Rolnex

Jaka talerzówka do Fendta 414

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnex    1

Witam.Mam zamiar zakupic talerzówkę ciąganą jakieś zachodniej firmy, ale nie wiem jaką szerokośc wziąc;/ Doradźcie mi proszę, może ma ktoś na sprzedanie jakąś ładną talerzówkę;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1168    0

A nie lepiej wziac grubera?? |Talerzowka to tylko perz rozsiewa ja mialem na malym kawalku i teraz jest na calym polu !!!

!!!

Edytowano przez bartek1168

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnex    1

Nie interesują mnie polskie firmy pozatym chce zakupic ciąganą z zachodniej firmy a taka kosztuje już koło 100 tys zł.Będę chciał talerzowac też poplony to gruber od razu odpada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

to 3,5 -4m pociągnie, a kwestia jaką chcesz to musisz juz szukać, czy to amazone, storma czy inna :P vaderstadt ma ciekawe :) i ładnie robia :D


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

3 m w zupełności wystarczy, byle miała duże talerze. Chyba, że po wierzchu chcesz skrobać tylko, ale jak wjedziesz w kukurydzę to tylko resztki przemieszasz, a ziemi wcale nie ruszysz.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Lemkena akurat nie oglądałem więc nie wypowiem się na jego temat, ale obejrzyj sobie jeszcze Gorgire&Beson. Godne polecenia są też Vaderstadt i Horsch.

 

Jeżeli chodzi o zachodnie talerzówki, to nie ryzykowałbym większych szerokości, bo można później żałować. Do tego głębokość robocza 17 cm, nie jest dla nich żadnym problemem, więc mogą zdziałać na prawdę wiele. W tych talerzówkach fajne jest też to, że przy prędkościach rzędu 12-17 km/h nie ma mowy o nierównościach na polu, dla porównania, talerzówki z Unii nie nadają się do pracy z prędkościami wyższymi niż 8 km/h.

Edytowano przez MichalR

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobiasz51    0

dobre też są FROST i myśle ze 130km to 3m idealny zestaw . podstawa to duże talerze, ciężka i wał

zapomniałem dodać że musi być ciągana ale to chyba jasne jest

Edytowano przez tobiasz51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

Mówisz najpierw że chcesz ciąganą, a potem czy Lemken 3m może być. Tylko że Lemken z tego co wiem 3m ciąganej nie robi. A co do samej talerzówki jak masz takie pieniądze wydać no to wybieraj między Amazone i Lemkenem. Jak chcesz głębiej uprawiać to Lemken będzie lepszy. Tylko że do niego też mocy to będzie trzeba trochę. Ojciec był raz u kolegi zobaczyć jak się taka talerzówka Lemkena sprawuję. Ciągnął ją jakiś claas 145koni. To ojciec mówił że pod górkę 12km/h miał bardzo ciężko. Cisnął na 2200obr/min.

 

Na Agritechnice pokazali nowy model Rubin 12. On dopiero prawdopodobnie ma być ciągany 3m. Ale to dopiero pod koniec chyba 2012 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnex    1

Znalazłem już taką ciąganą 3m z Niemiec.Talerze mają 70cm, są duże dadzą radę.GB i Horsch to też pierwsza liga ale nie mogę nigdzie znaleźc takich, szukałem już i nie ma takich 3m i jeszcze w przyzwoitym stanie.Może ktoś z Was wie kto takimi rzeczami handluje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Takie marki jak Horsch są kupowane głównie do większych gospodarstw i ciężko znaleźć na rynku wtórnym modele o mniejszych szerokościach roboczych, ale to nie znaczy, że nie ma. Musisz być wytrwały w poszukiwaniach.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnex    1

U mnie w sąsiedniej wiosce na pegeerach też chodzi taki horsch 6m i jest rewelacyjny.Chodzi już 2 rok a na talerzach ani śladu po kamieniach taki twardy materiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
    • Przez Seba2110
      Czy ma ktoś jakies opinie na temat brony talerzowej 3m Zabiel lub dexwal, ewentualnie rywal?
    • Przez Jasio88
      Rozważam zakup głębosza Ciągnąć go będzie 90km ile łap? nigdy nie miałem do czynienia z gleboszem mile widziane wszystkie opinie
    • Przez matttic
      Witam.
      Ponieważ maszyna istnieje już dłuższy czas na rynku chciałem zapytać użytkowników o opinie na jej temat.
      Ponieważ mam ciągnik 4 cyl. o mocy 140 km ważący 5,8t myślę o zakupie maszyny w 3 metrowej wersji.
      Do zerwania ścierniska myślę że udrę 3m z uwagi że panuje opinia że kąt zębów sprawia że ma on mimo 10 dłut iść lżej niż tradycyjny gruber.
      Na głęboko planuję zdemontować dwie boczne łapy i talerze. Myślę że będzie to lepsza i przyszłościowa opcja niż zakup 2,5m który zdaje sobie sprawę że byłby bardziej optymalny do mojego ciągnika.
      woj. Podkarpackie sporo górek ziemie od ciężkich do lekkich 3-4 klasa 
      Proszę o opinie spostrzeżenia i rady posiadaczy "trzybelkowców" szczególnie  jakimi sprzętami je ciągacie i w jakich warunkach i czy ktoś demontował i przestawiał w nich łapy.
      Pozdrawiam
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj