie czy nizej wyrzej jakby syczenie powietrza a wczesniej nic nie syczało jak robiłęm z turem na podworku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

witam ludzie mam pytanko. od wczoraj moj JD pierwszy raz jest w polu. ma nabite 100godzin ale z ładowaczem juz po przegladzie. i pytanie takie smigam dzis ze scierniskowce, i czuć w kbinie lekki smrodek. nie wiem czy to silnik czy co ale z poczatku taki zapach jakby ciepły olej czy cos. to tak zawsze czy jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Dostał trochę mocniej po garach i może farma na kolektorze i turbinie zaczęła się wypalać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

chyba masz racje bo od komina tak wali dziwnie jakby piwo gotowane :P tak to robił z turem a teraz w polu ale to norma tak. sory ze tak mecze ale to moj pierwszy nowy sprzet to dbam o niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

wiesz talerzowke mam mała szeroka na 2metry. to JD na C3 ma lekko i predkosc wysiaga 12km/h. mowisz pług 8-9km/h a jaki to zagres bo na B to on ma max 8km/h na B4 czy lepiej C1 do orki. a zakres obrotu moze byc bo wole ustawic na pokretle obroty 1700

To coś wolno Ci jedzie z takim sprzętem. Ja swoją R-ką śmigam 3 metrówką na C2-C3. Co do tego zapachu to też go czasami czuję, szczególnie po jakimś dłuższym transporcie.


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

lukas 15 wiesz to moja pierwsza praca w polu i ja to nie wariat spokojnie smigam JD. a powiedz czy tobie tez syczy powietrze z tyłu. bo jak skrecałęm ramiona by ustawic talerzowe to po pracy tak syczało. z turem tak nie było. a jakim biegiem orzesz i jaki sprzet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

Powietrze mi nie syczy. A tak po za tym to ja nie jeżdżę jak wariat :blink: z talerzówką 1500 - 1700 obrotów. Orzę na B1 - B3 z pługiem obracalnym Vogel Noot M950 3*40.


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

Witam mam pytanko. mam jD 5100R ma juz 250 godzin nabite. i pytanie takie. a wiec jak przekrecam kluczyk to słysze dzwiek alarm ze 3 krutkie sygnały i jeden długi jak go odpale znow to samo 3 krotkie jeden długi. co to moze oznaczac?? przeglad miał robiony po 100godzinach wiec po 150 znow by miał robiony czy jak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj