Polecane posty

jaro    166

Pytałeś się czy dobrze zrobiłeś-więc Ci odpowiedziałem.A różnice chyba znasz jak kupujesz ciągnik-czy sugerowałeś się kolorem ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Znam a kupilem bo juz mam dwie maszyny JD i sasiad ma R i chwalil to tez wziełem:) i powinienem być zadowolony:)

Edytowano przez Adrenalina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

i teraz bądź mądry, mam 5100r i moge mieć do niego chipa i będę miał 115 koni około, zalączane jest to piletem, czyli w turze i lekkich robotach norma 100 a jak potrzeba to 115 czy to dobre rozwiązanie ?? koszt to około 1,5-2 tysie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A czy na tym chip'ie mapa wtrysku będzie ustawiana inwidualnie przy hamowni? Jeśli nie to odpuść sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

Tego za tą cene raczej nie będzie. za pompą dają trójnik i montują kostkę (przyczepiają gdzies do chłodnicy czy jakiś podobnych elementów).

Kusi z tego wzgledu że mozna to włączyć i wyłaczyć i nic nie jest "majstrowane" przykomputerku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ale z drugiej strony nie masz pewności jaki 'program' znajduje się w powerboxie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

no zawsze + i - jest.

A może ktoś się spotkał z jakąś usterką po przez chipowanie ?? przy samochodach mało sie o tym słyszy, ale tez nie sa tak obciążone jak ciągnik rolniczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

O ile się orientuję to na dzień dzisiejszy trzeba czekać na następce serii 5R, więc cena nie jest znana.


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

witam prosze o pomuc maj jd 5100 i mam juz nakulane 762 motogodziny. a przeglada sie robi przy 750 wiec juz przekroczone czy moge nim jezdzic?? bo potrzebuje go do transportu a serwis przyjedzie pod koniec tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Przy 751 powinna już Ci paść skrzynia i zatrzeć się silnik ;) Pewnie że możesz jeździć i nic się nie stanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

skrzynia to padnie przy 1600 ;) na stukałem 820 i dopiero wymiana oleju i filtra i dalej chodzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

u mnie ogólnie wymiana filtru i oleju silnika co 500, filtr od hydrauliki też. olej w skrzyni co 500. filtry powietrza to zależy ile pracuje w kurzu ;) ogólnie cena przeglądów nie jest jeszcze taka zła z porównaniem do nh czy class ale na to ma wpływ zapewne diler.

A no i 5100R-ka ma już ponad 1700 i jak na razie odpukać poza jakimiś pierdółkami typu poluzowana śróbka badź coś inne nie szkodliwe nie było. pracuje z ładowaczem 633 ;)

Edytowano przez kryssr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Kolego też mam 5100R i lata ładnie bez problemów mam od kwietnia już 400Mth ładowacz taki sam:) Przeglad jest drogi tylko 1 później jest tanio ale konkurencjia ma i tak drożej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

w zeszłym tyg. przyjechał serwis do przgladu. ale nie john derra tylko z poznania dobra firma :) i zrobili przeglad za 2300 ale wymienili wszystkie filtry od płynow filtr powietrza od klimy wszystko co mozna w filtrach do tego oleje w silniku cały hydrauliczny w zwojnicach wszystko co mozna tylko to jak sadzicie drogo?? a powiedzcie użytkownicy 5R czy macie problem z recznym?? bo u mnie jest taki problem ze jak go zaciagniesz to jak opuscisz to nie odbije i sam sie podnosi raczka az po chwili odbije powietrzem albo wyjde z ciagnika i z tyłu pociagne za dzwigienke by odbiło i do tego juz wymieniłem 2 linki bo pekaja a nie ciagne recznego na siłe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Na ile mth był ten przegląd? W przekładni olej też wymieniali? Gdzie się znajdują zwojnice w 5R?

W naszym z ręcznym takiego problemu nie było.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

u mnie ogólnie wymiana filtru i oleju silnika co 500, filtr od hydrauliki też. olej w skrzyni co 500. filtry powietrza to zależy ile pracuje w kurzu ;) ogólnie cena przeglądów nie jest jeszcze taka zła z porównaniem do nh czy class ale na to ma wpływ zapewne diler.

A no i 5100R-ka ma już ponad 1700 i jak na razie odpukać poza jakimiś pierdółkami typu poluzowana śróbka badź coś inne nie szkodliwe nie było. pracuje z ładowaczem 633 ;)

silnik -wymiana oleju co 250-300 h +filtr, skrzynia filtr co 750 h a olej co 1500 h....poczytaj instrukcję .

 

Gdzie się znajdują zwojnice w 5R?

 

w przednich kołach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

JD ma różne oleje

ten co jest u mnie jest premium czy plus i jest co 500 serwis by nie kłama :P

a filter w skrzyni mówił żeby lepiej po 500 jak z turem

a to że w instrukcji tak jest to wiem ;) ogólnie mnie po 1500 kosztował trochę ponad 2 koła z olejami i filtrami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

tak ale na jakim paliwie? maż pewność do niskiej zawartości siarki w polskim paliwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj