Skocz do zawartości
Dominator88

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tlewandowski    39

nie wiem czy już wiecie ale dopłaty do strączkowych będą przysługiwały również w rolnictwie zrównoważonym i najprawdopodobniej  w ekologii  także to następne  tysiące hektarów

do podziału

buczek    8

mam zamiar posiać 5 hektarów łubinu (ziemia 3b i 4a ph około 5,5) i zastanawiam się czy posiać wąskolistny Sonet samokończący czy jakąś odmianę białą. co polecacie która lepsza i łatwiejsz do zbioru?? (słyszałem że wąskolistny bardzo ciężko się zbiera ze względu na to że jest bardzo niski).

wiesko    12

nie wiem czy już wiecie ale dopłaty do strączkowych będą przysługiwały również w rolnictwie zrównoważonym i najprawdopodobniej  w ekologii  także to następne  tysiące hektarów

do podziału

Słyszalem cos o tym rowniez. Masz jakies sprawdzone zrodlo? U mnie i tak wiekszosc idzie na skarmienie dla blondyn i rogaczy zamiast rzepaku i soi.

Wiadomość z agroFakt.pl

knoro93    165

Sprzedawca mi dziś mówił że w tamtym roku pryskał na swojej plantacji łubin Wing P i że środek ten ma rejestracje w Niemczech. Podobno dobrze się u niego sprawdził. Wie ktoś ile trzeba go dać na ha? Bo jeśli 4 l tak jak na kukurydze to wychodzi dość drogo około 150 zł przy czym afalon kosztuje 90 zł/ha w pełnej dawce.

tlewandowski    39

rozmawiałeś ze sprzedawcą i nie zapytałeś jaką dawkę  zastosował i w jakiej fazie przecież to są podstawowe wiadomości chcąc to zastosować?

ja stosowałem w mieszance groch milwa z łubinem regent taki mix  afalon 1l +boxer 2l  przdwschodowo  mieszanina  taka nie powoduje żadnych uszkodzeń

ale zakres zwalczanych chwastów jest mało zadowalający

dobrze by było żebyś dopytał gościa dokładnie co i jak z tym wing p

bio    0

Z jakiego źródła macie informacje, że będą dopłaty razem do ekologii i wysokogatunkowych?
Przepraszam do wysokobiałkowych

knoro93    165

Narazie to była tylko rozmowa decyzji nie podjołem mam czas nie raz jeszcze bede w tym sklepie. Chciałem zapytac tylko o wasze doświadczenia z tym środkiem i dawki jakie stosujecie. Jak bede coś wiedział podziele się informacja.

andrzej1988    101

Pisałem gdzieś wyżej ze moj znajomy stosował ten WING P. Był zadowolony. Twierdził że miał czysto i nic pozniej nie poprawiał. Widziałem ten łubin na przyczepie po zbiorze to gdzie niegdzie był jakis chwascik albo jakas słomka ze tak powiem. Tylko hmm... tez go sie nie zapytałem jaką dawke dawał na hektar. Jutro sprobuje do niego zadzwonic bo dzis był zajety i nie miał jak rozmawiac. Mozna tez zauwazyć ze ten wing P ma dwie substancje

WaldemarR    0

Witam, co sądzicie o gorzkiej odmianie łubinu Mirela?

Czy ma ktoś z nim jakieś doświadczenia?

mam zamiar taki wysiać, proszę o podpowiedź

andrzej1988    101

zależy jakiego???

Podobno brakuje łubinów i innych straczkowych w centralach nasiennych. Będzie dużo nasiane na to sie zapowiada. Dopłata pojdzie w doł no i pewnie cena też

Edytowano przez andrzej1988

Niki20    6
Renault85-15TX

ja wąskolistnego Zeusa siałem ok 150-160kg/ha :) Swoją drogą zostało mi jeszcze coś z zeszłego roku bo wszystkiego nie wysieję :)

ogar118    62

no to powiedz coś o stanowisku to coś dobierzemy i ilość wysiewu określimy...

ahten    9

Co myslicie o oprysku lubinu waskolistnego po siwie afalonem 1 litr+ 0,1 l command na 400 litrow wody? Obawiam sie troche uzywania tego commandu w lubinie ale nie wiem jak zwlaczyc przytulie.

Matey    427

Siał ktoś z Was łubin żółty obok wąskolistnego? chciałbym w tym roku tak spróbować, w poprzednich latach obeszło się bez oprysku na antraknoze w wąskolistnym, ale mam obawy czy żółty nie będzie podatniejszy na tą chorobe i nie zarazi mi wąskolistnego na działce obok. Dodam że łubin żółty sieję pierwszy raz, na próbe

Panowie kupiłem Łubin żółty i teraz pytanko   jak go zasiać w jakiej ilości i  jak ustawić siewnik Poznaniak 2.7m . ? Na jak szerokosc siac ? czytalem cos ze co 30 cm

Edytowano przez DeutzPiotrFahR

andrzej1988    101

kolego ja siałem  na normalna szerokosc tak jak zboża a ilośc to zalezy od siły kiełkowania i masy tys ziaren, ale jak kupiłes od osoby trzeciej to łubin zołty sieje sie około 140-150 kg na ha

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się