Polecane posty

jaro    166

Czyli reduktor :D -Zetorek przecież potrafi poruszać się baardzo powoli-może nie jest to Fendt i jego paręnaście metrów na godzinę ale jest nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Czy ktoś użytkuje 5100R lub 5090R z zestawem uprawowo-siewnym 3m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

kolega ma 5100R i zestaw uprawowo siewny 3m,brona rabeverk z nabudowanym siewnikiem accord ,podobno jest problem ponieważ jak załadowany siewnik to przód podnosiło ,prawdopodobnie ładuje do siewnika tylko połowę ponieważ podnośnik też jest za słaby ,ja mam 5080R i taki sam zestaw uprawowo siewny ale jeszcze jakoś nie próbowałem go zapinać nie było takiej potrzeby ,ale kusi mnie aby spróbować i przekonać się na własnej "skórze" jak to będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

Ile kosztowałby JD 5100R w full wyposazeniu i czy dałby on rade z pługiem 4 skiby obrotowy. I jakie ma on najwazniejsze wyposazenia opcjonalne i standardowe?

 

 

Ja za swojego 5090R dałem w maju 221k brutto z przednim TUZ-em. Co do tego pługa, to lepiej orz 3 rozstawioną na maxa, ale wszystko zależy jakie masz gleby i czy masz górki. Ja orzę 3*40 i jest jeszcze trochę rezerwy mocy.

Pozdr.


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
herman89    6

U mnie 5090r lata z 4-ka obrotowa lemken opal 110 i agregatem uprawowo-siewnym 2,5m bez najmniejszy problemów. Z przodu na TUZ-ie jakieś 400kg. U mnie w galerii masz zdjęcia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

5080R zapiąłem go i biegał u mnie w 4-rce. lemken opal 140 tj,35 na jeden korpus ,ziemie to czarnoziem ,szkoda ciągnika, orać się da ale po równym,

nie da się za bardzo pogonić ,górkę widzi już z daleka a z paliwem przy tym pługu to porażka ,mam ursus1224 to samo paliwko na ha a szybciej zrobiona jest robota,natomiast zadziwił mnie przy agregacie ścierniskowym 3m szedł jak burza, tu daje radę dość dobrze 5080R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Panowie a nie lepiej by było kupić 6130 lub 6230? Będzie ciągnik większy masywniejszy, na ramie, do tego oś przednia amortyzowana może być, co chyba w 5000R tego nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

W R rama jest, jest tańszy, zwrotniejszy, oszczędniejszy w lżejszych pracach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brinks    0

Ile kosztowałby JD 5100R w full wyposazeniu i czy dałby on rade z pługiem 4 skiby obrotowy. I jakie ma on najwazniejsze wyposazenia opcjonalne i standardowe?

 

za jd 5090r powerquad z tuz-em we wrześniu dałem 210tys. brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

@brinks a gdzie kupowałeś?


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Panowie jakie są różnice między 5M a 5R jak przeglądałem prospekty bardzo podobnie i z wyposażeniem, i nawet 5M jak by troszkę lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Skończ z prospektami i pojedź do dealera-to są dwa kompletnie różne ciągniki-mają podobny wygląd i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

5M i 5R można podsumować krótko: z "zewnątrz" prawie takie same ale "wewnątrz" wszystko jest inne.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Rozumiem, ale co inne? Kierownica nie po tej stronie? Czy co? Który lepszy, gorszy? Czy oba są super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Inna przekładnia,sprzęgło,silnik,podnośnik,,rama,mosty-mało ?-znajdzie się więcej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Coś już zaczynacie mówić ale nie do końca. Inne to rozumiem, ale inne czyli też takie same dobre, czy inne to znaczy że gorsze czy nie tak skonstruowane czy co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Seria M i R główną różnicą ich jest przekładnia M ma mechaniczną bez półbiegów a R ma z półbiegami bez sprzęgła , inne tzn. że gorsze bo każdy bierze na co go stać i co mu pasuje po prostu wersja R jest bardziej wyposażona a M aby spełniać wymagania zwykłego ciągnika i posiadać to co powinien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Co pisze w prospektach to się opcje 2 przekładni w M jest (16/16 SyncReverser) (36/16 PowerReverser Plus) a w R jest (PowerQuad Plus 16/16 3,3 - 40 km/h) (AutoQuad Plus 16/16 3,3 - 40 km/h) Czy może ktoś charakteryzować jak wygląda praca każdą skrzynią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

SyncRewerser 16x16- mechaniczny rewers, 4 zakresy (niezsynchronizowane), 4 biegi główne

PowerRewerser Plus 32x16- rewers elektrohydrauliczny, 4 zakresy (niezsynchronizowane), 4 biegi główne, 2 półbiegi w kierunkach do przodu.

PowrQuad Plus 16x16- rewers elektrohydauliczny, 4 biegi główne + 4 półbiegi, sprzęgło w guziku w dźwigni zmiany biegów

AutoQuad Plus 16x16- rewers elektrohydauliczny, 4 biegi główne + 4 półbiegi, automatyczna zmiana półbiegów w czasie jazdy, sprzęgło w guziku w dźwigni zmiany biegów

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Dzięki wielkie kris14, wszystko zaczyna nabierać kształtów myślenia w mojej głowie. A co oznacza (Plus) w nazwach przy skrzyniach? A jak będzie taka skrzynia co jest w 6030 PowerRewerser 16x16 to będzie 1 półbieg w obu kierunkach zgadza się? Jaka będzie dopłata za PowerQuad zamiat PowerRewerser? I następnie jaka dopłata za 24x24 zamiast 16x16, wtedy będzie 6 półbiegów na 4 sekcjach tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

W 6030 PowerReverser 16x16 jest to skrzynia z elektrohydraulicznym rewersem (Power) ale sama skrzynia ma 4 biegi (no w sumie to zakresy ABCD) i 4 biegi/półbiegi zmieniane mechaniczne (1-4)

Skrzynia PowrQuad 24x24 ma 6 biegów (ABCDEF) i 4 półbiegi

PLUS- oznacza sprzęgło w guziku.

 

Tutaj masz foto skrzyni PowerReverser w 6030 john_deere_6030series_8.jpg

 

Są 2 dźwignie zmiany biegów

 

W PowrQuad jest tylko jedna dźwignia.

 

Sorki za nazewnictwo zakres/bieg/półbieg ale myślę że dosyć zrozumiale napisałem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj