Skocz do zawartości
Dominator88

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jurek321    1
8 godzin temu, Agrest napisał:

Nie mam hodowli, zależy mi na dobrym stanowisku po motylkowych no i żeby coś na plusie po sezonie było. Gorzki to chyba tylko dla dopłatowców pod talerzówkę, bo na paszę nikt nie kupi.

Gorzki też skupują tylko o 50 zł. taniej na tonie.

koczas    53
Dnia 9.11.2017 o 20:24, CARYX napisał:

witam też mam pytanie odnośnie oprysku łubinu od chwastów po siewie, jakie mieszaniny stosujecie ,tak żeby chwastów nie było i dobrze by było żeby łubin został, znalazłem taką mieszaninę  Boxer 800 EC 3 l/ha + Stomp SC 2,0 l/ha niby mieszanka zarejestrowana w Niemczech https://www.osadkowski-cebulski.pl/Obrazki/2015/WIOSNA/5_straczkowe.pdf ostatnia strona,

jak po waszemu stosował ktoś ,nie za duże dawki 

Jedyny słuszny wybór, żeby chwasty nie zawaliły Ci tego badziewia. Wszystko stosowałem i tylko to, zapewniło że plantacja wyglądała zadowalająco(później i tak chwasty wyskakują, ale w miarę mało było).

• Thanks 1

RafaKdziela    135
Napisano (edytowany)
Dnia 15.11.2017 o 19:49, d4rek napisał:

Mam pole pod lasem zawsze jest z 3-5 saren, polecam brać odmiany niesamokonczace w tym roku wziąłem Tango o dziwo mało go skubały a jest słodki. Miałem regent zeus i tango.

Nie polecam tego łubinu Tango  .Pierwszy raz go zasiałem i ostatni .Wyrósł mi wnet na 150 cm ,aż się położył .Między czasie zachorował na antraknozę .Trzeba było użyć chemii .Zbiór bardzo późny mimo ,że palony .Zdolność kiełkowania bardzo kiepska .Wszystko posiałem na poplon ,bo się grzał .A tak przynajmniej problem z głowy .Plon z hektara 3 tony na 4a,b kl.Inne lata miałem Sonet to było wiele lepiej ,Teraz tylko samo kończące odmiany będę siał ,lub gorzkie typowo na poplony .

Edytowano przez RafaKdziela
Uzupełnienie danych

Wiadomość z agroFakt.pl

d4rek    16

zaobserwowałeś więdniecie roślin ? to oprzedzik u mnie po oprysku na dziada spokój a deszczu w tym roku od groma i nie zaobserwowałem antraktozy, a odmiana co ma do kiełkowania ? - bo nie rozumiem . Wysokość jak najbardziej na plus u nas ludzie mieli w tym roku łubiny po 13cm wysokości - weź to skoś. Oczywiście każdy dobiera odmiany według własnych widzimisię i jest ok ;)

RafaKdziela    135

Były plamy na liściach łodygach i nawet strączki już zawiązane potrafiły odpadać ,tak więc typowa antraknoza.Łubin nie chciał doskoczyć nawet spalenie nie pomogło .Nie wiem dlaczego ,ale siła kiełkowania wyszła tragiczna .Skiełkowało max 40 %roślin .

Agrest    356

A nie desykowałeś glifosatem i to na zielone rośliny i miękkie ziarno?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się