Polecane posty

gajor24    1

czemu tak mowisz. jeździłem jd i powiem ze fakt bajka. znajomy ma valtre tez luxus. teraz kazdy jest dobry. moze zetor ursusy odstaja od innych technologicznie. ale tak to spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumaa87    84

Kolega "gumaa87" chwali traktor ,którym tak naprawdę jeszcze nie pracował i nie ma pojęcia jak będzie się sprawował w polu ,no ale ludzie mówili ,że jest lux. Zdążył też zareklamować Jd 5R w innych postach i wysunąć stwierdzenie ,że traktor ten jest o wiele lepszy od Case. Prawda jest taka ,że każdy chwali to co kupił a reszta to złomy. Żeby Ci ta full opcja bokiem nie wyszła.

 

Trzeba być skończonym idiotą żeby kupić ciągnik o którym sie nie ma zielonego pojęcia i nie widziało się go w akcji. widzę że bardzo uważnie śledzisz moje wypowiedzi, miło mi:) ale masz braki, bo przeoczyłeś post w którym pisałem o tym że zanim kupiłem go, to ponad pół roku jeździłem po wszelkiego rodzaju pokazach polowych i do prywatnych rolników którzy mieli erki( a że była to wiosna) i miałęm okazję popracować nimi w polu, więc wiedziałęm na co sie decyduje przy kupnie. Przykro mi bardzo że twój case( bo po wypocinach zwiazanych z casem twierdze że taki ciagnik posiadasz) nie sprawdza ci się w pracy, no ale jak sie kupuje ciagnik o którym sie nie ma pojęcia. No ale nie mów że jest zły, bo przecież swoje zakupy trzeba chwalić, prawda?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Dzisiaj byłem na polagrze. Wsiadłem sobie do jd 5100r. Ustawiłem fotel, kiere jak dla siebie. Jakie było moje zdziwienie gdy stwierdziłem, że po zajęciu wygodnej pozycji nie widzę wskaxnika temperatury i paliwa. Zasłania je robudowana osłona przełączników wycieraczek rewersu pod kierownicą. Gdy podnosimy kiere to wszystko jdzie do góry a zegary zostają. Zeby widzieć te wskaźniki kiere trzeba jakos między nogami trzymać.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Tak było jak na foto. Fakt fotel miałem odsunięty do tyłu i nisko bo tak lubie. Jednak nawet jak się przysuniesz, ustawisz kiere tak aby dobrze w dłoniach lerzała to i tak ten plastik zegary przykrywa ponieważ one zostają na dole a kiera z tą obudową jdzie do góry czytaj w kierunku operatora. Obudowa i tak jest na lini oko - zegary. Oczywiście można dac fotel do góry lub kiere do dołu ale wtedy nie lezy tak dobrze w dłoniach. Obok stał 6430 i chyba jest coś na rzeczy bo tam pomyśleli i zrobili wskaźniki słupkowe na wyświetlaczu. Wszystko ładnie widać. Najlepiej moją pozycje udało mi się zająć w mf 5430, wszystko było widać, ustawienie kiery i pedałów najbardziej mi pasowało. Ale największe jaja były w agrofarmie 420pl. Ja nie jestem wysoki więc dla mnie było w sumie ok. Troche może za mało regulacji kierownicy wzdłuż jej osi. Ale wsiadł wysoki koleś i przez ten rozbudowany podłokietnik musiał wyginać nogę mocno w prawo w kolanie, aby gaz obsługiwać. Generalnie najwygodniej korzystało się z kabiny mf a.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

W eRce na tych dwóch zegarach są jeszcze na dole 2 małeod temperatury i paliwa?

Właśnie u mnie wskaźniki są na wyświetlaczu i tutaj myślałem że jest tak samo. Jutro się przyjrzę czy zasłania ta obudowa zegary.

