Polecane posty

Camry    55

ja u siebie doładowałem na maxa ,przy zapiętym pługu czy opryskiwaczu opony i tak siadają, to samo z przodu jak pracuję z turem,uważacie że to za dużo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Wszystko zależy co rozumiesz pod pojęciem "siadają" ?

Bo ogólnie opona radialna ma się uginać w czasie pracy, to jest dla niej normalne, zrób foty, ocenimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

dzięki mądrym głowom na tym forum ,że uświadomili mi, iż żyję w błędzie,ten baran z serwisu :( powiedział ,że na oponie pisze z jakim max ciśnieniem mogę jeździć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kent    1

Pytanie do urzytkowników 'erek' czy potrzebny jest reduktor ?, czt 3,3 km/h to dośc wolno aby naprzykład cofnąc z przyczepą?, w jakich pracach dlawas ma zastosowanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Odpowiem na przykładzie 6230.

Do cofania z przyczepą A1 śmiało wystarczy, ale za szybki jest jak dla mnie np. do precyzyjnych prac z ładowaczem jak zdejmowanie jakiejś maszyny, praca gdzie trzeba dojechać na centymetry itp., gdzie trzeba bardzo małej prędkości.

Do prac codziennych absolutnie A1 wystarcza a jeśli nie będzie miał ładowacza to tym bardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kent    1

A czy prędkośc 3,3 km/h to prędkośc na minimalnych obrotach silnika np.900 obrotów/min, czy przy 2200 obr/min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

jest to prędkość maksymalna, aczkolwiek dość spora jak ma pierwszy bieg, czy na pewno jest prawidłowa? W DYNA4 na 1A jest max 2 km/h

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Nie które przekładnie na pierwszym biegu sa szybsze a niektóre nie , ciagniki wyposarzone w bogato obdarzone biegami skrzynie na pierwszym biegu jedzie po mału a jakiś szybciej o co moze z tym chodzić to zalezy od przekładni czy jak ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

A czy prędkośc 3,3 km/h to prędkośc na minimalnych obrotach silnika np.900 obrotów/min, czy przy 2200 obr/min.

 

Ta prędkość jest podana dla nominalnych obrotów silnika - 2300obr/min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kent    1

Dzięki za sprawdzenie. Myśle że 1.1 km/h na wolnych obrotach to całkiem wporządku i reduktor będzie zbędny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

w ostatnim numerze TOPag jest opisany przypadek agrofarma w którym pada sprzęgło właściciel teierdzi że to przez to iż pierwszy bieg w najszybszej grupie jest po prostu za szybki. co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Na dobrą sprawę to i w ładowaczu biegi pełzające są wykorzystywane bardzo rzadko (zdejmowanie czegoś ekstremalnie ciężkiego )-sam przez lata użyłem tych biegów (w Zetorze ) może dwa czy trzy razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

jeśli nie ma warzywek itp to pełzaki sa zbedne...chociaz 16x16 to moim zdaniem za mało biegow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

w ostatnim numerze TOPag jest opisany przypadek agrofarma w którym pada sprzęgło właściciel teierdzi że to przez to iż pierwszy bieg w najszybszej grupie jest po prostu za szybki. co o tym sądzicie?

 

gościu pisze że beczkę 10k litrów (czuli jakieś 12 ton puszcza z rewersu i mu ciągnik gaśnie... to ja przepraszam, ale trzeba mieć trochę rozumu i z takim ciężarem tym bardziej, że becz\ka jeździ w terenie ruszać na sprzęgle nożnym.

Do normalnej pracy w zupełności, czy z ładowaczem czy bez, ten 1 bieg w JD jest wystarczająco wolny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MT1997    0

Ile kosztowałby JD 5100R w full wyposazeniu i czy dałby on rade z pługiem 4 skiby obrotowy. I jakie ma on najwazniejsze wyposazenia opcjonalne i standardowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@jaro- twój Zetor to wersja eksportowa?

Sorry @daniel-dopiero Twój post zobaczyłem-mój Zetor to wersja krajowa (kupiony nowy w 1988r)-a dlaczego pytasz ?

Edytowano przez jaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj