News
Dominator88

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
masio513    25

Baryt C1 500kg oczyszczonego. Sieję łubin nie na zysk ale na zmienienie struktury gleby. 

KlimekPL    272

Niebieski może dobrze by mógł sypać gdyby dało sie go skutecznie chronić od zielska. U mnie już drugi rok z rzędu doglebowka w ogole nic nie dała i caly niebieski poszedł pod talerzowke.

@masio513 warto bawić się w kwalifikat tylko po to aby przerwać plodozmian i zebrać 500kg? Po ile kupowałes nasiona? 

Wiadomość z agroFakt.pl

masio513    25

Tylko kupiłem kwalifikat dlatego bo dla centrali zostało 700kg i nie miał co z tym zrobić. Po 1.5 zł bez faktury. 

Linuron+chlomazon i czysciutko. Tylko skąd wziąść linuron. 

Ursus932    569

Mój dostawca ma jeszcze 2 litry linuronu  ostatnie i muszę wziąść na sezon 

Music    15

U mnie w zeszłym roku łubin niebieski sypnął 1100kg po odwianiu. Żółty natomiast porażka.

KlimekPL    272

Po 1,5 to bardzo ładnie trafiłeś w takim razie. Ja musialem kupować po 2zl bo nigdzie nie szlo znaleźć taniej i to nasiona F2 od rolnika

Fugeo    41

Co myślicie o wysianiu teraz łubinu wąskolistnego i przyoraniu go jako masę zieloną i wiosną wysiew również łubinu ale na ziarno?

sumek666    2362

U mnie łubin siany w marcu totalnie nie wyszedł. Po siewie padało i zrobiła się skorupa. Miał problemy ze wschodami ale wyszedł. Urósł tak do 10 cm i koniec. Przestał rosnąć. 

Susza i sarny zaczęły go redukować. Jak przyszły deszcze to chwasty były szybsze i go zarosły. Dopóki było sucho to środki działały więc w praktyce w ogóle nie działały. 

Odmiana Bolero 150 kg i Zeus 25 kg na ha. 

damiandg    15

U mnie nie było jeszcze czegoś takiego żeby łubin miał niecałe 20cm wysokości. Wczoraj opryskałem na dosuszanie a pod koniec tygodnia koszę.

sumek666    2362

U mnie tez nie było jeszcze czegoś takiego żeby łubin miał niecałe 20 cm wysokości. 

damiandg    15
4 godziny temu, Mariusz2903 napisał:

dopłaty do łubinu 1000 zł do ha pisze za portalem farmer

Co z tego jak wysokość plonu przy tych suszach to max 1 tona max.

Ursus932    569

Jak będe miał tone żółtego w normalnym roku to już jestem zadowolony 

Pawel2678    18

u mnie wreszcie łubin poległ regent ponad 1 t z ha tango trochę więcej ale nie wiele więcej i tango na gorszej ziemi .Niestety kosztów nie pokryje ale stanowisko pod pszenżyto bajka

Buszmen11    94

600 kg z 1,2ha gorzkiego w pełnej ekologii-sianego do dopłat. Jakby gościu nie zapłacił za orkę, siew i ziarno, szkoda by było to kosić. Takto jedynym kosztem było paliwo do kombajnu

RafaKdziela    395

Obecny rok na łubin był bardziej łaskawy ,jak ubiegły .Odmiana Dalbor siana w terminie  ładnie sypnęła .Mimo suszy ta odmiana się spisała gleba 4b-5kl.

siew 270kg na hektar od kolegi  siew .

Łubin siany na 5/6 klasie 26 kwietnia ta sama odmiana Dalbor ,to już inna bajka .Za dwa tygodnie zbiór .Na oko liczę 600kg z hektara .

I love salsa

czesio200    1963

Gdzie był łaskawy to był. U nas susza dużo większa, zboża dużo gorsze i łubin 3x gorszy. z 400-500kg z ha max. Kukurydza w tamtym roku całkiem niezła a w tym nie ma co zbierać na piachu a i na lepszej ziemi cudów nie ma.

czesio200

velkurczak    0

Witam speców od łubinu.

Jestem po pierwszym doświadczeniu z łubinem, 0,45ha dalbor, wąskolistny, samokończący, kwitnie na niebiesko. Wyszło zadowalająco, ale mam do poprawy kilka kwestii.

Na pewno bardziej przyłożenie się do wyrównania pola przed siewem, żeby jak najniżej kosić.

Siew jakieś 100kg na 0,45ha, obsady nie podam, bo nie liczyłem MTZ, się na pewno będzie gęściej w kolejnym sezonie.

Pierwszy problem to doglebowy zabieg herbicydowy. Wykonany w suszę, w popiół, więc mój błąd, ale chętnie usłyszę co sprawdzi się w wyżej wymienionej odmianie jako doglebówka i czy mam możliwość poprawić po wschodach.

Lubin dojrzał w miarę równo, ale część nasion wysypała się z strąków. Nie mam doświadczenia z środkami na sklejanie. Możecie polecić sprawdzony środek, termin i dawkę?

Z robakami i chorobami tym razem nie było problemu, w sumie aż dziwne, bo bardzo ciężki miał start na wiosnę. Ciekawią mnie efekty w pszenicy która zasieje po łubinie, czy faktycznie można zaliczyć to jako pośredni zysk z uprawy strączków.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kubek123
      Cześć,jestem tu nowy i mam nietypowe pytanie co zasiać w 2016r. żeby jak najwięcej zarobić.Mam hodowlę krów mlecznych ziemia do wyboru to klasa 4,5,6 około 60 ha weźmy pod uwagę też że jest coraz większa susza mieszkamy na woj.mazowieckim
    • Przez emilko
      Wiele osób narzekało, że dopłata do strączkowych w 2015 okazała się taka mała w porównaniu do założeń. 
      Z obserwacji w mojej gminie mogę wnioskować, że w 2016 będzie jeszcze mniejsza, ponieważ  w 2016 strączkowych zasianych jest jeszcze więcej ( przynajmniej na moim terenie).
      Jak jest u was, rzucili się wszyscy strączki?
    • Przez gawron323
      Witam, na początku maja siałem łubin na przyoranie pod pszenżyto ozime i co teraz mam zrobic stalerzować czy przyorać. Dodam, że łubin ma już strączki  ? Proszę o szybką odpowiedź .
    • Przez Rol_C-330M
      Jak uprawiać łubin jaką odmianę najlepiej, jakie nawozy i opryski i kiedy
    • Przez mefiu000
      Witam.
      To, że rośliny strączkowe/motylkowe są świetnym materiałem na poplony wszyscy wiedzą, a co zasiać na poplon jeśli uprawiam te rośliny w plonie głównym? Sieje/sadzę głównie bób i fasolkę szparagową, towar schodzi z pola już w czerwcu,lipcu więc szkoda żeby stało puste pole i zarastało zielskiem. Można na drugi plon sadzić kapusty, a co polecacie na poplon do przyorania? Przyznam się, że dopiero teraz dowiedziałem się ,że gorczyca należy do roślin kapustowatych czyli wychodzi na to, że idealnie pasuje po strączkowych. A co oprócz gorczycy?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj