Skocz do zawartości
Dominator88

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
eryk94    18

i jak kosicie już łubin bo ja mam już skoszony plon super ok 3.5t z ha

Edytowano przez eryk94

juras390    2

dzieki za podpowiedz dzis skoszony wilgotnosc 11,8 plon 1,5 t porazony troche na kwitnieniu klasa ziemi V-VI odmiana mister

Wiadomość z agroFakt.pl

Rolnik1973    1247

Bez oprysku jak się kosi to czekacie aż całe łodygi zbrązowieją czy nie dokońca i mogą być zielonkawe spody.

lukasz222    2344

Z opryskiem nawet w rzepaku łodygi są czasem zielone u podstaw, więc to nic nie szkodzi, tyle tylko, że kombajn przy zielonych i twardych ma ciężej. Ważne, że stronki są odpowiednio dojrzałe

• Like 1

BENNY82    34

no niby tak ale łubin za wysoki nie rośnie . Jeżeli nie bede ciągnął żuchwa po ziemi to wiele zostawie na polu a nie o to chodzi. dodatkowo najlepiej kosic pędem jak ktoś pisał wyżej i rośliny winne byc wpychane prędkościa do hedera a nie nagarniaczem aby ograniczyc straty. Chociaż w gruncie rzeczy te ówczesne odmiany łubinu nie pekają tak jak pamietam ze żniw ojca sypało sie gorzej jak z rzepaku.

Rolnik1973    1247

Mister skoszony. Myślałem żeby choć z 700kg ukosić z 0.7ha, a tu wyszło 1.4 zbiornika to ponad 2t. W życiu nie liczyłem na tyle.

seba07101    0

no wiadomo ze nie przy samej ziemi tylko jak najwyrzej sie da bo potem wezmiesz talerzówke i masz gnój... ale u mnie rok temu cała łodyga była zielona a strąki dojrzałe i duzo ziarna poszło w pole no łubin był gęsty to fakt siałem normalnie 150 na ha 5 klasa. w tym roku bede pryskać tylko czekam jeszcze bo nie wszystkie ziarna są dojrzałe!

eryk94    18

no trochę zostaje tylko jest tak brunatna a był nisko koszony zrobię fotki to wstawię troszkę twarda jest same łodygi w sumie wydaje się być identyczna jak rzepakowa

Edytowano przez eryk94

proxy8441    72

tzn będziesz ją zbierał? słoma z łubinu ma dużą wartość paszową jeśli chodzi o bydło. Ja na razie 4 dni po desykacji, za ok. tydzień będę chciał powoli kosić.

• Like 1

eryk94    18

no tak zwijarką w baloty dla bydła chce bo słyszałem że jest dobra zobaczymy jak wyjdzie w praktyce czy będzie '' zjadliwa '' ja niczym nie pryskałem sam dojrzał odmianę miałem wczesną o nazwie NEPTUN jestem zadowolony z niej i ogólnie bo 1 rok łubin dobry plon siane 250kg na hektar zero nawozu miałem dać potas ale za późno i nie dostał nic trochę zarośnięty był chabrem i rumiankiem ale nie stanowiło to przeszkody dla kombajnu :)

case-jxu-95    0

Wczoraj skoszony Sonet plon na zadbanym polu ok 2,5t a na stanowisku kupionym rok temu 1t,ha dzisiaj sprzedany po 1000zł t za rok postaram się bardziej zadbać ,apropo jaki środek da radę chabrowi bławatkowi bo afalon słabiutko go zwalczył

lukasz222    2344

Dziś skoszone 0,3 ha Mistera, wyszło na oko jakieś 0,5t. Mogło być lepiej ale po łące i przy takim stanie pola jaki był, myślę, że to i tak dobrze

proxy8441    72

ja na razie 8 dni od desykacji. Jakiś podmiot skupuje łubin na sląsku, małopolsce lub opolszczyźnie?

Zer    0

ja mam niebieski wiekszszość jest brązowy i troche wypada ale w dołku duzo jeszcze jest zielonego niewiem czy czekać czy pryskać go

proxy8441    72

mój 10 dni od desykacji 3l 360SL + ok 5kg siarczanu amonu i łodygi nadal zielone i chyba nie zanosi się na to aby w cg. 14 dni obumarły.

ogar118    62

ja nie czekałem aż łodygi będą suche jak stronki suche i ewentualnie zielsko to bym kosił... chyba desykowałem dzień przed tobą...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się