Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzysiu    5

a ja zmieniam bardzo często kierunek reversem z ponad 20km/h to nowoczesne ciągniki nic im nie będzie nieważne czy JD DF NH jest blokada od kiedy załącza się modulacja i zmiana kierunku jazdy nie ma strachu jakby tak nie było to by nie robili takich rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

dobrze wiedziec. nie zebym próbował przy 40 dac na tył. ale zawsze to bywa czy przy skrecaniu sie zahaczy albo inny przypadek. a widac w erce to wcale nie trzeba sprzegła.

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

a jak wyglada sprawa np jak kogos wyciagasz. to co wrzucasz bieg rewers naprezasz line i sprzegłem noznym pomagamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a ja zmieniam bardzo często kierunek reversem z ponad 20km/h to nowoczesne ciągniki nic im nie będzie nieważne czy JD DF NH jest blokada od kiedy załącza się modulacja i zmiana kierunku jazdy nie ma strachu jakby tak nie było to by nie robili takich rzeczy

Ty chyba jakimś PGR pracujesz skoro takie metody stosujesz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No właśnie gdzieś parę dni temu czytałem jak owe STOP&GO po paru latach pieprzy się na potęgę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

w bezstopniówce sprzegło potrzebne jedynie do zapalania wiec pomyślcie o takim rozwiazaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Pomyślcie jeszcze o cenie tego sprzęgła :D .Ja tak na marginesie chciałbym zadać takie pytanie-ciekawe jaki jest stosunek ilościowy rolników zadowolonych z ceny sprzętu (czyt. korzystających z dofinansowań) do tych wkur...nych (prawie cała reszta tych którzy nie starali się,starali się ale nie uzyskali itd).

Wszelkie komentarze typu "jaro zazdrościsz itp" chciałbym ukrócić krótkim stwierdzeniem że ja akurat kupiłem sprzęt po "starych" cenach-a z cenami tego który aktualnie kupuję już się pogodziłem... :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

5080M w Comfort jest z klimatyzacją i reversem za 130tys zł netto ma wszystkie światełka itp. jak się ma cena z roku 2012 do zakupionego Przez ciebie 5720 starszy raczej cośkolwiek gorszy model?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

5720 to można raczej sklasyfikować pomiędzy serią M a R ze względu na pełną ramę i skrzynię PQ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A ja bym go raczej sklasyfikował dużo bliżej serii R niż M-a ze względu na silnik-nawet wyżej :D .

@krzysiu-w jaki sposób liczba światełek przekłada się na "lepszość" nad ciagnikiem wyposażonym w EHR,PQ (ewentualnie mnóstwo pierdółek jak ktoś ma trochę kasy na zbyciu) pełną ramą i pełne europejskie :D pochodzenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

nie będę licytował wyposażenia spytałem nie napisałeś jak się ma cena, co silnik masz lepszy niż w M? no nie aż tak nie szarżuj w M jest starszy silnik taki jak montowano do 100KM Class i raczej w Twoim siedzi identyczna lub bardzo zbliżona ale słabsza jednostka napędowa niż w serii M. 5100M widziałem w fajnej wersji to miała więcej niż twoj 5720 to jak chcesz się podeśmiać to pomyśl.

 

PS. co wy tak się boicie nie mieć pełnej ramy? ma pełną ramę R i jak zapala i gasi ciągnik to nie wygląda to ciekawie już tłumaczyłem. Który Ursus się rozleciał? MTZ? NH? Fendt? itp.itd?

 

M 5100 bez problemu posiada EHR 94l pompę hydrauliki, szerokie koła, 3 sekcje z regulacją przepływu, dwustopniowy wzmacniacz momentu co prawda nie 4 stopniowy,

Edytowano przez krzysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6900
ma pełną ramę R i jak zapala i gasi ciągnik to nie wygląda to ciekawie już tłumaczyłem

Nie rozumiem tego :huh:

Który Ursus się rozleciał? MTZ? NH? Fendt? itp.itd?

Niedaleko mnie Forterra w ładowaczu się przełamała a np. na AF był przypadek przełamanego nh podczas pracy w polu. Rama to nie tylko pewność stabilności ciągnika ale i dodatkowa masa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

nie będę licytował wyposażenia spytałem nie napisałeś jak się ma cena, co silnik masz lepszy niż w M? no nie aż tak nie szarżuj w M jest starszy silnik taki jak montowano do 100KM Class i raczej w Twoim siedzi identyczna lub bardzo zbliżona ale słabsza jednostka napędowa niż w serii M. 5100M widziałem w fajnej wersji to miała więcej niż twoj 5720 to jak chcesz się podeśmiać to pomyśl.

 

PS. co wy tak się boicie nie mieć pełnej ramy? ma pełną ramę R i jak zapala i gasi ciągnik to nie wygląda to ciekawie już tłumaczyłem. Który Ursus się rozleciał? MTZ? NH? Fendt? itp.itd?

 

M 5100 bez problemu posiada EHR 94l pompę hydrauliki, szerokie koła, 3 sekcje z regulacją przepływu, dwustopniowy wzmacniacz momentu co prawda nie 4 stopniowy,

Widzisz @krzysiu tak to jest jak się czyta bez zrozumienia :

-porównywałem silnik w swoim do silnika w R (CR) a nie do M (bo to to samo co u mnie)-a pisałem że być może lepszy bo prostszy i tańszy w naprawie w razie "W"

-wolę mieć pełną ramę niż niepełną tak jak wolę mieć piwo pełne zamiast chrzczonego (lub zapomnieć się napić :D )

-tak-do M można zamówić parę rzeczy z tych które R ma w standardzie więc po co miałbym (gdybym kupował) brać ciągnik z niższej półki a potem go doposażać tak że koniec końców będzie kosztował tyle co ten z wyższej ?

Nawiasem mówiąc to chyba pamiętasz że ja mam bardzo ubogą wersję więc całkiem nie aspiruję do bycia alfą i omegą w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

no to teraz tą kawę na ławę to jest gitara, tylko wyszło z tego że M ma taki silnik jak 5720 i wg Twojej klasyfikacji może być to lepsza jednostka niż w R ok. jest to możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Przed zakupem 5080R zastanawiałem się na 5070M, gdy doposażyłem e-Mkę w EHR skrzynię 32x16 i jeszcze kilka innych dodatków to cena była nie wiele mniejsza od e-Rki.

Dla mnie jest mało ważne czy ma pełną ramę czy nie pełną, ważne że silnik jest zamocowany na poduszkach i drgania w mniejszym stopniu przenoszą się na inne elementy ciągnika.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

może i 94litry na cały układ hydrauliczny ale w standardzie jest 70litrów za mała dopłatą jest 94litry a w 5720 nie wiem ile jest dalem tylko przykład że nie taki gorszy ten M od 5720

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

witam w piatek odbieram Rke z turem. pytanie teraz tura jaka jest wytrzymałosc jego. bo to moj pierwszy ciagnik z ładowaczem. to nie chce zepsuć. ojciec ma plany ze tu do ziemi tu zepchnie ziemie tam nasypie a ja sie obawiam ze takie prace nie mowie ze stale ale kilka razy do roku. i moje obawy ze albo tur albo rama peknie. a co wy sadzicie i jakie najgorsze prace robicie turem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

najlepiej postawić w garażu i plandeką nakryć i nie ruszać co najwyżej do spółdzielni sie przejechać gwarantuje że nic nie pęknie będzie mało palić i okres gwarancji bezawaryjnie przejdzie a co do tematu dawać w palnik ile wlezie maszyna dla człowieka stworzona i musi na siebie zarabiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

ale mi chodzi o wytrzymałosc tura i ramy. bo stary to by nim piach ładował i niwelował teren. a ja mysle ze jak tak bedzie robił to cos musi peknoć. to sie pytam co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Chłopie-ja takie coś robię Zetorem 7211+Hydramet i nawet do głowy nie biorę a w przypadku JD tym mniej brałbym do bani ze względu na ramę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj