Polecane posty

jaro    166

Hmm-ale u mnie jest PowerQuad 16x16 na dwie dźwignie (a Plus oznaczało guziki w dźwigni zmiany zakresów służące do zmiany biegów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

No to Ty masz tą fajniejszą skrzynię w 5720 ;) Ja tam wolę taką skrzynię jak u Ciebie bo można elegancko zredukować o kilka półbiegów od razu :) No i sama skrzynia prostsza bo półbiegi i rewers jest sterowany hydraulicznie na linki.

 

W nowych JD (tj 5R) półbiegi już są zmieniane elektrohydraulicznie guzikami, bardziej zaawansowane rozwiązanie ale dające więcej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890
PLUS- oznacza sprzęgło w guziku.

Nie do końca. Sprzęgło w guziku ma np. Proxima Power.

W PQ+ masz jedną dźwignię z zakresami A,B,C,D,... a guzikiem zmieniasz biegi.

W Proximie w dźwigni zmiany biegów jest guzik, który po wciśnięciu działa jak sprzęgło nożne. (O ile dobrze pamiętam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

5R też ma sprzęgło w guziku ;) w PowrQuad Plus są 3 przyciski na dźwigni- sprzęgło, bieg w górę, bieg w dół.

AutoQuad Plus ma 4 przyciski- sprzęgło, bieg w górę, bieg w dół, auto

 

http://www.deere.pl/wps/dcom/pl_PL/products/equipment/tractors/5r_series/5r_series.page?

zakładka 'zobacz więcej' widok 'kabina i sterowanie' i tam możemy zobaczyć jak wygląda sterownie skrzynią przekładniową.

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Panowie-ja wiem jak która skrzynia jest sterowana :D -chodziło mi o nomenklaturę :

-PowerQuad-sterowanie biegami (bo to są biegi te 1,2,3,4 a zakresy to A,B ...) mechaniczne

-PowerQuad Plus-sterowanie biegami elektrohydrauliczne-tak było.

Chodziło mi o to że PLUS oznaczało to co powyżej a nie sprzęgło w "guziku".Myślę że i w nowszym ów PLUS oznacza rodzaj sterowania skrzynią a sprzęgło w guziku to taki ficzer (który jest dodawany w nowszych modelach że tak powiem fabrycznie więc jego nazwę pomija się milczeniem :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

Według mnie Plus oznacza automatyczną zmianę pólbiegu przy zmianie zakresu, przy zmianie z wyższego na niższy włącza się 4 półbieg, a z niższego na wyższy włącza się 1 półbieg.


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Nie. Ta funkcja nazywa speed matching. Jaro dobrze napisał. Plus oznacza że w sterowaniu przekładni występuje elektryka. Bez plusa sterowanie jest mechaniczne.

Edytowano przez katator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ok, no to mamy już wspólną wersję i się jej trzymajmy ;) Razem zawsze osiągniemy więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

Mi tak tłumaczył dealer, że na tym ten Plus polega.


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Według mnie Plus oznacza automatyczną zmianę pólbiegu przy zmianie zakresu, przy zmianie z wyższego na niższy włącza się 4 półbieg, a z niższego na wyższy włącza się 1 półbieg.

Ta funkcja nazywa się SoftShift.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

wyżej napisano że SpeedMatching


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Nie mieszaj SOKAN. Soft Shift działa przy zmianie Biegów. Zmienia chwilowo obroty silnika, żeby przełączenie biegu odbywało się łagodniej. Funkcja która dobiera odpowiedni bieg przy zmianie zakresów nazywa się Speed Matching.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Kurcze połapać się w tym nie jest łatwo, JD ma w tych skrzyniach nieźle namieszane, inny ciągnik ma 1 skrzynie a JD 4 do wyboru. Musze poczytać kilka razy wasze wypowiedzi to może coś zrozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John6930    45

szczerze taniej wyjdzie ci kupic 5080R i dać chipy bo silniki są takie same i są podkrecane tak więc o wiele taniej ci wyjdzie w taki sposób ci kupić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

Podkręcisz i nie będziesz miał gwarancji ...

Pozdrawiam.


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

W 6030 PowerReverser 16x16 jest to skrzynia z elektrohydraulicznym rewersem (Power) ale sama skrzynia ma 4 biegi (no w sumie to zakresy ABCD) i 4 biegi/półbiegi zmieniane mechaniczne (1-4)

Skrzynia PowrQuad 24x24 ma 6 biegów (ABCDEF) i 4 półbiegi

PLUS- oznacza sprzęgło w guziku.

 

Tutaj masz foto skrzyni PowerReverser w 6030 john_deere_6030series_8.jpg

 

Są 2 dźwignie zmiany biegów

 

W PowrQuad jest tylko jedna dźwignia.

 

Sorki za nazewnictwo zakres/bieg/półbieg ale myślę że dosyć zrozumiale napisałem. ;)

Czyli tak, między PowerReverser a SynchroReverser to taka różnica że jest revers elektorhydrauliczny, a nie mechaniczny? I z tego co się doczytałem bo w 6030 chyba nie jest dostępna skrzynia SynchroReverse tylko SynchroPlus to wygląda na to że nie ma zadnego reversa ta skrzynia tylko ma bieg wsteczny w tej dźwigni co się zmienia biegi. I jak przy nazwach skrzynie nie ma Plus tak jak pisze w modelach 6030 to w PowerQuad trzeba wysprzęglać nogą.

Edytowano przez Piters182

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

szczerze taniej wyjdzie ci kupic 5080R i dać chipy bo silniki są takie same i są podkrecane tak więc o wiele taniej ci wyjdzie w taki sposób ci kupić ;)

 

Kumpel ma 5080R i włożył sobie moduł z 5100R. Mówi, że teraz zaczął mu palić jak szalony, więcej jak mój 5090R. Tak więc lepiej kupić jednak ten 5100R. :P


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890
I jak przy nazwach skrzynie nie ma Plus tak jak pisze w modelach 6030 to w PowerQuad trzeba wysprzęglać nogą.

Mam Plusa i nie mam sprzęgła w guziku, tak więc trzymamy się wersji @jaro żeby już nie mieszać

Panowie-ja wiem jak która skrzynia jest sterowana :D -chodziło mi o nomenklaturę :

-PowerQuad-sterowanie biegami (bo to są biegi te 1,2,3,4 a zakresy to A,B ...) mechaniczne

-PowerQuad Plus-sterowanie biegami elektrohydrauliczne-tak było.

Chodziło mi o to że PLUS oznaczało to co powyżej a nie sprzęgło w "guziku".Myślę że i w nowszym ów PLUS oznacza rodzaj sterowania skrzynią a sprzęgło w guziku to taki ficzer (który jest dodawany w nowszych modelach że tak powiem fabrycznie więc jego nazwę pomija się milczeniem :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Jakie jest spalanie 5100r w orce na ha przy 4 obrotowej oraz 3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravo95    2

Jakie jest spalanie 5100r w orce na ha przy 4 obrotowej oraz 3?

 

Co to za pytanie? Zależy na jakiej klasie ziemi cięzkosci gleby i warunków (mokro sucho)

Cytowanie poprzedniego posta. +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

Spalić, spali nie z dużo, ale robotę zrobi bo to John Deere <3


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj