Skocz do zawartości
Dominator88

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

Polecane posty

andrzej1988    101

command w wąskolistnym może być zabójczy. Tyle razy sie pisze ze nie powinno sie stosowac commanda i pochodnych w łubinie wąskolistnym bo go przetrzymuje a nawet potrafi zniszczyć.

Matey    427

Zalezy ile dostal comanda, moj stal w miejscu przez miesiąc, przyzolkniety, ale ruszyla temperatura i przebarwiony juz nie jest, idzie do góry. Dostal 80 ml commandu

Po drugie moj lubin siany w połowie marca ma jakies 7-10 cm wysokości, mysle ze lubin siany na dniach dojdzie kilka tygodni pozniej niz moj. Za wiele w tym roku nie zyskam na wczesnym siewie

marcinus    2

Jak to jest z tym basagranem można stosować w łubinie wąskolistnym czy nie ? praktykował ktoś ?

Wiadomość z agroFakt.pl

rolnik31    1

Commanda dałem niecałe 100ml na hektar i tak wyszło, obstawiam że to hest wina obfitego deszczu po oprysku. W zeszłym roku tez pryskałem taka mięszaniną nawet dałem więcej commanda i było ok. Łubin tydzień przychorował i potwm pieknie poszedł.

marulekk    61

ja myślałem, że to tylko u mnie łubin jest mały i stoi w miejscu a tu u innych to samo

na jednym polu już sarny zajadają go więc do żniw nic niezostanie, jak nie dziki to sarny itd... jak zyc pani premier...

stempos1980    37

a u mnie masa kruków i go wyciągają z ziemi a tak rośnie jak by chciał a nie mugł

Niki20    6

U mnie łubin przymrozki przetrwał, ale sarny go skracają :/ 

ziomster    64

W zachodniopomorskim nie było takiej tragedii z temperaturami. Łubiny wyglądają ładnie - Szczególnie te które były siane trochę później.

Ale z innej beczki - jakie srodki polecacie/stosujecie na jednoliścienne w lubinie?

pszycha1    6

na jednoliścienne masz dużo środków tylko z rejestracją gorzej: fusilade forte, agil, targa, i inne generyki

marley313    2
Napisano (edytowany)

Podpowiedzcie czy to efekt przymrozku? Jak ewentualnie można podratować?

post-144906-0-30101700-1494868605_thumb.jpg

Edytowano przez marley313

krilan06    64

Są jakieś środki na dwuliścienne? Stosowałem Afalon po siewie, ale widzę, że dużo komosy jest

RafaKdziela    135

Tak to zrobił herbicyd .U mnie w okolicy jest sporo takich plantacji .Dziś właśnie był gość u mnie z kwarantanny i wspominał o łubinach poparzonych przez środki doglebowe .

stempos1980    37

widoczny efekt comandu na tym łubinie.u mnie za miedzą sąsiad ma łubin i potraktował go comandem i gdzie przejechał raz to delikatnie go przebarwiło a gdzie powtużył w celu wykończenia cieczy w opryskiwaczu to wygląda jak ananas w środku

ogar118    62

Są jakieś środki na dwuliścienne? Stosowałem Afalon po siewie, ale widzę, że dużo komosy jest

Poczytaj sobie o metrybuzynie. Na komosę żyleta.  Minreal o tym pisał na forum. 

marian892    8

Panowie a jaki straty w plonie może spowodować command przy takim przebarwieniu

20CBR12    47

Panowie też nareszcie u was lubiny ruszyły w górę? Bo ja powoli tracilem nadzieję czy on jeszcze w ogóle ruszy no ale trochę ciepła przyszło i matka natura postanowiła nadrobić stracony czas!

robi57362    53
Napisano (edytowany)

Panowie a jaki straty w plonie może spowodować command przy takim przebarwieniu

Ja mialem podobnie to sypnol 400 kg z hektara jak w tym roku nie bedzie chociaz tony to z przymusu bede sial lubin po zycie skoszonym na kiszonke

Edytowano przez robi57362

8Seba8    3

macie jakis sposob na samosiewy rzepaku w lubinie odmiana karo siana 1.04.17 . po siewie oprysk afalonem w dawce1.2l/ha i na polu nie ma nic oprocz lubinu i tych samosiewow

andrzej1988    101

samosiewy rzepaku i rzodkiew świrzepa sa ciezkie do walczenia doglebowo. Boxer przepuścił, afalon tez lubiał przepuszczać. W grochu tez sie trafia rzodkiew ale nie dużo po Stompie Aqua.

8Seba8    3

a jak to sie ma go pozniejszych faz rozwojowych łubinu? bardzo mu przeszkadzaja ?

Matey    427

jak z robakami w łubinach? pryskacie już czy narazie czekacie? U mnie już lata jakiś robal ciężki do wypatrzenia

Dokarmia ktoś dolistnie łubin np siarczanem magnezu ? albo jakimiś mikroelementami. U mnie rośnie na glebach kwaśnych i myślę mu polecieć siarczanem magnezu dolistnie i jakieś mikroelementy. Stosował ktoś? nie zaszkodzi mu ? I czy warto ?

Patryczek96    5

Ja mam zamiar przelecieć 1ha łubinu potasem (OSD Potas), który został mi z tamtego roku, a nie mam co z nim zrobić bo cały areał to łubin, może dorzucę do tego jeszcze z 20kg siarczanu. Zobaczymy efekt, pół pola opryskam, drugą część nie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się