Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gajor24    1

wiesz zdarzają sie przypadki ze cos peknie. ciagnik nie det przeciez. a jak mi znajomy rownał pole pod hale to złamał w decie mocowanie od łyzki to tez pytam jakbym jd cos tam spychał czy cos czy mi nic nie stanie sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a ile DT miał lat? 40? Po tylu latach to nawet kulka od łożyska pęknie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Koparko ładowarki nie ciągnika nie zrobisz, nie ma co się łudzić. Porównaj jak wygląda ładowacz w JCB, CATach itd, i jak wygląda tur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

nie o to mi chodzi tylko pytam czy takie spychanie ziemi nie sprawi czegos. nie mowie ze bede pchał masy ale jak wykipruje przyczepe albo lekko z wierzch pola pod beton posadzke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

wszystko z umiarem, jak się takie rzeczy robi powoli, to nic się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wszystko się da, ale z wyczuciem i bardzo powoli. Szczególnie przy spychaniu. Zresztą taki ciapek niewiele może popchnąć i chyba lepiej wynająć koparkę za 100 zł/h, niż samemu robić tą samą robotę 4 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

nie no sasiad juz mi zrownał pole ale tam ojcu szczeguły nie pasuja. ze tu by przyczepke przywiózł piasku. tam lekko zepchał pod beton by lekko wybał. i pytam czy to nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do takiego dłubania to ok, ale grubsze roboty lepiej sobie odpuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luko1020    0

R jest dobra ponieważ tam jest wszystko mechaniczne. Tak jak w tych starych ciągnikach np. 914

 

Gajer24 a jakiej firmy masz tego tura??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Do 5R można założyć ładowacz 533, 583 i 633


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

A wiecie może czy można przełożyć tur JD z 6330 do 5080 r ?? Bo wszystkie te tury są kompatybilne z tymi modelami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

mam pytanko gdzie najlepiej ubezpieczyc ciagnik?? chodzi mi o AC i moze NW. teraz to juz kradna wszystko i sa przypadki ze od instalacji sie ciagniki palą wiec lepiej ubezpieczyć. jak ktos wie co i za ile bede wdzięczny

 

 

 

od czwartku mam 5100R z łądowaczem jd 583 i teraz tak przednie koła sa napompowane tak jak zchodza z taśmy i zaleca jd ale na warunki w pole. ale ja robie z łądowaczem i widze ze z łądunkiem to widac ze mocno siadają i pytanie takie jakie powinno byc cisnienie do pracy z ładowaczem w przednich kołach?? koła mam 380

Edytowano przez Wacek21
Nie dubluj postów, uzywaj opcji EDIT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

witam mam od 3 tyg 5100R i moje pytanko czy u was tez jak ciagnik jest zimny to ciezko wchodza biegi?? np przy pierwszym odpaleniu jak chce dać zakres A to czasem musze mocno bo nie wejdzie. jak sie silnik rozgrzeje to juz swobodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

witam mam od 3 tyg 5100R i moje pytanko czy u was tez jak ciagnik jest zimny to ciezko wchodza biegi?? np przy pierwszym odpaleniu jak chce dać zakres A to czasem musze mocno bo nie wejdzie. jak sie silnik rozgrzeje to juz swobodnie.

Jak jest zimny to tak jest. Ja swojego jak zimą przy ładnym minusie odpaliłem to cała chydraulkika chodziła z opuźnieniem, łącznie z regulacją kierownicy. Jak się rozgrzeje to jest ok. Tak więc nie masz się co martwić, choć zwracaj na wszystko uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

zwracam a jak mam łądowacz to hydraulika musi stale chodzic?? czy to dobre jak np smigasz w transporcie 40km/h z hydraulika?? bo tez zauwazyłęm ze jak cisne tam 36 km/h to słysze taki metaliczny pisk. jakby jakis wirnik czy cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

Mój 5090R będzie w tym tygodniu :)


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

181 tys. netto, przedni TUZ, opony 380 i 480, automatyczny stabilizator itd.


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj