Skocz do zawartości
Dominator88

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

Polecane posty

MarcinMadry    1

w odpowiedniej fazie czyli jakiej? bo siałem 25 kwietnia, miał być przyorany, ale wyrósł w pas i chce go skosić. tylko jest jeszcze praktycznie cały zielony, a chcę na tym polu zasiac ok 25 września pszenice. i chyba mimo wszystko będę rundapował 25-30 sierpień. czy nie będzie to za wczesna faza aby go później ponownie wykorzystać do siewu?

robi57362    53

w odpowiedniej fazie czyli jakiej? bo siałem 25 kwietnia, miał być przyorany, ale wyrósł w pas i chce go skosić. tylko jest jeszcze praktycznie cały zielony, a chcę na tym polu zasiac ok 25 września pszenice. i chyba mimo wszystko będę rundapował 25-30 sierpień. czy nie będzie to za wczesna faza aby go później ponownie wykorzystać do siewu?

Za wczesnie do randapu potrzeba zeby prawie suchy byl zastosuj lepiej reglone bedziesz mial pewnosc ze bedzie kielkowal

Wiadomość z agroFakt.pl

KRISS75    39

czy napewno po zastosowaniu roundapu łubin nie będzie nadawał sie do siewu? Proszę o opinie osób które miały z tym do czynienia

Kolego jak byś poczytał parę stron do tyłu to była odpowiedź na twoje pytania.

Tak jak andrzej1988 pisze

Ja też pryskałem glifosatem i mam 10skiełkowanych na 10 testowanych.

ja dopalałem swój jak było ok 85-90% uschniętego łubinu dawka ok 1,5-2,0 L/HA glifosatu, sypnął ok 26t z 9ha :P

Tak apropo mam do sprzedania ok 12T łubinu  http://olx.pl/oferta/lubin-po-centrali-piekny-tanio-lepszy-niz-gryka-gorczyca-groch-facelia-CID757-IDgN6LB.html

andrzej1988    101

czemu tak tanio?? takie ceny są w skupach. na poplony czy na nasienie zawsze jest drożej. Ludzie sami siebie wykańczają. Minimum bym cenił 1 zł a nawet 1,30. Na wiosnę gosciu posrednik dawał za łubin gorzki 1,10 zł.

lukcio88    0

Po ile sprzedajecie Łubin?? Bo widzę ogłoszenia sprzedaży po 70 gr za kg. Czy nie przesadzają nie którzy z zaniżaniem ceny??

KRISS75    39

70-75gr/kg to normalna cena w skupie.W sprzedaży detalicznej powinni cenić moim zdaniem od 1zł.Na wiosnę będzie droższy.

andrzej1988    101

w skupach to nawet po 0,80 zł. Ludzie nie zaniżajcie cen bo widze ze wystawiacie taniej niz na skupach a pozniej to sie odbija.. Ja wystawiłem kalifa po 1,20 zł. Na wiosne tak jak jeden kolegaa napisał moze byc droższy. Na wiosne sprzedałem wszytko po 1,40 zł

Edytowano przez andrzej1988

mateo105    1

panowie  czy ktos wie kiedy łubin gorzki ma najwiecej azotu w sobie? czy gdy kwitnie i sie go przeorywuje czy jak zostanie skoszony na ziarno?

damianzbr    973

Najwięcej azotu ma w dniu zakończenia wegetacji (czym dłużej rósł tym więcej zaasymilowały bakterie). Jednakże przyorany na zielono (przed zawiązaniem strąków) azot jest rozłożony mniej więcej w całej roślinie, ale ciągle z starszych liści przemieszcza się do młodszych. Natomiast gdy już zwiąże strąki azot w głównej mierze pierwiastek ten przemieszcza się do ziaren i tym sposobem ogólnie mówiąc jest skupiony w jednym miejscu.

lukcio88    0

Właśnie o to chodzi, Wielu wystawia taniej niż na skupach a później narzekają, że nic się nie opłaca bo tania sprzedaż jest:(

pawlored    1

Doszły mnie słuchy że do łubinu gorzkiego nie będzie dodatkowej dopłaty za wysokobiałkowe. Od kilku rolników to słyszałem. Czy słyszał ktoś może jeszcze o tym?

staszek131415    2018

w skupach to nawet po 0,80 zł. Ludzie nie zaniżajcie cen bo widze ze wystawiacie taniej niz na skupach a pozniej to sie odbija.. Ja wystawiłem kalifa po 1,20 zł. Na wiosne tak jak jeden kolegaa napisał moze byc droższy. Na wiosne sprzedałem wszytko po 1,40 zł

Raczej tańszy bo łubiny ładnie sypały i sprzedać każdy chce więc może być wiosną problem ze zbytem

lukasz222    2343

Doszły mnie słuchy że do łubinu gorzkiego nie będzie dodatkowej dopłaty za wysokobiałkowe. Od kilku rolników to słyszałem. Czy słyszał ktoś może jeszcze o tym?

Tiaa, a nie pomyślałeś może w jaki sposób ARiMR miałby zdobyć potwierdzoną na piśmie informację, czy posiałeś gorzki czy słodki?

andrzej1988    101

Raczej tańszy bo łubiny ładnie sypały i sprzedać każdy chce więc może być wiosną problem ze zbytem

W tamtym roku posrednik chciał po 0,70zł a w tym koło 0,80 zł wiec jest troche droższy

d4rek    16

U mnie po 0.65 zl wiec trzeba w Polske wysylac. Od przyszlego beda ponoc placic od faktury sprzedazy wiec jak bedziesz miec slodki na papierze to wszystko jedno co zasiane.

8Seba8    3

witam wiosna mam zamiar zasiac 6ha lubinu nie wiem jeszcze jakiego ale wszedzie zalecaja nawozenie pod orke zimowa a wy kiedy stosujecie bo nie wiem czy kupowac nawozy czy na spokojnie zimą moge kupic 

Rolex3    0

Bzdura, na stronie arimru masz listę roślin i nie ma tam podziału na łubin gorzki czy słodki.

andrzej1988    101

Moj kalif po oczyszczeniu wyszedł 2 tony z ha. Wynik nie jest zły. Troszke sie wysypało to poplonek juz rosnie. Ogolnie jestem zadowolony.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się