Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

pawel885    1306

No tak ale glifosat spali to co wykiełkowało i zostanie pustynia, a bronowanie zniszczy siewki i wzejdą nowe przez poruszenie ziemi 

Uszek1988    23

wczoraj poszła desykacja pierwszych 4h łubinu na największych piachach-komosa i wyka

stempos1980    1815
27 minut temu, Uszek1988 napisał:

wczoraj poszła desykacja pierwszych 4h łubinu na największych piachach-komosa i wyka

Co stosowałeś?

Wiadomość z agroFakt.pl

Uszek1988    23

2,8l agrosar,5kg siarczan amonu plus 1l sklejacz. Dam znać jak taka mieszanka podziała.

5544332211    15
18 minut temu, stempos1980 napisał:

Ja 25 kg siarczanu będę dawał na 2ha plus 5 l randapu 480 flexa 

zlituj się po co palić jak wystarczy jak dasz na każdy ha po 1,5 -2 l roundapu i 5 kg siarczanu 

MarcinMadry    4

czy u Was łubiny (mój wąskolistny) w tym roku również wykształciły tak mało strąków? U mnie mają pewnie tylko do ok 15 szt na roslinie, a na pędach bocznych praktycznie brak. Czy prze opady się tak słabo zawiązywały?

czy u Was w tym roku łubiny wykształciły tak mało strąków? Bo u mnie mają pewnie tylko do ok 15 szt na roslinie . Na bocznych pędach to już nie ma prawie wcale. Co prawda jest ładnie gęsty. Niczym nie pryskany. chwastów za wiele też nie ma .....

Uszek1988    23

Dokładnie tak u mnie kiedy był czas kwitnienia było chłodno i mokro. Łubin poszedł niestety w zielona masa nie w strąki niestety...

BoJaGo    1

Kiedy się kosi łubin bo jest 1. 08 łubin jest miękki a miejscami zielony, a mój ojciec wymyślił ze najpierw skosi go rotacyjna bo jest dużo zielska a jak przeschnie to wymłuci go kombajnem.... Ma to jakikolwiek sens?

jaco512    85

Jeśli masz kamienie na polu to szkoda kosiarki, musisz poczekać aż strąki będą brązowe, wtedy trzeba opryskać na dosuszanie i po kilku dniach skosisz kombajnem

Ekstremalny    0

Zdecydowałem się że jednak prysne łubin Agrosarem i spróbuję go później skombajnowac. Byłem dziś na polu i w większości łubin już dojrzały, miejscami zielony tak głównie gdzie więcej chwatów. Najbliższy tydzień zapowiada się upalny wiec myślę że jakbym dziś / jutro go prysnął to przez te 10 dni by dosechł i chwasty by spaliło, czy po 10 dniach można już kombajnowac ? Na etykiecie pisze że po 14

marian7k    36

Ile omłóciliście łubinu? Ja dzisiaj osiągnołem chyba dno w plonie łubinu karo - 700 kg?ha, nawozy opryski i moja praca " psu na budę"

k16mk    2

ja to łubin już dawno przyorałem , wyginał całkiem !!!

Uszek1988    23

U mnie nie idzie kosic góra sucha dół zielony i do tego ten francowaty rdest owija bęben w kombajnie.

stempos1980    1815
26 minut temu, Uszek1988 napisał:

U mnie nie idzie kosic góra sucha dół zielony i do tego ten francowaty rdest owija bęben w kombajnie.

A pryskałeś Łubin

poosa21    153

Wczoraj zebrałem łubin talerzowką 3ha był bez oprysków dla EFA. Dziś będę pryskał ten w uprawie normalnej ale spodziewam się plonu w granicach 500kg. 

Uszek1988    23
stempos1980 napisał:

26 minut temu, Uszek1988 napisał:

A pryskałeś Łubin

Tak pryslałem,wszystko spaliło tylko rdes jeszcze się broni

Ursus932    3204

Mój baryt wczoraj desykowalem, po wjechaniu w środek dopiero zobaczyłem że prawie niema strąkow, oblecialy zanim wyrosło ziarno, i ch*j z rekordowego plonu 😕

• Sad 1

stempos1980    1815
47 minut temu, Ursus932 napisał:

Mój baryt wczoraj desykowalem, po wjechaniu w środek dopiero zobaczyłem że prawie niema strąkow, oblecialy zanim wyrosło ziarno, i ch*j z rekordowego plonu 😕

Deszczowy czerwiec zrobił robotę niestety

• Like 1

KlimekPL    407

Dopóki są dopłaty to będzie sie sialo łubin i eksperymentowalo z opryskami i innymi metodami, jak dopłat nie będzie to koniec z tą zawodną rosliną. Trzeci rok z rzędu u mnie łubin zarosniety przez zielsko mimo potężnych dawek herbicydow i to na wilgotną glebę. I trzeci rok z rzędu zbierane talerzówką. Doplata zostaje na otarcie łez i na zwrot kosztów, bo stanowisko to nie wiem czy zostanie lepsze.

Ursus932    3204
16 minut temu, stempos1980 napisał:

Deszczowy czerwiec zrobił robotę niestety

Tak właśnie myślimy z ojcem 

Bolek96    5

u mnie wąskolistny Roland 2,4t z ha VI klasa ziemi, po ważeniu to w szoku byłem bo w życiu nie wyglądał tak, jaki plon dał i było to c2 materiał mój

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez bartek3635
      Kiedy orzecie pod łubin? Jesienią czy wiosną.
    • Przez pynczor
      Siemka po przerwie
      mam pytanie do tych co sieją bobik i potrafią tak zrobic aby był czysty bo u mnie mieliśmy w tym roku 1 ha bobiku i wygladał strasznie a po przemłynkowaniu byla cała dwukołówka o wymiarach 2mx3m lebiody a bobiku było 30 worków po ok 50-60kg....
      Jeśli ktoś wie co zrobić czym opryskać lub coś innego żeby nie było tyle lebiody to prosze o rady.
      Aha jeśli chcielibyście wiedziec czym było pryskane to moge zapytać szfagra bo to on nam pryskał
      tak wiec prosze o pomoc i z góry dziekuję
    • Przez rolkam72
      Witam. Otoz planuje na wiosnę siać łubin żółty ok 3.5ha. Klasa ziemi trochę 5 i większość 6. Chciałbym go posiać na ziarno. I oto pytanie. Czy nawożenie 250kg potafoski 13-13 będzie ok? Nie ma ona azotu bo ponoć łubin nie lubi go zbyt dużo w glebie.. Może inny nawóz? Napewno nie posieje polifoski bo jest zbyt droga na uprawę łubinu.Sol potasowa? Superfosfat? Przedplon to żyto ziemia dość kwaśna łubinu nie było tam z 15lat. Jest dużo podobnych tematów ale niektóre odpowiedzi są od osób które chyba nie mają pojęcia o czym mówią dlatego proszę o radę rolników praktykujących ta uprawę 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj