Skocz do zawartości
Dominator88

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

Polecane posty

matyziak    6

Witam Koledzy. Znacie może Jakaś firmę skupująca łubin w woj. mazowieckim? Nie posiadam hodowli, a chciałem sobie poprawić trochę gleby i teraz nie mam co zrobić z tym towarem...

PaWeL07    345

Witam.

Panowie potrzebuje informacji na temat łubinu Boruta. Jak wysoki rośnie, czy strąki są tylko na pędzie głównym, czy może odbija pędy boczne? Czy strąki nie pękają? Na III, IV kl będzie dobrze rósł, a jak na słabszych V i VI?

Ostatnio siałem Saturna, ale miałem go już bardzo długo, Borutę mogę kupić po pierwszym odsiewie z centrali. Więc byłbym wdzięczny za odpowiedzi na powyższe pytania :)

Wiadomość z agroFakt.pl

DamianO1996    2

Jaką odmianę łubinu polecacie posiać po nieużytku ? I który będzie lepszy żółty, wąskolistny czy biały ? Kl V-VI. I

Polecam "Zeus"! Szybkie tempo przyrostu i choroby nie łapią, a słodki jest, to można dawać świniom!

saram    0

Witam.

Jestem w trakcie poszukiwań odmiany Mister. Może ma ktoś na zbycie? Najlepiej gdzieś blisko pomorskie albo kujawsko- pomorskie. gg5087108

stefek1991    12

witam mam do was sporo pytan ale mam nadzieję że mi pomożecie a więc tak planuje w tym roku posiać łubin odmanę nie wiem jaką myślę posiać który kwitnie na fioletowo a może inny polecicie i sprawa wygląda tak od znajomego wziąłem kawałek ziemi jest dosyć mocno zaperzone klasa V miejscami VI i mam plan żeby wiosną te pole popryskać roundup'em i teraz pytanie czy wyrosło by coś na takiej klasie ziemi? Nastepnie jaka najlepsza odmiana nadawałaby się na zasianie jakie zastosować nawożenie (po kolei co pod korzeń jakie fungicydy hebricydy jeśli tak to prośiłbym o nazwy w jakich dawkach i kiedy je stosować itp) w jakim terminie najlepiej jest siać łubin i jeszcze jedno słyszałem że łubin (podobno) zaperza mocno pole czy to prawda? Przepraszam że tyle pytań ale bedę miał pierwszy rok do czynienia z łubinem i chciałbym abyście podzielili się własnymi doświadczeniami . pozdrawiam i czekam na odpowiedzi:)

bialy2005    193

Jesli jest perz to raczej odpusc łubin jak juz to dobrze sie go zwalcza w kukurydzy. Rundap dziła przez liscie a jak wioadomo na wiosne perz nie ma lisci i nie mozna ruszac ziemi około 3 tygodnie a łubin sie sieje razem z innymi jarymi jak najwczesniej aby tylko nie skiełkował na przymrozki. niby mozna próbowac walczyc z pezrzem w łubinie ale to nie przynosi skutku plonu i tak nie bedzie bo pezr tylko zostanie zahamaowany a po miesiacu odbija i zarasta późnij desykacja rundapem i niby dziłka jest czysta ale plonu nie bedzie. W tym roku tak próbowałem na 2 dziłkach.

MECHANIZATOR    156

takie ogłoszenia to na giełdę

co do perzu w łubinach to tak jak pisze @bialy2005 - jeśli już to najlepiej rok wczesniej na sciernisku potraktować go roundupem a jak się pojawi w już rosnącym łubinie to trudno go zniszczyć

stefek1991    12

a jak posieje na czystym polu to też bedzie perz rosnąć? Kurczę bo nie wiem co robic w tym roku doprowadziłem pole do porządku ale jak znowu ma perz porosnąć to ja dziękuje

robert983    22

witam i jak panowie siejecie już łubin czy jeszcze czekacie na tym polu co ma być łubin jest sucho nasiona kupione nitragina też już przyszła ale nie nie wiem czy ruszać w przyszłym tygodniu czy czekać do końca marca

SAUTER    4

Stosował ktoś z was Legato 500 sc w łubinie wąskolistnym?Mam przed sobą gazetke Osadkowskiego Agronom i pisze w niej ,że w Belgii uzyskano dobre rezultaty stosując ten środek w fazie 6-7 liści w dawce 0,15-0,20.

Yoda    17

Ja Parysa sieje 180kg. Chce już juro jechać siać bo wczoraj zaorałem, dzisiaj uprawie. Nie za wcześnie?

wiesko    12

A czym bedzie pryskac lubin na chwasty w tym roku i ile mniej wiecej wyjdzie na ha w zl?

Yoda    17

Ja pryskałem na jesień glifosatem to perzu nie mam. Jedynie na żołty może być po siewie afalon ale jeszcze nie wiem czy posieje. W tamtym roku nie pryskałem i ładnie sobie z chwastami poradził. Tylko że u mnie na piaskach nie ma np przutuli.

wiesko    12

Ja tez mam same piaski i wlasnie czytajac etykiete Afalona napisane jest zeby nie stosowac na luznych i piaszczystych glebach bo moze uszkodzic rosliny.

Huberto89    34

Ile wysiewacie łubinu mister na hektar?? Nasiona z centrali...

Zależy jaka klasa gleby na III siałem 150kg kwalifikatem a swoim 170kg

Teraz mam na VI i swoje nasienie to około 200kg

MECHANIZATOR    156

Stosował ktoś z was Legato 500 sc w łubinie wąskolistnym?Mam przed sobą gazetke Osadkowskiego Agronom i pisze w niej ,że w Belgii uzyskano dobre rezultaty stosując ten środek w fazie 6-7 liści w dawce 0,15-0,20.

w Belgii może i można - ale u nas pochwal się inspektorom z IOR-u to bedziesz miał niezłą jazdę :D

PeterG14    114

Koledzy a wiecie jakie odżywki z mikroelementami są dobre w łubinie. Chciałbym je zastosować ponieważ dawno nie było obornika ani gnojowicy na polu.

zbyszek8201    22

Witam wszystkich, mam pytanie czy ktoś miał siał odmianę łubinu Dukat- jak z jego uprawą plonem? różni się od Mister-a? Miał być mister przyszedł Dukat. Nie będę już zmieniał ,nitragina przyjdzie pewnie jutro więc w pole ,myślę że zasieje w tym tygodniu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się