Skocz do zawartości
Dominator88

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

Polecane posty

gwozd    101

W niedziele był deszcz z gradem. Następnego dnia byłem sprawdzić i nie widziałem żadnych otwartych strąków. Myślę że to przynajmniej po części zasługa sklejaczy.

Jak wogóle idzie koszenie łubinów?

PK007    14

Zaczęliśmy kosić łubin ale strasznie młóci się w hederze jak go ten ślimak zabiera i nasiona wylatuje na ziemię co zrobić żeby nie było takich strat ?

Wiadomość z agroFakt.pl

ogar118    62

ja mam w planach w piątek lecieć bo w zeszły piątek był pryskany glifo+siarczan...

proxy8441    72

Witam dziś skoszony Łubin Zółty Mister wilgotnośc ma pewniamałą bo trudno przegryźć i aż "szczyrka" także jest ok. a plon waha się w granicach 2t/ha szacujemy także nie ejst źle nasiona czyste był oprysk Afalonem i Graminicydem p. jednoliściennym po wschodach, i raz w czasie kwitnienia Gwarantem gleba IVb V i VI klasa.

Teraz moje pytanie brzmi ile Łubin Żółty kosztuje i czy mogę go juz skarmiać trzodą i bydłem oraz w jakich ilościach najlepiej?

Edytowano przez proxy8441

gwozd    101

Jak łubiny? Wykoszone? Jak plony? Umnie wyszło ponad 2tony po doczyszczaniu po kombajnie

DEVID    1

Ja czekam wciaż z łubinem mój łubin to biały odmiana Zeus niestety cieżko sie dojrzewa bo sarny go przycieły zawsze dochodził sam:)

Ja czekam wciaż z łubinem mój łubin to biały odmiana Zeus niestety cieżko sie dojrzewa bo sarny go przycieły zawsze dochodził sam:)

Rolnik1973    1247

Mój mister tydzień temu skoszony bez żadnych pryskań na dojrzewanie i suchutki był. Już posiany poplon i do paszy idzie.

gwozd    101

Dlaczego piszesz że zeus to biały łubin? Przecież to odmiana łubinu wąskolistnego a nie białego

DEVID    1

Ale chodziło mi że ziarko że jest białe pozatym jak podałem odmiane to chyba każdy wie że to wąskolisty wiec wiadomo o co chodziło:)

Kiedy najpóżniej kosiliście łubin bo mój pół na pół jest poczekam jeszcze z tydzień możę u was też macie problemy ze zwierzyną?

Edytowano przez DEVID

piotrek0192    2

No u mnie łubin też trochę sarny podjadły. Mam takie pytanie. Czy do zbioru łubinu wąskolistnego łodygi muszą być całkowicie uschnięte? Pierwszy rok uprawiam łubin. Odmiana Kalif.

bialy2005    193

nie patrz na łodyfge tylko na ziarno zazwyczaj łodyga jest zielonkawa przy koszeniu w ubiegłym roku była wrecz żywa nawet po glifosacie :)

DEVID    1

Patrzymy na strąki szczególnie na głownym pędzie czy są już dojrzałe i suche ja jeszcze poczekam zresztą i tak brak pogody u mnie myśle jak by się poprawiła koło piątku soboty wjechać wtedy miałbym koniec żniw.

proxy8441    72

Łubin Żółty Mister wykoszony około tydzień temu plon ok. 2 t siałem łubin pierwszy raz i jak narazie jestem zadowolony, nie dosuszałem bo suchutki na upale koszony także jest ok. Zachwaszczenie wtórnego nie było miejscami pare roślin rumianu. Bez desykacji.

Ile mogę dawac trzodzie ile % i w jakim wieku? Łubin Żółty przypominam.

rafto    29

Posiadam łubin wąskolistny kwitł na kolor ciemo niebieski sprzedający powiedział że jest to odmiana Sonet słodki , ma ktoś taką odmianę żeby mi potwierdzić że nadaje się on jako dodatek do paszy dla zwierząt ?? ziarno ciemne w jasne kropki w środku żółte . czekam pilnie na odp

rafto    29

Słyszałem podzielone opinie dlatego wolałem zapytać , dzięki biały2005 ;)

zetor111447    1

witam.wiosna przyszłyego roku hce zasiac łubin(1ha na poczatek)w zyciu tego nie siałem...chce zebrac ziarno...kwalifikatu kupowął nie bede bo chce zasiac to na dzierzawionej glebie(dzierzawa na gemebe)ile zastosowac nawozu wiosna pod korzen i jak postepowac z łubinem aby te 2 t uzyskac?bede wdzieczny za odpowiedz....ziemia jest klasu 4 o 5 i jest tam troche gliny i reszta to taka luzna ziemia.

bialy2005    193

200-250 polifoski 6 lub odpowedniki o podobnym składzie opryskac od chwastów i tyle. Pózniej na antraknoze. w łubinie najgorsze sa chwasty :(

gwozd    101

Łubin bardzo lubi potas, magnez i bor. Dobrze byłoby przy okazji oprysku od anraknozy dorzucić trochę siarczanu Mg i jakąś tanią odżywke bez azotu. Potwierdzam że najgorsze są chwasty tylko nie ma zbyt dużego wyboru herbicydów...

tomek175    1

WITAM chce zasiac w przyszlym roku pierwszy raz łubin na pasze Jaka odmiane proponujecie DUKAT czy MISTER ktora jest lepsza . Bedzie siany na ziemi ktora lezy ugorem kilka lat . Jest to ziemia słaba . Teraz bedzie wykonany oprysk randapem . i wykonana orka zimowa Jakie proponujecie nawozenie .I na co wzrocic jeszcze uwage prosze o waszeuwagi . Z gory dzieki

zbyszek8201    22

Koledzy wyżej napisali jakie nawożenie,na co zwrócić uwagę. Zarówno Mister jak i Dukat nadają się na paszę -obie odmiany słodkie ze znikomą ilością alkaloidów. Z własnego doświadczenia wiem że Dukat ma drobniejsze ziarno .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się