Skocz do zawartości
Dominator88

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damianzbr    976

Czyli jeśli i łubinowi zaszkodzi to do poniedziałku raczej tego nie wykryję?

deutz333    0

Goltix 700 sc w łubinie wąskolistnym żeby był dobry efekt to trzeba dać 3 l/h. ja co rok tak robiłem ale w tym roku odpuścłem ze względu na koszty

Goltix 700 sc w łubinie wąskolistnym żeby był dobry efekt to trzeba dać 3 l/h. ja co rok tak robiłem ale w tym roku odpuścłem ze względu na koszty

Wiadomość z agroFakt.pl

hd1234    0

Witam Kolegów

Mam pytań kilka, powiem tak łubin wąskolistny zasiałem pierwszy raz, na powierzchni 4ha(pięć kawałków), całość nasienia zaprawiłem vitavaxem a dodatkowo do części dałem nitraginę-3 kawałki ilość wysiewu 150kg/ha, na pozostałych dwóch wysiew w ilości 200kg/ha, jako nawóz poszło po 3kg polifoski 6. Na dwóch kawałkach został opryskany doglebowo afalonem a na trzech nie, ten opryskany wygląda nie za ciekawie, wychodzi z ziemi i ma popalone liście wygląda on tak roślinka w środku.

Ten który jeszcze nie został pryskany planuję opryskać we wtorek Fusilade, ale nie wiem czy już można bo piszą że jak ma 2-3 liście, chyba już będzie się nadawał, później chcę dać mu odżywkę z Mg i B, i pytanie czy można to połączyć czy dopiero na następny dzień odżywić??

Później będę chciał pryskać od antraktozy ale nie wiem jaką wysokość musi mieć łubin ?

Dziękuję z góry za pomoc ;)

post-80280-0-50600600-1399825239_thumb.jpg

post-80280-0-99657400-1399825390_thumb.jpg

post-80280-0-71967500-1399825399_thumb.jpg

post-80280-0-04609200-1399825404_thumb.jpg

mawit06    6

,,jako nawóz poszło po 3kg polifoski 6,, nie przesadzaj z nawozem bo się łubin położy :) wysokość łubinu niema nic wspólnego z antrakozą masz internet zobacz jak wyglądają objawy i obserwuj pole

hd1234    0

oj przepraszam za pomyłkę :D miało być 300kg, a co do oprysku od chwastu to już można go wykonać ?

traktorpolo    0
Napisano (edytowany)

Witajcie moj mister ma już ok 12 cm i pryskałem już na grzyba sarfunem i na owsik leopardem nadal go obserwuje na razie nie widac antarktozy oby jej wcale nie było przypomne jeszcze ze ziarno kwalifikat i zaprawiałem nitraginą i sarfunem w proszku dałem do tego polifoski 8 400kg na 2,60ha troche mało ale na razie nic ciekawego sie nie dzieje po siwie afalon moze za 2-3 tygodnie opryskam znowu zapobiegawczo sarfunem i dam jaką odżywke dolistnie jaka byście polecili dolistnie na lepsze ziarno bo z tą myślą go zasiałem pozdrawiam,

Edytowano przez milanreal1
caps lock

BENNY82    34
Napisano (edytowany)

witam. dostałem wkońcu legato. chce prysnąc łubin wąskolistny który jest w fazie krzewienia tj wypuszcza boczne gałazki z nowymi listkami wiec raczej to jest krzewienie. mam zamiar dac 150 ml legato. chwasty są w fazie 4-6 listków przeważnie 4 listki chyba afalon je hamuje bo od momentu pojawienia sie znikomo sie rozwijają. na drugim kawałku dodatkowo mam problem z perzem. i tu zastosuje leopard -łaczyc legato z leopardem chyba raczej jest nie wskazane? prosze o porady sugestie jak rozlozyc te zabiegi żeby było rozsądnie i nie spalic łubinu, jakie zastosowac odstepy?

Edytowano przez Matey

Godfather    0

Witam!

W tym roku zacząłem uprawiać łubin po raz pierwszy. 11 maja byłem zobaczyć jak się miewa uprawa. Na jednej działce nie wygląda to za dobrze. Poniżej załączam zdjęcia (nie kierujcie się datą na zdjęciu). Mam pytanie do doświadczonych kolegów odnośnie tego jak mogę wyprowadzić uprawę na "prostą" i jakie środki ochrony roślin polecacie w takiej sytuacji? Będę wdzięczny za każdą konstruktywną odpowiedz.

Pozdrawiam,

Michał

post-110193-0-58246700-1400007205_thumb.jpg

post-110193-0-41982300-1400007206_thumb.jpg

post-110193-0-23984300-1400007207_thumb.jpg

post-110193-0-93862900-1400007207_thumb.jpg

post-110193-0-01749200-1400007312_thumb.jpg

wkurzony69    0
Napisano (edytowany)

Witam.Koledzy dzisiaj byłem na dziace mój łubin ma około 10cm,( karo) jednak zauważyłem że dolne dwa listki są koloru czerwono-brunatnego po dotknięciu odpadają.Kilka dni temu był w naszym terenie przymrozek około 4-5 stopni czy to może być przyczna?Martwię się że może to być początek antrakozy.Pomóżcie proszę.Jeżeli to mróz to czy łubin będzie się rozwijał.Jeżeli choroba grzybowa to czym zadziałać?

Edytowano przez wkurzony69

ryki    7

Witam kontraktował już ktoś z was łubin, interesuje mnie cena. Zaproponowano mi 990zł netto z podwórka, lub 1030zł z dostawą około 130km. 15% wilgotość i 2% zanieczyszczenia

Witam kontraktował już ktoś z was łubin, interesuje mnie cena. Zaproponowano mi 990zł netto z podwórka, lub 1030zł z dostawą około 130km. 15% wilgotość i 2% zanieczyszczenia.

Kolego gdzie takie ceny województwo jakbyś jeszcze podal bądx miasto ? Pozdro

ryki    7

Jak z dostawą to prosto na barkę, (zachodniopomorskie). Ilość też nie mała bo myślę zakontraktować min 5 samochodów tj 125 ton, Resztę zobaczę jak się na rynku ułoży.

proxy8441    72

pogoda kapryśna zaraz po deszczach trzeba będzie ruszyć z opryskiem fungicydowym bo zapowiadają coś upalniejszej pogody po deszczach.

Trochę kiepska ta cena wg mnie a jaki uprawiasz łubin?

rafal12    1

czy eksperymentowaliście jakim środkami lub (substancjami aktywnymi ) można pryskać łubin powschodowo ,słyszałem że chwastoxem można ?

wkurzony69    0
Napisano (edytowany)

Witam.Koledzy proszę doradzcie co to może być z tym łubinem, jak pisałem w poprzednim poście.Dolne listki czerwono-brunatne i po dotknięciu opadają.Moja wiedza ja na razie w kwesti łubinu jest niewielka.Dlatego proszę o pomoc.Jeżeli jest to choroba grzybowa to łubin uratuje tylko talerzówka.Na podkarpaciu leje ja z cebra.W pole będzie można wejść ja przestanie może za tydzień.

Edytowano przez wkurzony69

milanreal1    290

Witam Wszystkich . Dzisiaj byłem na mojej plantacji łubinu wygląda tak -------> http://www.agrofoto....comment_1507813 i mam takie pytanie czy jeszcze mogę opryskać środkiem Fusilade Forte 150 EC ? Bo mam zakupioną jedna buteleczkę ..

Sądzę że już w tej fazie można jechać graminicydem ;)

koczas    53

Z góry przepraszam jak pytanie wyda wam się głupie, ale łubinu nie sieję- pytam się w sprawie wujka. Czy łubin można opryskać lontrelem?

20CBR12    47

proxy piszesz po deszczach...masz na myśli przyszły tydzień? bo mi się wydaje ,że to już czas będzie żeby zacząć chronić od antraknozy. Jaki środek będziesz stosował?

proxy8441    72

tak mam na myśli T1 przeciwko antraknozie i fuzariozie łubinu choć ta druga narazie nie tak groźna z kolei pierwszej należy bać sie jak ognia i która przy cieplejszych dniach po opadach może zaatakować. Planuję Gwarant 2l/ha w pierwszy lepszy dzień w który będzie mozliwość wjazdu na pole i wykonania oprysku.

damianzbr    976

czy eksperymentowaliście jakim środkami lub (substancjami aktywnymi ) można pryskać łubin powschodowo ,słyszałem że chwastoxem można ?

chwastoxem ale którym? Jak coś mogę przeprowadzić test tylko powiedz który, extra, turbo, trio?

Ostatniej soboty przeprowadzałem próbę z Goltix 1l/ha. Jutro dam znać co się dzieje bo ostatnio na polu byłem przed wczoraj i łubin stał, chwasty też. Nie było widać żadnych oznak działania środka.

Cały czas mówię o łubinie słodkim wąskolistnym.

BENNY82    34

tez słyszałem że chwastoxem extra można w ilosci 1l ha. lontrel nie słyszałem ale czytałem tu na forum że legato 500sc ma rejestracje w belgii czy gdzies tam na łubin w ilosci od 150-190ml /ha .mam zamiar prysnąc jak pogoda pozwoli. musze tez na 1liscienne prysnąc a tu antrakoza zaraz i nie wiem jak to zrobic jaką kolejnosc zapodac?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się