Skocz do zawartości
Dominator88

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
stempos1980    37

Koledzy mam takie male pytanko Jak ustawić siewnik konny do siewu łubinu by nie robił połówek ziarna?

Wiadomość z agroFakt.pl

Pawel2678    4

zasiałem po raz pierwszy łubin oskar i prysnołem afalonem i w nocy było -1 jak się ma to do oprysku bo na ulotce od środka nic nie znalazłem czy zadziała czy poprawka?

Matey    427

nie jest a u mnie przymrozek nie wplynal na dzialnie srodka

tomek250    1

Witam koledzy! Chcę zasiać MISTERA jakieś 180 kg na hektar poznaniakiem 5. To jak go ustawię na B4 to będzie dobrze? Wiem próba kręcona dałaby mi odpowiedz, ale może ktoś już siał i wie, jak ustawić? Z góry dziękuję

Matey    427

jaka zdolnosc kielkowania ma ten mister ze az tyle chcesz go wysiac?

KlimekPL    121

Kolego, u jednego poznaniak na tym samym ustawieniu wysieje 180 kg u drugiego 170 a u trzeciego 190kg,  zrób sobie próbę, to 10 min zabawy a będziesz wiedział jak sobie ustawić i jak dokładnie do tego podejdziesz to nie zrobisz pomyłki większej jak 5% między próbą a siewem.

Patryk122    8

Najlepiej to sprawdź też zdolność kielkowania bo to że ustawisz sobie 180 kg nie oznacza że będziesz miał odpowiednią obsadę.

andrzej1988    101

Czy ktoś z okolic Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego, Biłgoraja ma namiary na skupy łubinu? Moi pośrednicy juz nie kupują a jeden to podobno zmarł i robi sie cienko. Narazie coś tam ludzie kupują ale jak wszystkiego nie sprzedam to dobrze byłoby gdzie sprzedać.

ovi    34

litre afalonu+0,15-0,20 afalonu

KlakacZ    16

Witam. Dajecie coś pod korzen? Jak tak to co najlepiej? VI klasa ziemii

8Seba8    3

Dołaczam sie do pytania KlakacZ  bo planowalem dac polifoske start w dawce 150-200kg/ha siana bedzie odmiana Karo okolo 200kg/ha

Matey    427

azot pod korzeń w łubinie jest totalnie zbędny, ja u siebie nie daje nic pod korzeń a łubin sobie radzi

koczas    53
Napisano (edytowany)

Dołaczam sie do pytania KlakacZ  bo planowalem dac polifoske start w dawce 150-200kg/ha siana bedzie odmiana Karo okolo 200kg/ha

Chyba się pomyliłeś, jak to pisałeś. Dać tak kosmicznie drogi nawóz pod uprawę, z której ciężko mówić często o jakimkolwiek zysku to albo jesteś bardzo bogaty albo szalony:) Jakąś skawaloną polifoskę lub sól wysiej a nie bezchlorek. Ta niewielka ilość azotu np z polifoski 6 w ilości 200 na hektar aż tak mocno nie zaszkodzi, ale moje zdanie o tej uprawie, której szczerze znienawidziłem i już nie będę jej uprawiał (a trochę czasu i pieniędzy  poświęciłem aby coś z tego było), jestem zdania żebyś nie siał nic. W przyszłym roku zwiększysz PK nieznacznie i będzie ok.

Edytowano przez koczas

szwagier24    5

panowie co to za chwast?

mam go sporo na stanowisku na którym chcę posiać łubin i mam wątpliwości czy nie zagłuszy on plantacji

post-71932-0-24108800-1490903836_thumb.jpg

RafaKdziela    135

Piękny okaz tego chabra .Takie okazy mogą spokojnie zgłuszyć łubin .Dwa lata wstecz miałem tak samo .To był problem do żniw z niebieskimi kwiatkami .Najlepiej pole agregatem talerzowym dobrze uprawić .Ewentualnie spalić chemicznie .

robi57362    53

Po ilu dniach lubin powinien kielkowac?zrobilem prube 4 wyszlo za 2 dni a 16 prawie tydzien czekalem i 4 nie mialo wogole kielka. Zrobilem prube drugi raz a mam zamiar jutro siac i pasowalo by rozgrzebac ale moge pouszkadzac kielki i nici z pruby

beret1990    24

panowie, niespodziewana dzierżawa, ugór 15lat(ale koszony co roku wiec niskie chwasty) klasa ziemi 4a i 4b . Jeśli zdecyduje się wsiąść to muszę w tym roku zasiać łubin (nie dyskutujmy dlaczego wymóg właściciela), mój plan w środę od rana orka, później siew łubinu białego Heros i od razu oprysk przedwschodowy. Czy taka uprawa ma sens, wrócą się koszty na tym ugorze.... i mieć stanowisko pod zboża na kolejne lata? czy odpuści?

KlimekPL    121

Skoro taki wymóg właściciela to pewnie chce dopłaty brać i wziąć dla siebie dodatek do wysokobiałkowych nie robiąc nic tylko wykorzystując do tego ciebie. Siejąc łubin na zachwaszczonym ugorze to jedyne co to może trochę faktycznie poprawisz stanowisko pod uprawę nastepczą ale na zysk to ty nie licz. Ja bym odpuścił, właściciel chyba coś cwaniakuje, przynajmniej z tego co mówisz.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się