Polecane posty

gajor24    1

to sporo dałes. ja za mojego dałem 175tys netto ale nie mam przedniego tuza. i wersja 100konna comfort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer107    0

Mam John Deere 5100R już 2 lata i jestem bardzo zadowolony oprócz spalania.

Może ktoś robił tuning i zmieniło się spalanie i moc. Proszę o odpowiedż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

a ile tobie pali bo ja jestem dosc zadowolony jak robie z ładowaczen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer107    0

Jak używasz tylko do tura tu nie pracuje on na dużych obrotach i dlatego mało pali.

Ciągniki te mają największy moment obrotowy przy 1800 obr/min.

W polu to trochę wygląda inaczej. Ja staram się tak pracować do 2000 obr/min

Mam starego chociaż od nowości u mnie 912 i ten spala owiele mniej.

Serwisant z John Deera mówił że można stuningować i będzie miał około 25 kM więcej i będzie mniej spalał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

Farmer107 a od jakiego dilera go kupiłeś?


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Jak używasz tylko do tura tu nie pracuje on na dużych obrotach i dlatego mało pali.

Ciągniki te mają największy moment obrotowy przy 1800 obr/min.

W polu to trochę wygląda inaczej. Ja staram się tak pracować do 2000 obr/min

Mam starego chociaż od nowości u mnie 912 i ten spala owiele mniej.

Serwisant z John Deera mówił że można stuningować i będzie miał około 25 kM więcej i będzie mniej spalał.

Akurat 5100R największy moment ma przy 1600 obr/min.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

Witam,od miesiąca mam u siebie 5080R,zauważyłem że po odpaleniu ciężko wchodzi A i B,po około 10 minutach pracy B wchodzi już ładnie natomiast A nadal ciężko ale już z mniejszym oporem,natomiast gdy mam podłączony zawieszany opryskiwacz do ciągnika i włączoną hydraulikę do rozkładanie lanc nie mogę podnieś go na podnośniku niby podnosi ale bardzo słabo prawie tego nie widać o ile opryskiwacz jest pusty ,gdy jest pełny nie da rady go podnieść,muszę wyłączyć tą wajchę od hydrauliki i jest w porządku podnośnik idzie do góry,i pytanie panowie czy takie ,objawy które opisałem są normalne? z góry dzięki za odpowiedź.

I jeszcze jedno czy opłaci się kombinować i zwiększać mu moc z 80KM na 90KM,jakby to wyszło w spalaniu.

Ogólnie jestem z ciągnika zadowolony praca nim to sama przyjemność,jest zwrotny w ładowaczu,super wszystko widać jak z przodu tak z tyłu,jak będzie się sprawował w późniejszym czasie to się okaże gdzie go zaboli,co do spalania nie ma co ukrywać - spala paliwko dość ładnie czyli "żre" ale rekompensuje to w odpowiednich maszynach zapiętych do niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

i powiedzieli Ci że można go stuningować?


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

moment może i ma największy przy 1600obr ale moc największą te deklarowane 108KM ma 2100obr czyli jak zapnie się pług i bedzie miał ciężko to przy 1600-1800obr np. może mieć 90KM i nie da rady momentem obrotowym uciągnąć pługa który potrzebuje 110KM trzeba mieć 2100 niestety, jedno pocieszne że JD bez zmiany modelu słyszy się że coś pozmieniał i już oszczedny jest na paliwko jak konkurencja tak się słyszy na forum bo nowe R co się kupują mówią że mało palą a nasze 12 miesięczne takie smoki że szok w trampkach czyli coś się zmieniło na lepiej to się chwali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Według danych które posiadam to moc max. osiąga przy 2000 obr/min, znamionowa 2300 obr/min: ECE-R24 (z wentylatorem) Moc przy prędkości znamionowej 70,6 (96), Moc maksymalna 76,5 (104)

97/68/WE (bez wentylatora) Moc przy prędkości znamionowej 74 (100), Moc maksymalna 79 (108)

Model oczywiście 5100R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

A gdzie jest tak zapisane ?

Na wykresie: zewnętrznej charakterystyki silnika


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

Święte słowa, w tych wszystkich normach można się pogubić.


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

to jest po to że jak któraś firma poda 4 normy w tym tych najsurowszych nie uwzględni to zawyży moc rzeczywistą z 10% i porównamy inną markę o 10% mocniejszą jako niby taką samą i kupimy słabszy tańszy niestety trzeba porównywać tą samą moc w tej samej normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Po to aby oszukać klientów.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

Tak, oni kręcą na czym tylko można. Przy zamawianiu ciągnika za każdą pierdołkę musisz dopłacić, nawet jeśli jest to głupia popielniczka.


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

John Deere 5090R przybył. :)


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

Fota dodana


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej82    0

droga chca. mi oferuja 5100R komfort za 175 z tym co ty masz. i odbciazniki sterowanie na błotnikach.

 

 

Kolego,

Powiedz gdzie dostałeś taką oferte bo to chyba całkiem dobra cena jest i wyposażenie

Ja tez jestem zainteresowany 5100R. Mam narazie oferte za 186000 pln netto z przednim tuz (cena tuz do jakieś 6000 pln) także 5 tys na drodze nie leży.

Będę wdzięczny za namiary

 

Ps. Marzy mi się aby wyrwać takiego jelonka za 170 000 netto - tyle mam we wniosku

Te ceny przez dopłaty unijne sa z "sufitu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

wiesz ja kupowałęm swego pod Sulęcinem diler zawadzka. ale nie wiem jak teraz u nich stoja te maszyny. mogły podskoczyć. a widziałęs foto mojej Rki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj