Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
stempos1980    1842
45 minut temu, warchest napisał:

@Matey już kupiłem ale w proszku tylko taka była , a ten sklep rolniczy dzis oblezony bo kazdy kupuje to wziełem co było , ponoc ten proszek trzeba z wodą rozrobic wziołem na ha a bede siał 1,4 ha 

kiedy moge to zaprawić ? musi byc dopiero przed samym siewem czy ile dni wczesniej ? 

Najlepiej ze 2 dni wcześniej żeby wyschła na ziarnie

• Like 1

VIz    0

ILe metrybuzyny dać na łubin?

Agrest    7469
13 minut temu, stempos1980 napisał:

Najlepiej ze 2 dni wcześniej żeby wyschła na ziarnie

Ostatnio rozmawiałem o nitraginie z jednym doradcą i on powiedział że u nas to jest źle robione. Bakterie powinny być trzymane w lodówce, tak samo ich transport do sklepu i gospodarstwa. I zaprawianie bezpośrednio przed siewem.

Ale sam nigdy nie stosowałem i nie czytałem instrukcji. Rozmowa dotyczyła grochu i może tu jest inaczej.

Bo łubin ma swoje szczepy bakterii, groch swoje i soja pewnie też swoje.

Wiadomość z agroFakt.pl

Pawel2678    33
58 minut temu, warchest napisał:

na łubin dzis kupione boxer 2,5 l  i stompu 0,5 l ha  dobre bedzie ? tak sprzedawca rozpisał 

boxera oki ale stompu to sporo za mało

• Like 1

KlimekPL    407
10 godzin temu, Agrest napisał:

Ostatnio rozmawiałem o nitraginie z jednym doradcą i on powiedział że u nas to jest źle robione. Bakterie powinny być trzymane w lodówce, tak samo ich transport do sklepu i gospodarstwa. I zaprawianie bezpośrednio przed siewem.

Ale sam nigdy nie stosowałem i nie czytałem instrukcji. Rozmowa dotyczyła grochu i może tu jest inaczej.

Bo łubin ma swoje szczepy bakterii, groch swoje i soja pewnie też swoje.

To prawda, każda z roślin strączkowych ma swoje szczepy bakterii i zamawiając nitraginę należy zaznaczyć, jakiej rośliny ma dotyczyć.

Wiele już słyszałem o nitraginie w oprysku na glebę, zna ktoś z was nazwę produktu handlowego żeby to znaleźć i kupić? 

Matey    695
13 godzin temu, warchest napisał:

@Matey już kupiłem ale w proszku tylko taka była , a ten sklep rolniczy dzis oblezony bo kazdy kupuje to wziełem co było , ponoc ten proszek trzeba z wodą rozrobic wziołem na ha a bede siał 1,4 ha 

kiedy moge to zaprawić ? musi byc dopiero przed samym siewem czy ile dni wczesniej ? 

Zrób to bezpośrednio przed siewem. Na opakowaniu na pewno masz napisane co i jak

12 godzin temu, VIz napisał:

ILe metrybuzyny dać na łubin?

200g buzzina czy aurelita

2 godziny temu, KlimekPL napisał:

To prawda, każda z roślin strączkowych ma swoje szczepy bakterii i zamawiając nitraginę należy zaznaczyć, jakiej rośliny ma dotyczyć.

Wiele już słyszałem o nitraginie w oprysku na glebę, zna ktoś z was nazwę produktu handlowego żeby to znaleźć i kupić? 

Nitraza. Tylko ten oprysk na glebę to też więcej z tym zachodu niż przy zaprawianiu nasion, musisz pryskać w dni pochmurne, najlepiej w deszcz i chwilę przed siewem - zgraj to wszystko razem do kupy to się okaże że szybciej i taniej wyjdzie zaprawic nasiona w siewniku

KS Falubaz

warchest    171
22 godziny temu, Pawel2678 napisał:

boxera oki ale stompu to sporo za mało

tzn tak mi rozpisał ale ja tak naprawde tego łubinu bede miał 1,4 ha max 1,5 ha a mam 4 litry boxera i 1 l stompu 

Ursus932    3277
Dnia 20.03.2020 o 19:50, warchest napisał:

a jak zaprawiacie ta nitragina łubin ? bo podobno to jest jak tabaka to jak tym zaprawic łubin ? 

Na folie w garażu wysypuje łubin polewam rozrobioną nitraginą i mieszam ,można to samo w betoniarce

• Thanks 1

Daniel770    1

Łubin siany 9.03 na tą chwilę ma korzonki w ziemi na 2 cm .

Czy te mrozy teraz mu nie zaszkodzą 🤔

Buszmen11    128

Raczej nic mu nie będzie. Jednego roku miał 2 liście, padało cały dzień i w nocy było -7. Rano był cały w lodzie. Potem zrobił się fioletowy i rósł dalej

warchest    171

a pryskales odrazu ? ciekawe jak na srodki podziala ten mroz ? 

Daniel770    1

Pryskałem odrazu przymrozki były po 5 dniach ,więc na pewno nic strasznego. 

jarecki    1555
Dnia 21.03.2020 o 12:24, jarecki napisał:

łubin dalbor kiełkowanie na ligninie  wczoraj dopiero zaczął próby kiełkowania po 24 h   ,26 % roslin pusciło kiełek  2-3mm

po 48 h doszło do 71%  I koniec  reszta leży ładna całe ziarka ale kiełka nie wypuszcza i pewno nie pusci .

Fugeo    78

Łubin i groch można zaprawiać funabenem?

Pawel2678    33
12 godzin temu, warchest napisał:

tzn tak mi rozpisał ale ja tak naprawde tego łubinu bede miał 1,4 ha max 1,5 ha a mam 4 litry boxera i 1 l stompu 

wystarczy troszkę poczytać w necie- wedle literatury na ha dajemy 2-3 litry boxera i 2-2,2 l stompu aqua, ja tak dałem w ubiegłym roku ale jak zwykle było dość sucho i chwastów  było sporo w tym roku daje inne eksperymentalne herbicydy i na pewno zasieje i opryskam na mokrą glebę choć bym miał czekać do maja

Matey    695

Rok temu pryskalem na suchą glebę o 12 w 20 stopni bez adiuwantu i chwasty zmiotło

KS Falubaz

Ekstremalny    0

Panowie czy warto w ogóle dawać oprysk na łubin gorzki ? Planuje zasiać 1/ha na słabej klasie , bez nawozów , głównie pod dopłaty i żeby polepszyć ziemię bo ciągle zboże siane , wysiew około 200kg/ha , jeśli będzie to zbiore a jak nie to będzie zaorane , więc dawać jakiś oprysk a jeśli tak to jaki wyjdzie najtaniej ?

warchest    171

a co jesli np nadaja temperature za kilka dni 13 stopni w dzien a w nocy 0 , to wtedy jak sie opryska doglebowo bedzie działać oprysk ? 

marek530053    29

Dziś rano - 10 przy oknie, łubin siany 17. 03 miałem prysksc lecz przy takich mrozach oprysk nic nie da jutro znów nadają w okolicach -8.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez bartek3635
      Kiedy orzecie pod łubin? Jesienią czy wiosną.
    • Przez pynczor
      Siemka po przerwie
      mam pytanie do tych co sieją bobik i potrafią tak zrobic aby był czysty bo u mnie mieliśmy w tym roku 1 ha bobiku i wygladał strasznie a po przemłynkowaniu byla cała dwukołówka o wymiarach 2mx3m lebiody a bobiku było 30 worków po ok 50-60kg....
      Jeśli ktoś wie co zrobić czym opryskać lub coś innego żeby nie było tyle lebiody to prosze o rady.
      Aha jeśli chcielibyście wiedziec czym było pryskane to moge zapytać szfagra bo to on nam pryskał
      tak wiec prosze o pomoc i z góry dziekuję
    • Przez rolkam72
      Witam. Otoz planuje na wiosnę siać łubin żółty ok 3.5ha. Klasa ziemi trochę 5 i większość 6. Chciałbym go posiać na ziarno. I oto pytanie. Czy nawożenie 250kg potafoski 13-13 będzie ok? Nie ma ona azotu bo ponoć łubin nie lubi go zbyt dużo w glebie.. Może inny nawóz? Napewno nie posieje polifoski bo jest zbyt droga na uprawę łubinu.Sol potasowa? Superfosfat? Przedplon to żyto ziemia dość kwaśna łubinu nie było tam z 15lat. Jest dużo podobnych tematów ale niektóre odpowiedzi są od osób które chyba nie mają pojęcia o czym mówią dlatego proszę o radę rolników praktykujących ta uprawę 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj