Skocz do zawartości
Dominator88

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

Polecane posty

g60dalk    3

Jutro zamierzam zasiać łubin który zaprawiłem i pokropię jeszcze nitraginą, dodatkowo wysiałem pod korzeń polifoskę plus 100kg/ha. Będę siał "poznaniakiem 6"- tylko siać każdą redlicą czy co drugą? W ubiegłym roku była co druga a wcześniej siałem rozsiewaczem lejkowym i bronowałem

Ja zasiałem dzisiaj co każdą redlice ustawiłem na 175 kg wyszło idealnie jutro jeszcze uwałuję i Afalon i gotowe 2,40 ha

Wiadomość z agroFakt.pl

Matey    427

G60dalk, siej co kazda redlice

rafal12, parę postów wczesniej pisalem na ten temat, poczytaj

ursus85    0

Witam chciał bym zasiać w tym roku łubin żółty ale nie mogę nigdzie kupić nasion, oczywiście oprócz CN gdzie cena mnie przeraża!!! Jestem z okolic Płońska Mazowieckie czy może mi ktoś pomóc?.

Edytowano przez Matey

bialy2005    193

Jak jestes zaintersowany to mam 500kg mistera pierwszy rok po centrali. Do płońska pewnie ze 200km :(

monster23    0

Witam,

Panowie mam pytanie może ktoś się orientuje czy można zaprawiać Łubin zaprawą Funaben Plus 02 WS lub Zaprawą nasienną T 75 DS/WS? Co prawda na etykiecie nie ma rejestracji. Zostało mi trochę tych zapraw chciałbym je wykorzystać w Łubinie ale obawiam się by nie zaszkodziły nasionom.

Edytowano przez monster23

monster23 Zaprawa nasienna T 75 DS/WS ,nadaje się co do Funaben Plus 02 WS musisz skorzystać może z google...

U mnie zasiany , mam tylko pytanie jakim środkiem powschodowo mogę potraktować ew. gdyby Afalon sobie nie poradził , ktoś stosował Goltix lub Metamitron ? I czy mogę mieszać z środkami na grzyba ?

monster23    0

Dzięki za odpowiedź. Patrzyłem w Google przed napisaniem posta :-) Mówią by herbicydów z grzybobójczymi nie mieszać.

Rolnik1973    1247

Do ilu stopni mrozu wytrzyma MISTER? Bo niewiem czy siać już czy czekać, bo na wschodzie napewno zimno jeszcze będzie.

PETECNC355    3

Nie wiem ale u nas z łubinem wszyscy czekają, dobrze robią ?

Edytowano przez PETECNC355

Matey    427

ja wczoraj posiałem, sąsiad przedwczoraj, wg mnie nie ma na co czekać.

rafal12    1

ja zasiałem 20.03 myślę że większych jak -1 ,-2 stopnie przymrozków nie będzie co więcej według prognoz ludowych przymrozki nadają na koniec kwietnia początek maja więc niema na co czekać (łubin srodnio w zależności od odmiany do -5 wytrzyma)

PeterG14    114

A ja dzisiaj ruszałem dołek starym agregatem i ładnie się zabieliło a od 18 do teraz leje i na nowo błoto. W dołku już nie zasieję łubinu bo szkoda ryzykować żeby potem wymokło więc z planowanego 1,5 ha będzie około 1-1,2 ha łubinu po niedzieli zasiane. W tym dole to chyba zasieję owies.

mikad    226

Ja posiałem wąskolistny Sonet 13.marca, zaraz będzie na wierzchu. Dwa lata temu złapało go -6 i przeżył.

PeterG14    114

Dwa lata temu miałem 17 marca posiany łubin żółty i tak samo przetrwał przymrozek do -5 a w żniwa 2t/ha były :)

bialy2005    193

ja tez dzis posiałem mistera i opryskałem linurex + reactor. W sumie z jarych zostało mi tyko troche jeczminia jak nie popada w poniedziłęk bede siał i owsa 0,5ha ( dołek który dzis zostawiłem na działce 4ha bo tam za 2 tygodnie moze wjade :) A no I kukurydza pewnie koło 10 kwietnia bedziemy siac.

proxy8441    72

ja zasiałem łubin żółty 14.03 (piatek) opryskany w ten wtorek Afalonem, dziś patrzyłem korzonek na 2cm posiada. Jeszcze tak wczesnie łubinu nie siałem, zalecają jak najwczesniej przeważnie w 3 dekadzie marca czyli jakby nie było nastał ten czas ;) Czekam jeszcze tylko z jęczmieniem i co naturalne z kukurydzą, jęczmień może końcem przyszłego tygodnia.

KaziU91    13

Ja też siałem 12.03.2014 (środa powierzchnia 1.30) Też już puścił korzonki :) Dzisiaj też zasiałem łubin powierzchnia to 4 hektary zostało jeszcze 4.5 hektara to po niedzieli się posieje . Łącznie łubin będzie jakieś 9.5 hektara...

seba07101    0

Ja też siałem 12.03.2014 (środa powierzchnia 1.30) Też już puścił korzonki :) Dzisiaj też zasiałem łubin powierzchnia to 4 hektary zostało jeszcze 4.5 hektara to po niedzieli się posieje . Łącznie łubin będzie jakieś 9.5 hektara...

ile siałeś nawozu i jaki ???

ogar118    62

Ja też siałem 14 i dopiero wczoraj udało się opryskać afalonem 1l i command 0,1 zobaczymy co bedzie...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się