szymi4512

JD 6430 czy Claas 430 Cis czy Valtra N101

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szymi4512    1

Witam. Mam podpisaną już umowe na PROW i w przyszłym tygodniu zamierzam zamówić jeden z tych ciagników wymienionych w temacie. Jesli chodzi o cene to we wszystkich ciagnikach pytałem sie o nia z tym samym wyposażeniem i JD wyszedł najtaniej dzieki promocji na kurs euro. Claas wyszedł drozej a o Valtrze to juz niewspominam. Chciałbym Was prosic o rade ktory ciagnik byłby najlepszy, jak ze spalaniem w tych ciagnikach i wgl jak sie sprawuja, niech wypowiedzą sie użytkownicy. Dodam ze to bedzie ciągnik głowny. My osobiście JD bierzemy mało pod uwage bo sie nam on srednio podoba, ale zobaczymy jak z cena. Z góry dzieki i pozdrawiam.


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

valtra na pewno będzie najwytrzymalsza co do jd to sąsiad ma 6430 premium i mówi ze za dużo pali i teraz by kupił maseey fergusona :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk1993    0

My mamy JD 6430P i na spalanie nienażekamy w orce zamkne 14 l/ha z czwórkami obracalnymi overum, więc myśle że to niedużo. Dla mnie john to john jak przycisne gaz to pole się trzęsie B) , do JD nieporównuj claasa czy valtry bo to inna półka wg mnie.


powered by DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

@ZetorekClasic - a jaki ciągnik miał wcześniej sąsiad? c360, mtz82? Więc jak według niego ma jd mało palić jak nie ma porównania co do innej marki tej samej mocy :D

Co do spalania to po żadnym nie spodziewajcie się spalania takiego jak w c330 :D Mają swoją moc i muszą swoje przedymić, odpowiednie maszyny i spalanie nie będzie takie tragiczne B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ale dlaczego JD to inna półka?

Patrząc na wyposażenie to można powiedzieć że porównywalnie, wiadomo że można prześcigać się w wyposażeniu o pierdołki ale wersje bazowe są porównywalne. Tak samo co do konstrukcji- wszystkie ciągniki to modele 4cyl z mocną hydrauliką i podnośnikiem.

 

A po za tym JD to inna półka, masz na myśli niższą czy wyższą? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sąsiad ma teraz 3 jd a wcześniej i ursusa385 a valtra to nie jest w ogóle lepsza pólka bo nie wiem co jest pierwsze w rankingu najlepszych ale valtra jest 2 lepszy jest tylko fentd albo jd

Edytowano przez ZetorekClasic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

Bież JD swoje wydoi ale i swoje zrobi udanego zakupu B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karoledzio    0

Ja osobiście jeżdżę JD i powiem ci że jest to dla mnie opłacalny interes bo porównując jego spalanie z bezawaryjnością i tak wychodzisz na plus co do Valtry to nie wiem ale coś słyszałem że nie są aż takie złe a Claasa bym ci raczej odradzał ciągnik który wymieniłeś ma sąsiad strasznie kopci jak jedzie już z cięższym ładunkiem i brakuje mu mocy jest lekko przymulony.Kolego nie chcesz żadnego Case są to tanie i wytrzymałe ciągniki nie wiem jak z twoim upodobaniem ale to też dobry ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po za tym JD to inna półka, masz na myśli niższą czy wyższą? :lol:

 

To jest kolejny z syndromem JD. :lol: Dla nich JD jest bez wad, a wady JD są także jego zaletami, a zalety innych ciągników to tylko wady i nie mają wcale zalet. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MASZLAND    0

Kolega pewnie miał na myśli inny model Claas-a a kolega pisze o ARIONIE 430.

 

Kolego Szymi jaki model JD Ci proponowali Comfort czy Premium bo to istotnie zmienia postać rzeczy. Bo akurat Claas-a ARIONA 430 należy rozpatrywać bliżej Premium.

Już tutaj na forum zrobiłem porównanie JD kontra CLAAS i nie chce mi się znowu rozpisywać poczytaj. Niech jakiś kolega powie jak wkleić link bo ja nie potrafię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

Jesli chodzi o JD to o Comforta mi chodzi. Każdy ciągnik chciałem z przednim TUZem, jedyne z czym Valtra wchodzi na plus to to, że ma amortyzowana kabine i HITCHa a np. w Claasie HITCHa niema ani amortyzowanej kabiny, sa amortyzowane ale w seri 500. W JD tak samo kabina jest nieamortyzowana a TLS to spory wydatek. U nas w okolicy jest okolo 50% JD i ogolnie co sie od użytkowników słyszy to palą dużo. Mysle że je ludzie kupują bo bardzo duże rabaty dają, teraz np. jest rabat 70gr na kurs euro to automatycznie na dzień dzisiejszy liczy sie po 3,74 zł. To jest bardzo duża obniżka. Claas liczony jest w złotówkach a Valtra po kursie euro takim jaki jest. We wtorek jedziemy coś zamówic i jeżeli cena Valtry bedzie w miare przystępna to chyba padnie wybór na nia lub na Claasa. Do JD jakoś nie jesteśmy przekonani, fakt sa to dobre ciagniki ale słysząc ile on lubi zjeśc to jakoś chęc na niego odchodzi. Chyba że cena bedzie naprawde super to wtedy padnie na niego.

 

Pozdro chłopaki i Wesołych Świąt:)


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek177    6

w Arionie sa montowane silniki John Deera i są one tylko programowane przez claasa , a to ze JD potrafi tak dużo spalić to bujda, to jest uzależnione wyłącznie od operatora bo jeśli ktoś ciśnie do spodu to wiadomo jest wir w baku ale gdy ktoś jeździ umiejętnie to w przeliczeniu na to co JD zrobi w tym samym czasie co ciągniki innych marek smiało możesz pochwalić sie swoim wynikiem w przeliczeniu na l/ha do użytkowników innych ciągników, nie wstydząc sie ze twój ciągnik to jakaś bestia z dziurą w baku :P:P sam posiadam ten własnie model john deera 6430 comfort i na spalanie nie narzekam i uważam ze to ciągnik godny polecenia :P do Valtry nic nie mam są to ciągniki dobre nie palą dużo ale moim zdaniem jest tam za wiele elektroniki a czym czegoś więcej tym większa awaryjność :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

@bartek177 czytałem w innym temacie ze posiadasz ten ciągnik od października więc ogólnie to Ty go dopiero dotarłeś więc to czy jest godny polecenia czy nie to mozesz powiedziec za 2-3 lata przy intensywnej eksploatacji. W claasie silnik DPS ten sam co w JD ale cały CR i oprogramowanie jest claasa. To ze JD ma moc to słyszałem ale bez przesady, bedzie ciągał te same maszyny co inny ciągnik tej samej mocy a ekonomika jest ważna w tych czasach przy tych cenach paliw. Może pojedzie troche szybciej z pługiem ale każdy wie ze dla pługa najlepsza jest predkość 6-8km/h. Gdzieś czytałem, chyba nawet w Top agrar ze przy wiekszych predkościach strasznie rośnie zużycie elementów roboczych pługa wiec itak sie nieopłaca szybciej wykonywać orke.


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikizal20    0

Witam. Jestem tutaj nowy ale mogę się na ten temat wypowiedzieć bo posiadam bardzo podobne ciągniki a mianowicie valtre N101 HT i JD 6330 Premium( troche słabszy brat 6430) Valtre posiadam 5 lat i jesteśmy bardzo zadowoleni. Spalanie niskie, bardzo nas zadowalające, wykończenie i trwałośc wysoka. Ciągnik posiada przedni TUZ i amortyzowana kabinke. Komfort jazdy i pracy super. Pracuje z pługiem Servo 25, agregatem podorywkowym, uprawowo siewnym,rozrzutnikiem ogolnie jak jest wolna to jest podczepiana do maszyny z ktora wymagany jest dany zabieg. Jedyna nagana da Valtre to dwie predkości WOM, siedzisko pasażera i taki troche stary wygląd jej w środku, ale jako do wykonania niemamy zarzutów. Ciagnik ten posiada 2635 mtg dokładnie. Dodam że posiadamy 110ha. JD posiadamy od połtora roku, ma zamontowany ładowacz czołowy i z nim głownie pracuje, ale także z kosiarka dyskowa, z prasa rolująca, z beczkowozem 10tys litrow, czasem z rozrzutnikiem. Ogólnie ciągnik dobrze wykonany, bardzo "miły" w kabinie i wygodny w pracy. Ale co do spalania to jest tragedia.Takiego smoka to się nie spodziewaliśmy.JD na chwile obecna posiada cos około 750mtg. Chcieliśmy Valtre N92 ale jest ona troche lżejsza i gabarytowo mniejsza. Do tura może byla by idealna bo zwrotna ale niechodziło nam tylko o prace z turem w nowym ciagniku. JD kupiliśmy też dlatego, że ludzie go tak mocno chwalili że jaki on oszczędny i wgl ale sie przekonaliśmy że nie warto słuchać ludzi. Jesli dało by się cofnąć czas to napewno niewybralibyśmy JD. Myślę że pomogłem i może nie doradzilem ale lekko te ciągniki zcharakteryzowałem.

 

Pozdrawiam wszystkich i bede starał sie w wielu sprawach doradzić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikizal20    0

10 litrów to JD wychodzi jak leci sobie pusto po drodze a Valtra niemalże połowe tego. Valtra w ciezkiej orce wychodzi 10-12l/ha a JD boję sie do pługa podczepiać żeby zawału nie dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Witam. Mam podpisaną już umowe na PROW i w przyszłym tygodniu zamierzam zamówić jeden z tych ciagników wymienionych w temacie. Jesli chodzi o cene to we wszystkich ciagnikach pytałem sie o nia z tym samym wyposażeniem i JD wyszedł najtaniej dzieki promocji na kurs euro. Claas wyszedł drozej a o Valtrze to juz niewspominam. Chciałbym Was prosic o rade ktory ciagnik byłby najlepszy, jak ze spalaniem w tych ciagnikach i wgl jak sie sprawuja, niech wypowiedzą sie użytkownicy. Dodam ze to bedzie ciągnik głowny. My osobiście JD bierzemy mało pod uwage bo sie nam on srednio podoba, ale zobaczymy jak z cena. Z góry dzieki i pozdrawiam.

 

Mam pytanko u jakiego dilera by JD była brana oferta na ciągnik i czy sprzedaje on również zabawki naszej produkcji. Chodzi mi głównie o sipme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Na tym forum juz nie mozna zadnego ciagnika porownac z John Deere'm zaraz ktos wyskakuje ze jest zapalonym fanem albo przeciwnikiem tej marki....

Jeżeli nie stać Cie na JD to wez Claasa bo silniki z tej samej stajni.

Co do Valtry to pracownik okolicznego dealera strasznie na nia narzeka, sam jednak nie miałem przyjemności pracowac Finem ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil5435    304

@ szymi4512 rozważałeś kupno masseya fergusona bo w pracach polowych sprawdzają się bardzo dobrze .Jeśli nie to proponuję CI kupno Jelonka bo on nie zawsze dużo pali.Claasa odradzam podobno części są drogie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

Jeżeli chodzi o ceny to powtarzam drugi raz że JD z tym samym wyposarzeniem co reszta wyszedł by najtaniej.

 

@Kamil5435 Nad Masseyem nie myśleliśmy.

 

@Wacek21 pracownik narzeka na nie ale pod jakim wzgledem?

 

@podcepiomy niewiem jeszcze, albo AgroEfect albo u Małolepszego.A czy maja nasze maszyny to niewiem, unie mają napewno


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

Posiadasz także Claasa i Valtre żeby móc porównac że JD jest najlepszy? O.o Bo takie wypowiedzi że np. ja go mam i on jest najlepszy to mnie śmiesza, wikizal20 tutaj ładnie ciągniki porównał bo posiada dwa z nich i na takim areale mogł je sprawdzić.


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Powiem tak posiadam JD 5720 i Fendta 412 vario oba są godne polecenia nigdy mnie nie zawiodły a z tym spalaniem to nie jest taka całkowita prawda prawda w nieprawdziebiggrin.gif.

 

JD 5720 przepracował ponad 3 lata mtg ponad 3 tysiące ciągniki pracują na 100 ha do tego mam przy jeleniu ładowacz ponieważ hoduję bydło mleczne ponad 150 sztuk JD wykonuje takie prace jak usuwanie obornika załadowanie wozu paszowego,nałożenie pff nie wiem z takiej ilości obornika ile można uzyskać z 150 sztuk bydła biggrin.gif 2 razy w rokublink.gif,do tego przeróżne prace przy zielonkach zgrabywanie przewracanie, i na koniec zwożenie bel to co nie jest fajne bo nudne a po całym dniu można odczuć ból krzyża tongue.gif w roku muszę nawieść ponad 500 bel zielonychsmile.gif i 2000 żółtychbiggrin.gif po pracy w przerwie obiadowej wydaje się, że dalej jedziemy i nakuwamy tą bele dry.gif. Jako użytkownik jest zadowolony z tego ciągnika bo na taką prace jaką wykonuje naprawdę nie ma za dużo których nie spotkały by awarie .

JD ma pełną ramę dzięki której nie silnik trzyma do kupy przedni i tylni most tylko rama jest tak jakby poduszką dla silnika .

JD jak wiesz ma najlepszą widoczność ja nawet nie musiałem dokupywać przeszklonego dachu ponieważ jest to nie potrzebne w JD.

Gorąco polecam ci ten ciągnik.

PS. wiesz że valtra ma 3 biegi pod obciążeniem a Jd i claas 4? jak nie to wierz mi ,że ten jeden bieg to bardzo dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

jedyne co moge powiedziec to to zebys sie mocno zastanowil zanim cos kupisz w BISIE, nigdy dobrej opini nie uslyszalem o tej firmie od posiadaczy JD, wszyscy opinie wystawiaja wrecz przeciwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj