Skocz do zawartości
Piechu

Massey Ferguson 3070-zmiana prędkośći wałka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Massey
Piechu    43

Witam i na początku życzę wszystkim kolegom z Agrofoto wszystkiego najlepszego na Święta Bożego Narodzenia. Mam pewien problem a mianowicie paręnaście dni temu kupiłem MF 3070 1989 rok Wyposażony one jest w 2 wajchy którymi ustala się prędkość obrotową wałka przy danych obrotach silnika Jeżeli pierwszą od kierowcy ustawiam na 2000 obrotów silnika i włączam wałek wszystko pięknie działa Płynnie przechodzi z 540 na 1000 i odwrotnie. Ale jeżeli przełączam pierwszą wajchę na 1550 (obroty silnika) i włączam wałek nic się nie dzieje. Nie ważne czy 2 wajcha jest ustawiona na 540 czy 1000 wałek nie kręci się. Jeżeli wie ktoś z Szanownych Kolegów w czym tkwi problem będę bardzo wdzięczny za okazaną pomoc

mariusz(ZDUN)    175

zawsze w tym samym nikt praktycznie nie urzywa prędkości ekonomicznych i linka stoi nie wpina się do końca

Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Wiadomość z agroFakt.pl

Winio    1

Jeśli masz 3070 w wersji E to masz tylko wałek na 540, a i z tego co się orientuję to w tych MF-ach nie ma wersji eknomicznych prędkości wałka

Wersja 3070E była ze skrzynią biegów 16x16.

mariusz(ZDUN)    175

były predkości E przy 1550obr silnika ale nie wszystkie to mialy w sumie im starszy model tym więkrze prawdopodobieństwo że ma

Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez RedPower
      Witam,
      zabrałem się za naprawę skrzyni biegów w mf 3065 ( 32x32) w celu wymiany zużytych synchronizatorów. Rozpołowiłem już traktor i zdjąłem dekiel w komorze w której znajduje się sprzęgło. Co dalej aby dobrać się dalej do skrzyni. Zielony element się cały rusza lecz nie chce wyjść.
      LINK DO RESZTY ZDJĘĆ: https://photos.app.goo.gl/7c1doGIDZBfkK29Q2

• Przez Patryk212
      Witam,
      Mam taki problem z fergusonem, gdy się rozgrzeje nie działa wspomaganie, hamulce, podnośnik skaczę, włącz i wyłącz się półbieg. Dodam, że pompa została wymieniona, orbitrol, filtr, olej. I nadal nic. Co to może być?
    • Przez ursusek360
      Witam mam problem z moim mf a mianowicie jak jak skrecam kolami podczas jazdy to tak jak by cos go blokowalo w w tylnym moscie podnioslem go podnosnikiem i blokada nie jest zalonczona bo jedno kolo idzie w jedna strone a drugie w druga czo moze byc przyczyna ze go tak blokuje i kola az ryja po ziemi jak bym skrecil nim na max to po prostu jadac pomalu do zablokuje i staniie prosze  o pomoc
    • Przez RedPower
      Witam,
      Niedawno zakupiłem ciągnik Massey Ferguson 3065. Niestety posiada w pół działający komputer. Tzn. Komputer się podświetla jednak nic nie wyświetla, nie da się przełączać między funkcjami. (Załączone zdjęcia) "Ruszyłem" kostkami pod deską rozdzielczą jednak nic nie pomogło. Jaka może być przyczyna i jak to naprawić?

Drugim problemem jest obrotomierz. Nabija on mth lecz wskazówka ani drgnie. Dodam że z kostki za obrotomierzem wychodzi kabelek (żółty) z okrągło końcówką. Gdzie miałby on dochodzić?

Załączam również zdjęcia.

Z góry dziękuje za pomoc.

• Przez HondaMtx
      Witam!

Szukałem i nie znalazłem na forum o klubie właścicieli MF wiec zakładam temat i prosze aby właściciele wpisywali sie ze swoimi Sprzętami

Ja wpisuje sie jako pierwszy ze swoim Ferdkiem 3090

Pozdrawiam i Prosze wpisujcie sie