 

 

 

 

<--- 3000 :D

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

W erce są na dole cyferblatów te małe wskaźniki. W 6x30 w tym miejscu jest poprostu plastik w półkolistym kształcie. Widok jest dokładnie taki jak na focie. Tego co na dole cyferbaltów nie widać, wyświetlacz ciekłokrystaliczny prawie cały widać. Jak dla mnie to spory maknament. Tym bardziej, że zastosowanie wskaźników słupkowych na wyświetlaczu było by tańsze niż wyprodukowanie tych wskazówkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

to ile jest jd na wystawie?? do poznania mam 79km a chce kupic 5100R w sumie to juz dzis gadam z zawadzka i za miesiac bedzie u mnie jeleń. bo był miesiac temu z oferta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ja w eRce nie mam takich problemów że nie widzę zegarów. Ale to już zależy jak kto lubi mieć ustawioną kierownicę.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

W 5720 który posiadam wskaźniki nie pochylają się razem z kierownicą i ich widoczność jest idealna.Czy wszystkie "R" mają pochylany cały ten panel czy też istnieją wersje z takimi wskaźnikami jak u mnie ?

Edytowano przez jaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

to ile jest jd na wystawie?? do poznania mam 79km a chce kupic 5100R w sumie to juz dzis gadam z zawadzka i za miesiac bedzie u mnie jeleń. bo był miesiac temu z oferta

Gdybym miał tak blisko to bym tam 3 dni siedział :P Ale 450km to spory kawałek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Wszystkie R mają deskę pochylaną razem z kierownicą. To jest ten sam zestaw wskaźników co w serii 5020 Premium i 6020 Premium.

Przy odpowiednim dla siebie ustawieniu kierownicy i fotela również nie mam problemu z widocznością na wskaźniki w R-ce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Dzisiaj zauważyłem, że u mnie całą deskę dobrze widać. W miejscu gdzie w R-kach są zegary od paliwa i temperatury to u mnie jest półokrągły plastik, tak jak @hubertuss napisał. Nie ustawiałem kierownicy specjalnie żeby zobaczyć jak z widocznością, tylko w trakcie jazdy spojrzałem na deskę i dobrze widziałem całe zegary. Ale może to kwestia wzrostu kierowcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Mam 177 cm oczywiście każdy może sobie sutawiać wszystko tak jak lubi. Fakt faktem, że duża obudowa przełączników przy kierownicy w pewnych sytuacjach może zasłaniać część zegarów. Jak na focie z poprzedniej strony.

Co do polagry to jest tam cała chyba gama jd od kosiarek do trawnika przez te małe pojazdy, mikro ciągniki, ciągniki do kombajnów. Najbardziej bogata ekspozycja po korbanku. Z serii 5r jest 5100r. Wstęp 25 zł od osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

byłem dzis. bilte kosztował mnie 8zł jakis pan sprzedawał :) siedziałem w 5100R na fotkach wydaje sie duzy w srodku ale na zywo jest dosc mały. pasażer troszke sie gniecie. mam 206cm wzrostu i jako kierowca jest bosko w tym ciagniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

@ hubertuss- Nie sugeruj się fotką z poprzedniej strony, bo ona nie była robiona z typowej perspektyw dla oka operatora. Fakt, że przy pewnych ustawieniach koła kierownicy tych wskaźników nie widać, ale z drugiej strony w razie by coś złego miało się dziać to są jeszcze kontrolki ostrzegawcze, które widać praktyczne przy każdym ustawieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Kupiłes wreszcie ten ciagnik ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

tak za 2 tyg bedzie u mnie na podwórko byłem na targach w poznaniu zwiedziłęm go w srodku pogadałęm z dilerem z facetem od finansowania jd co mi udzieli ich kredytu. i za 2 tyg bedzie bo maja na placu 2 takie. i teraz pytanie. co warto wiedziec i jak sie obchodzic z nim by mi sie dobrze sprawował. bo ja to znam tylko 360 i 902.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Na początek przestudiować instrukcję obsługi ;)

 

Ale z ogólnych zasad- to jest silnik z turbo, nie jest zalecane natychmiastowe wyłączanie silnika po pracy, należy poczekać parę minutek [np po orce] aby turbina się ostudziła. Podobnie z zimnym silnikiem- niech 1 minutkę pokręci na wolnych, dla dobra turbiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

wiesz głownie bedzie smigał z turem przewiezi mi deski czy bele orka to tylko moje 20ha ziemi klasy 6z. i to by było na tyle co bedzie robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rexreed    1

witam

Jak myślicie czy taki ciągnik da rade z opryskiwaczem zawieszanym 1400 litrów + 900 kg waga opryskiwacza ? - zbiornik na 200 litrów czystej wody już sobie podaruje ;-)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Niby max udźwig to 4.2t, wiec da rade ale zalezy ile obciazenia masz na przodku :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj