Skocz do zawartości
Dominator88

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sufi84    2

Posialem lubin waskolistny(regent) 10.03 a wczoraj opryskalem stomp 3l + command 0,1. Rok temu sialem 13.03 i pryskalem po wschodach goltixem to wstyd bylo na pole patrzec jednak zebralem 2,4 t/h. Po wschodach napadal snieg a potem  przymrozek -8 i lubin wcale tego nie odczul.Znajomy ktory prowadzi duze gospodarstwo i jest naprawde kozakiem jesli chodzi o SORy proponuje jeszcze oprysk metrybuzyna(Sencor)0.3-0.4l/h

Wiadomość z agroFakt.pl

thor1984    7

Możecie podać przybliżone ustawienie poznaniaka 2,7 do siewu łubinu? I druga sprawa czy może przed siewem łubinu żółtego na zaorane pole wywieźć obornik i go wymieszać z glebą?

andrzej1988    101

Możecie podać przybliżone ustawienie poznaniaka 2,7 do siewu łubinu? I druga sprawa czy może przed siewem łubinu żółtego na zaorane pole wywieźć obornik i go wymieszać z glebą?

Nie dawaj azotu pod łubin w zadnej postaci. łubin sam sobie wytwarza azot z powietrza. zeby było jeszcze lepsze pobieranie azotu z atmosfery to zaszczep nasiona Nitraginą.

buczek    8

Proszę o podpowiedź gdzie można kupić jeszcze nasiona łubinu żółtego?

w chwili obecnej to chyba tylko olx (dawniej tablica.pl) cie ratuje bo podobno jest problem z nasionami strączkowych

mp255    7

Może szukać po całej Polsce i płacić po cenie złota ale nigdzie już kwalifikatu żółtego nie dostaniesz.Szczególnie jesli myślisz o Misterze.To już grudniowa legenda :D

Ja będe siał Soneta 200 kg na ha 28 marca jak dobrze pójdzie.Ziemia 6 klasa :/

knoro93    165

Może szukać po całej Polsce i płacić po cenie złota ale nigdzie już kwalifikatu żółtego nie dostaniesz.Szczególnie jesli myślisz o Misterze.To już grudniowa legenda :D

Ja będe siał Soneta 200 kg na ha 28 marca jak dobrze pójdzie.Ziemia 6 klasa :/

Słabe informacje masz ja 2 tygodnie temu kwalifikat mistera kupowałem

proxy8441    72

widze że jakieś poruszenie w ogóle na forum strączkowych ahh to zazielenienie, ja się waham w tym roku miedzy łubinem żółtym a owsem na jednym polu bo zwierzyna strasznie mu zagraża także to i to będzie zniszczone. Na razie jestem w trakcie sprawdzania ZK w łubinie, zobaczymy jak wyjdzie.

Rafik87    14

Jeżeli chce zaprawić łubin vitavaxem i zaszczepić nitraginą to w jakiej kolejności muszę wykonać te czynności? czy mogę od razu w betoniarce wymieszać nasiona z vitavaxem i nitragina??

buczek    8

możesz jak najbardziej ale bezpośrednio przed siewem i najpierw zaparawa a potem nitragina. Panowie na północy robi się sucho i zastanawiam się czy nie lepiej posiać łubin w zimną ziemię(czego podobno nie lubi) ale w wilgotną bo za dwa tygodnie to z wodą możę by już problem co wy na to??

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

KRISS75    39

Koledzy wiecie gdzie można kupić jeszcze nitraginę?Chyba się spóźniłem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się