Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

Matey    681
3 godziny temu, Fugeo napisał:

Czyli buster 100 ec, leopard extra może pójść bez najmniejszych obaw że przypali mi łubin? W jakiej fazie go opryskać i w jakiej dawce?

I czy mogę do tego zabiegu dodać coś na oprzędnika? Planuję cyperkilla i dursbanu dodać trochę.

ja pryskałem przed kwitnieniem, na oprzedzika cos co ma betacyflutryne

1 godzinę temu, zbyszek8201 napisał:

Nawet w małej dawce ? Pytam ponieważ będę siał po jakichś deszczach na przyoranie i zostało mi troszkę Commandu, tak około 0.1 l na ha... ? Czy lepiej nic nie dawać ?

0,05 bym dał chlomazonu

KS Falubaz

stempos1980    1124

Betanal Max Pro lub beetup trio ewentualnie saherb to wszystko jednakowe substancje  tylko w betanalu jest jeszcze lancyl

• Thanks 1

Wiadomość z agroFakt.pl

90210grzesiu    116
9 godzin temu, zbyszek8201 napisał:

Nawet w małej dawce ? Pytam ponieważ będę siał po jakichś deszczach na przyoranie i zostało mi troszkę Commandu, tak około 0.1 l na ha... ? Czy lepiej nic nie dawać ?

Dawałem w 2017 0,1 commandu plus afalon i było czysto na polu. Na nakładkach łubin dostał mocno po d.pie, ale ogólnie było dobrze. tyle, że był mokry rok. Lubin wąskolistny zeus.

damiandg    18

Opryskałem w tym roku Commandem w dawce 0,06l i łubin ładnie wschodzi i nie ma żadnych efektów ubocznych w tej fazie.

Uszek1988    13
Dnia 28.04.2020 o 10:09, stempos1980 napisał:

Tak.Można jechać betanalem.Max pro 1.3 l na ha

Jechałeś nim w łubinie wąskolistnym,jak tak to w jakiej fazie był?

TheMariko12    428

Witam

Chciałbym zapytać się czy jest jakiś środek na chwasty do opryskania Łubinu po wschodach ?

Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

stempos1980    1124
6 godzin temu, TheMariko12 napisał:

Witam

Chciałbym zapytać się czy jest jakiś środek na chwasty do opryskania Łubinu po wschodach ?

Poczytaj sobie parę postów wyżej

Fugeo    72
stempos1980 napisał:

52 minuty temu, Fugeo napisał:

Czyli buster 100 ec, leopard extra może pójść bez najmniejszych obaw że przypali mi łubin? W jakiej fazie go opryskać i w jakiej dawce?

I czy mogę do tego zabiegu dodać coś na oprzędnika? Planuję cyperkilla i dursbanu dodać trochę.

A broń cię panie Boże przed taką mieszanką

Dlaczego? I jak to jest z tym leopardem, busterem na samosiewy? W jakiej dawce i w jakiej fazie łubinu?

stempos1980    1124

Chodzi mi o mieszankę jednoliścienne plus na robaka.wiem z własnego doświadczenia że lepiej  nie mieszać z niczym

marian7k    32

Nie chciałbym kupować Betanalu ale mam czysty etofumesat, czy mogę go użyć w łubinie? czy mogę go zmieszać z leopardem?

stempos1980    1124
10 minut temu, marian7k napisał:

Nie chciałbym kupować Betanalu ale mam czysty etofumesat, czy mogę go użyć w łubinie? czy mogę go zmieszać z leopardem?

Nie robiłem takich mieszanek więc ci nie doradze.A skąd masz czysty etofumesat?

marian7k    32

Pozostałości po uprawie buraków Kemiron koncentrat.

Matey    681
1 godzinę temu, stempos1980 napisał:

Chodzi mi o mieszankę jednoliścienne plus na robaka.wiem z własnego doświadczenia że lepiej  nie mieszać z niczym

Ale co się dzieje, wywala się w zbiorniku czy obniża się skuteczność środków?

KS Falubaz

stempos1980    1124

W zbiorniku będzie ok ale roślina uprawna może się cierpieć w postaci poparzenia rośliny.Kiedyś w domu tak zrobiłem na truskawkach taki eksperyment i mocno ucierpiały truskawki więc ja nie robie już takich mieszanek i nie polecam ale jeżeli ktoś chce to jego sprawa.Najlepiej zrobić próbę 

krilan06    479

No nie wiem czy w obliczu takiej suszy dobrym pomysłem jest dodatkowo narażanie roślin na dodatkowy stres mieszaniną środków 

• Like 1

stempos1980    1124
Napisano (edytowany)

Sam na chwasty powschodowo będę stosował beetup trio i miałem dać Legato do tego i teraz myślę jak to zrobić czy mieszać czy osobno pojechać z każdym.Musze sobie rozrobić w plecakowym i opryskać kawałek poprzeczniaku i będzie wiadomo

Edytowano przez stempos1980
Litera

Ursus932    2339
Dnia 29.04.2020 o 12:52, stempos1980 napisał:

Betanal Max Pro lub beetup trio ewentualnie saherb to wszystko jednakowe substancje  tylko w betanalu jest jeszcze lancyl

Dzięki. Czytam że to dwuliścienne bierze więc może i na mieszanke z owsem by się nadało 

stempos1980    1124
24 minuty temu, Ursus932 napisał:

Dzięki. Czytam że to dwuliścienne bierze więc może i na mieszanke z owsem by się nadało 

Najlepiej próbę zrobić na kawałeczku ręcznym opryskiwaczem bo może być tak że owies szlak trafi bo to nie które jednoliścienne też bierze 

Pawel2678    23

u mnie przez miesiąc było ok (po snajperze) ale teraz widze  że zaczyna wyłazić sporo zielska ale głównie komosa połowe dam legato a drugą chyba beetupem trio . Legato sprawdzałem w ubiegłym roku i trochę łubin przyżółk ale chwasty nieźle przytrzymał , stosowałem też betanol max pro tyle że 1 l na ha i łubinowi nic nie było ale chwastom też niewiele zaszkodził,  spróbuje ten beetup trio bo sporo tańszy od betanolu max pro

zbyszek8201    29

Panowie czy zabieg doglebowy na mojrą glebę, ale przed spożdziewanym opadem może zaszkodzić..tz że deszcz głębiej nam przemieści substancję czynną ? jak to z tym jest ......

Uszek1988    13

Panowie mi najtaniej wyszła oferta na chwasty jedliscienne środkiem Labrador 05 ec,będę stosować z adiuwantem atpolan w dawce 1+1. koszt 39 zł na ha.

• Thanks 1

krilan06    479
28 minut temu, zbyszek8201 napisał:

Panowie czy zabieg doglebowy na mojrą glebę, ale przed spożdziewanym opadem może zaszkodzić..tz że deszcz głębiej nam przemieści substancję czynną ? jak to z tym jest ......

To by musiało lać nie wiem ile

thor1984    120

Kurcze znajomy dopiero dziś siał łubin i chyba wcale źle na tym nie wyjdzie. Gleba wilgotna, ciepla.

stempos1980    1124

Moment będzie na wierzchu.sąsiad przedwczoraj siał też łubin 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez pynczor
      Siemka po przerwie
      mam pytanie do tych co sieją bobik i potrafią tak zrobic aby był czysty bo u mnie mieliśmy w tym roku 1 ha bobiku i wygladał strasznie a po przemłynkowaniu byla cała dwukołówka o wymiarach 2mx3m lebiody a bobiku było 30 worków po ok 50-60kg....
      Jeśli ktoś wie co zrobić czym opryskać lub coś innego żeby nie było tyle lebiody to prosze o rady.
      Aha jeśli chcielibyście wiedziec czym było pryskane to moge zapytać szfagra bo to on nam pryskał
      tak wiec prosze o pomoc i z góry dziekuję
    • Przez Mc3
      Witam, co myślicie o tym grochu? W jakiej jest kondycji na ten moment? Jaki srodek na strąkowca podczas kwitnienia? Jeden czy dwa zabiegi? 
      Wczoraj dokarmianie : siarczan magnezu 5% oraz Foliq mikromix 1l/ha. 

• Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez rafkap
      Czy dokarmiał ktoś kiedyś łubin dolistnie mikro elementami? Czy można? Jakieś własne doświadczenia? 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj