Polecane posty

b0gdan    90

Z kontroli przeprowadzanych na stacjach paliw wynika, że sprzedawane w Polsce paliwa są produktami o tzw "niskiej zawartości siarki", tak samo jak paliwo z Białorusi. Jest to zgodne z tym co deklarują producenci w kartach paliw.

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

biorę orlenoskie bądz z lotosu i mam przy każdej dostawie próbkę jak coś nie tak to rafineria dostaje po tyłku. Już się skończyło latanie z bańkami, sprzęt jest za drogi, a zwrot akcyzy i vatu zmiejsza koszty.

A i on ma 15 litrów w silniku a nie jak większość innych 10 l ;) tez moim zdaniem robi to róznicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

No i Panowie pierwsza wpadka JD przy 1800 godzinach. Syndromy jakby zapchany filtr paliwa, ale prawdopodobnie moduł (różnie to nazywali) przy pompie szwankuje. Ogólnie jak nie jest rozgrzany ma problem żeby płynnie wejść na dane obroty. Koszt takiego modułu 2200 zł. wymiana to dwie śrubki i kostka. A i niby że to od słabego paliwa. Przy opróżnianiu próbek z dostaw w jednym 1l słoiczku na dnie był coś mętnego. Także trzeba na te paliwo uważać.

Ale mimo tego to myślę że i tak JD to mało awaryjny ciągnik bo w zetorze już dwa razy uszczelka była wymieniana pod pokrywą klawiatury, półbiegi gineły, tarcza hamująca przednie koła wymieniona, nie mówiąc o bolcach przy cięglach dolnych bo już ich tam z 10 się "pogubiło" a ma ok 2100 godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Tylko jak wytłumaczyc tym z rafinerji, że paliwo uszkodziło sterownik? No chyba, że ktoś wlał je do sterownika zamiast do baku. Tylko czy wtedy będą chcieli beknąć?

Tak na poważnie próbki może se w słojczki zbierać. Tylko po pierwsze trzeba paliwo zbadać w sepcjalnej firmie po drugie udowodnić, że próbka pochodzi z zakupionej partii paliwa.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

i dlatego smieszne jest jak gośc pisze -w razie co to mam próbki i rafineria dostanie po tyłku :D

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUSI    2

No i Panowie pierwsza wpadka JD przy 1800 godzinach. Syndromy jakby zapchany filtr paliwa, ale prawdopodobnie moduł (różnie to nazywali) przy pompie szwankuje. Ogólnie jak nie jest rozgrzany ma problem żeby płynnie wejść na dane obroty. Koszt takiego modułu 2200 zł. wymiana to dwie śrubki i kostka. A i niby że to od słabego paliwa. Przy opróżnianiu próbek z dostaw w jednym 1l słoiczku na dnie był coś mętnego. Także trzeba na te paliwo uważać.

Ale mimo tego to myślę że i tak JD to mało awaryjny ciągnik bo w zetorze już dwa razy uszczelka była wymieniana pod pokrywą klawiatury, półbiegi gineły, tarcza hamująca przednie koła wymieniona, nie mówiąc o bolcach przy cięglach dolnych bo już ich tam z 10 się "pogubiło" a ma ok 2100 godzin

 

Jeśli przy pompie paliwa to regulator ciśnienia paliwa i tu jakość paliwa niestety ale ma znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Dwie śróbki i kostka o rurkach czy wężykach mowy nie było. Zresztą regulator czy sterownik próbki gromadzone w słojczkach nie wiele pomogą. Zresztą jak złe to paliwo usiał by być aby uszkodzić regulator. Swoją drogą nie uszkodziło bardziej wrażliwej pompy wysokiego ciśnienia czy wtryskiwaczy. Tak wogóle mówimy o 5r czy czyms innym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

o 5R

Ogólnie wyszło na to że serwis był, pan zepsuj-popsuj popatrzył i pierwsze co to powiedział żeby do skrzyni dolać oleju bo ładowacz nie działa coś :D a był zamknięty zawór żeby przypadkiem nie opadł :D. Zapłaciłem 300zł za odkręcenie i przykręcenie filtrów i zapalenie z plaka.

ogólni spuściłem paliwo z baka, nalałem ładnego czystego plus dodałem dodatek do paliwa czyszczący układ i po ok 2 zbiornikach wypalonych zniknęły momentalne spadki obrotów silnika. Na bank była to wina jakiś zanieczyszczeń, ale czy z paliwa czy nie to ciężko określić. Ogólnie R-ka ma się dobrze tylko kontrolka od napędu zginęła. wszystko działa tylko jakby się tam dioda przepaliła (bezpieczniki sprawdzone). Rozbierał ktoś ten panel z prawej stronie na słupku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Powiedz co to jest za dodatek do paliwa czyszczący układ, gdzie kupiłeś jaka cena i czy coś pomogło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyz1o    9

do smarowania popmy paliwowej dobrze jest wlac nie za duzo oleju takiego co sie do pily leje (oczywiscie tego co sie miesza z benzyna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

dodatek raczej nie za drogi z grene, w sklepie JD kosztuje od chu....a a podobno to samo. No teraz jest dobrze, i filtry te same. Spuściłem z baku brudy z dna. Myślę za warto raz w roku to robić bo było trochę syfu. Można na koniec jeszcze pistoletem strzelić z 10l paliwa w bak ;) Oczywiście 5r z CR, ogólnie o mało co nie kupiłem nowego modułu do pompy za 3 tysie :D

 

Myślę ze musiała się trafić gorsze paliwo albo jakieś z dna zbiorników i jakieś mikro cząsteczki brudu się tam znalazły.

dodatek stosuje do letniego paliwa tylko, te zimowe z lotosu jest tak czyste że masakra :D prawie wygląda jak woda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi101    0

Na orlenie mówili że do tego paliwa arktycznego(zimowego do -46)to trzeba letniego dolewać,bo nie bardzo żeby chodził na samej zimówce ,czegoś tam brakuje do smarowania pompy.Ja nic niewiem tylko cytuje panów z CPN orlen.

 

Podepne się ,mam pytanie

czy schodzi wam powietrze z siedzenia kierowcy na drugi,trzeci dzień,jak stoi niepalony?JD5100R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

W moim ucieka, i trzeba dmuchnąć. Ale np w 6330 trzyma jak ta lala.

A w waszych R-kach rozpinają się hamulce nożne, bo w mojej się rozpinają ?

Edytowano przez SOKAN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

W moim 5100R również sie rozpina i mozna sie pobawic Hamulcami :)

Koledzy a macie sposob jak wyłaczyć ten sygnal jak przekroczy np 500mth i cos piszczy przy odpalaniu jak to wylaczyc bez serwisu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi101    0

Ktoś na AF pisał .ze trzeba ustawić obroty na 1500 ,5 razy zapalić i zgasić.ale nie wiem czy to się sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    52

u mnie powietrze z siedzenia schodzi ,po paru dniach trzeba lekko pod pompować ,hamulce rozpinane , co do tego sygnału to jak był gość na drugim przeglądzie to wyłączył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

co do tego sygnału to on jest po to żeby przypomnieć o przeglądzie, żeby go wyłączyć trzeba wejść w diagnostykę, ktoś miał fantazje wymyślając taką bzdurę dobrze że nie kazał wysiąść z traktora i zrobić 5 pompek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

w instrukcji tak pisze że po piątym uruchomieniu silnika powinien się wyłączyc ;) ... w końcu ucichnie ,nie ma co sie przejmowac bo to żadna awaria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj