Skocz do zawartości
Dominator88

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Matey    427

Pogoda raczej odpada, u mnie tez wieje, w nocy przymrozki i sucho a takich przebarwien nie ma

dawidor111    6

No powodów może być dużo wiec ciężko stwierdzić od czego przy oprysku nie wiało wszystko ładnie zakryte wałem przygniecione mam nadzieje ze te żółte rośliny jeszcze odbija.

koczas    53

U mnie w rzepaku po commandzie było tak samo. Po czasie wszystko się ustabilizowało, także nie powinno być źle.

Wiadomość z agroFakt.pl

1980waldi    0

U mnie łubin wschodzi na bordowo,pierwszy raz sieję łubin i zastanawia mnie ten kolor.Może ktoś wie dlaczego,może to od zaprawy a może to wpływ linuronu?  

Łubin ledwo wzeszedł a już sarenki spacerują po polu,może ktoś ma sposób na te zwierzątka.(łubin słodki). Pozdrawiam.

Edytowano przez 1980waldi

d4rek    16

@waldi Biotec kup na allegro - ja mam popryskane od dzików i saren działa - pszenżyto żarły darmozjady już ich nie ma pasa się kilometr dalej ;)

Jak ktoś brał materiał siewny to dziś termin składania ( można chyba i jutro o ile jutro sprawdzą i zakwalifikują wniosek) wniosków o zwrot dofinansowania w wysokości 160 zl do ha chyba od jutra będzie już 130 zł sam sie dowiedziałem i dziś ARR jeździłem jakaś parodia w tym kraju robią co chcą nic nie informując !!!

dwojakowski    1

no ale dziwne żeby występowało to tak nieregularnie na polu metr kilka metrów ładny zielony później kawałek żółty i tak całe pole kolorowe

Miałem to samo w ubiegłym roku łubiny wąskolistne słodkie nie pryska się comandem tylko afalon u mnie wylecjała połowa łubinu

dawidor111    6

no to ladnie w pobliskim sklepie z sor sprzedawca mi polecił taka mieszankę mam nadzieje ze jednak jakoś da sobie rade

andrzej1988    101

@waldi Biotec kup na allegro - ja mam popryskane od dzików i saren działa - pszenżyto żarły darmozjady już ich nie ma pasa się kilometr dalej ;)

Jak ktoś brał materiał siewny to dziś termin składania ( można chyba i jutro o ile jutro sprawdzą i zakwalifikują wniosek) wniosków o zwrot dofinansowania w wysokości 160 zl do ha chyba od jutra będzie już 130 zł sam sie dowiedziałem i dziś ARR jeździłem jakaś parodia w tym kraju robią co chcą nic nie informując !!!

jak nie informaowali. Informowali. W internecie pisało w agrobiznesie mówili że stawki maja być mniejsze. Wszystko było na porzadku dziennym. Nic nie było utajnione.

dwojakowski    1

no to ladnie w pobliskim sklepie z sor sprzedawca mi polecił taka mieszankę mam nadzieje ze jednak jakoś da sobie rade

żółty ta mieszanina się sprawdza a  sprzedawcy bym posłał wiązankę mi tak powiedzieli z  hodowli roślin smolice bo od nich miałem łubin w ubiegłym roku 

Pablo1    0

Witam,doradzi może ktoś czym zwalczyć owies gluchy w łubinie wąskolistnum(sonet),myślałem nad axsial-em,co wy na to?

Edytowano przez Pablo1

gwozd    101

A kto bogatemu zabroni

3 liscie to troche wczesnie, wydaje mi się że nie wszystkie jednoliścienne zdążą wzejść. Supero stosowałem od 8 liści a raz zdażyło się że na początku kwitnienia. Tyle że w dawce 1l takiej na jednoroczne, wyzszych dawek tych na perz nie stosowałem

rozwiązanie za 40zł/ha

kryssr    50

przedwschodowo z małymi uszkodzeniami jest dobrze dać sencoru ,025 i comandu 0,15, afalon jak dla mnie słabo działa. przebarwienia przeminą nie ma obawy.  na jednoliścienne targa albo tansze zamienniki, litr zwalczy wsio oprócz perzu, na perz to chyba lepiej coś typu fusilade, albo przed koszeniem glifosat :)  

buczek    8

panowie mam mozliwosc zakontraktowania łubinu w cenie 700 zł netto jak myslicie gra warta świeczki czy będzie droższy w zimę?? dodam że podobno jest tego nasiane w bród;/

Beryl    15

Witam,doradzi może ktoś czym zwalczyć owies gluchy w łubinie wąskolistnum(sonet),myślałem nad axsial-em,co wy na to?

Polecam kolego Fusilade Forte 150 EC. Jestem bardzo z niego zadowolony ;) 

Mariusz774    0

Jeśli dopłata by była w okolicach  200  euro  do ha  . to cena na łubin  powinna się  utrzymać  bo będzie popyt na nasiona .

andrzej1988    101

200 euro to jeszcze nie była by tragedia. ale euro musiało by byc  minimum 4 zł to na polskie było by 800 zł plus około 1050 zł zwykła dopłata z onw to wychodziło by niecałe 2000 zł do ha plus mlodzi rolnicy 250 zł. Łubin ogolnie duzego wkładu nie wymaga.

tlewandowski    39

kalkulacja  230 euro była robiona z założeniem że będzie około 200tyś ha w całym kraju , na dzień dzisiejszy licząc tylko sprzedaż materiału siewnego

wychodzi ok 600tyś ha więc podzielcie sobie te 230 euro przez trzy i tyle może być realnie dopłaty do strączkowych.  

andrzej1988    101

wychodzi około 304 zł do ha. No moze troche wiecej bo ludzie na zapas kupuje troche aby nie zabrakło. Na hektar jesli siejemy 150-170 kg łubinu to musi kupić 200 kg ale z drugiej strony duzo tez ludzi ma swoj materiał nie brany z centrali zeby czasami dopłata nie była jeszcze niższa.

Edytowano przez andrzej1988

Marcincc360    55

U mnie łubin żółty i niebieski siany prawie dwa tygodnie temu bez dwóch dni już wyszedł i ma około 2-3 cm Narazie jest dobrze tylko czeka na deszcz tak jak inne uprawy..  :)

Pablo1    0

Polecam kolego Fusilade Forte 150 EC. Jestem bardzo z niego zadowolony ;)

Dzięki kolego,warto będzie spruóbować,z opisu wypada całkiem godnie.

robson0709    0

witam wszystkich. pierwszy raz sieje łubin i mam kilka pytan. Zasiałem w piątek 4.5h łubinu wąskolistnego sonet wysiałem 150 kg na hektar. czytałem ze łubin lubi azot bo ,,sciaga'' go z otoczenia to posiałem mu 160 kg/h saletry amonowej z dodatkiem magnezu. Wczoraj zabronowałem i opryskałem na chwasty Nuflonem 450sc 2 litry na hektar bo tak mi doradził sprzedawca. Co  o tym wszystkim sadzicie? Piszcie wszystkie opinie bo jestem w tym temacie laikem. Jakie dalsze kroki bo wiem ze ,, zaraza'' mu zagraża. za kazda opinie bede wdzieczny.

bialy2005    193

Po pierwsze po co ta saletra? Sam napisałes ze pobiera azot z powietrza! Po drugie 2l linuronu może okazac sie zabójcze albo bardzo mocno odchoruje. 

Edytowano przez bialy2005

robson0709    0

W jakim sensie odchoruje jesli mogłbys napisac? u nas bardzo sucho i nie pada to moze az tak mocno sie nie wchłonie i nie zadziała? a ta saletra to zaszkodzic nie zaszkodzi?

lukasz222    2345

Upośledzi, bo zamiast tworzyć brodawki do pobierania azotu, będzie go przyswajał wprost z gleby. Takie informacje są ogólnodostępne, wystarczy tylko chcieć ich poszukać i nawet laik sobie poradzi.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się