Skocz do zawartości
Dominator88

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

Polecane posty

bialy2005    193

tez z niepokojem patrze na  łubin szczególnie zeusa bo do 2 dzałek nie mam dojazdu dopóki sasiad nie wykosi zboża a juz widac ze na przepłach brazowy.  glifosatu raczej nie bede stosował w ubiegłym roku chyba około 25 lipca kosziłem i to było w miare trafione ale przed psenzytem zaraz po rzepaku. Łubin siałem około 18.03 

Edytowano przez bialy2005

EKO-ENERGIA    8

Dziś obejrzałem kilka moich łubinów i ten siany przed Wielkanocą jest już w 90 % brązowy i za jakieś 2 tygodnie trzeba z kosą wyruszać

Wiadomość z agroFakt.pl

Witam za tydzień będzie do koszenia  łubin ziarno jest juz prawe twarde i mam takie pytanie czy po łubinie można zasadzić ziemniaki czy lepiej posiać jakieś zboże 

Matey    427

U mnie w tym roku łubin najgorszy od lat, dużo chabra przepuszczone, spóżniłem się na jednoliścienne, a i sam łubin ledwo od ziemii odrósł

KlimekPL    121

Witam za tydzień będzie do koszenia  łubin ziarno jest juz prawe twarde i mam takie pytanie czy po łubinie można zasadzić ziemniaki czy lepiej posiać jakieś zboże 

Po łubinie to zarówno pod zboże jak i pod ziemniaki jest bardzo dobre stanowisko. Jeśli chcesz sadzić ziemniaki to ja bym na twoim miejscu wybrał właśnie tą opcję, gdyż ziemniaki zostawiają również dość dobre stanowisko dla zbóż.

milanreal1    290

Łubin jest żywicielem czarnej nóżki czyli dla ziemniaka marna opcja.

dbdb73    0

witam i mam pytanie czy ktoś stosował skljacz na lubin kalif, jeśli tak to jaki i kiedy pryskac?

Pietras892    183

koledzy, musze desykować bo mam chaber, kiedy to robic. Siałem dosc wcześnie jakies 50% strąkow jest brązowe ale w reszcie ziarko dopiero rych kropek dostaje... juz czy czekać?

Rafik87    14

Dołączam sie do pytania wyżej czy stosujecie sklejacz przez zbiorami i czy można go mieszać z glifosatem?

robi57362    53

Mam pytanie czy słoma z łubinu jest dobra do bydła ?

Chyba sołtys pisał ze nic nie watra . Kiedyś mój sąsiad to też zebrał ale do święcenia

sawka71    3

Kiedy sklejacie Łubin? Mam Tango i myślę żeby go skleić ale ma dopiero 106 dni od zasiania i ziarno zielone póki co, a dojrzałość technologiczną osiąga po 116 dniach.

Podzielcie się doświadczeniem.Pozdrawiam

Witam kolegów, czy desykując  łubin kiedy są jeszcze nasiona zielone. Będzie to dobra faza? nie jest to jeszcze za wcześnie ? Proszę was o szybką odpowiedź, gdyż ju jakieś 75% pola ma brązowe strąki. z góry dzięki za odpowiedzi :)

ovi    34

dołanczam się do pytania powyrzej, kiedy?

soltys48    314

Mam pytanie czy słoma z łubinu jest dobra do bydła ? 

nawet sobie głowy nie zawracaj zbieraniem jej szkoda na to czasu-bydło słabo to źre

Tomek90    190

Był ładny łubin, ładnie kwitł teraz nie ma łubinu gdzie nie gdzie strąki. Jak wyrywam to białe larwy w korzeniu, korzeń jakby przegryziony. 

Łatwiej raps już przy rapsie mi jest niż przy tych strączkach. Zchodzę chyba z tego 2 rok w dupe   :wacko:

Matey    427

u mnie w tym roku łubin też pod talerzówkę się nadaje

damianzbr    972

A to czemu? U mnie w terenie właśnie łubiny bardzo dobrze wyglądają. Miejscami tam gdzie przypaliło to ziarno już w pełni dojrzałe i malutkie i boję się że się zaraz wysypie bo pozostała część jeszcze zielona. Ale to tylko z 10 % z moich 6 ha.

sawka71    3

Też mam stracha jak to nierówno dojrzewa, szok, jedne do koszenia,  drugie zielone, chyba trzeba będzie dosuszać ale kiedy?

stempos1980    37

Koledzy doloncze sie do tematu a mianowiwicie czym opryskami lub in na dojrzewanie by sie niewysypal???
Kolego te biale robaczki to drutowce.lubi my przyciagajom drutowce.ha mam zasiane przezyto po lubinie to wiosna niedosc ze ucierpialo po zimie to Co zostalo to własnie drutowce chcialy go ziesc.Nurell d pomogla 1l na ha.jak zrobisz uprawa po lubinie to music opryskami pole dursbanem,pyrene 5l na ha lub nurelld najlepiej jak by padlock to wczasie deszczownie to weedy opryskami wsiąknie glebiej

Matey    427

A to czemu? U mnie w terenie właśnie łubiny bardzo dobrze wyglądają. Miejscami tam gdzie przypaliło to ziarno już w pełni dojrzałe i malutkie i boję się że się zaraz wysypie bo pozostała część jeszcze zielona. Ale to tylko z 10 % z moich 6 ha.

żóltego dobiła antraknoza, pryskałem raz ale albo za późno albo powinienem poprawić drugi raz, a wąskolistny zeus zawalony chwastami, spoźniłem się z opryskiem na jednoliścienne

andrzej1988    101

Po niedzieli bede łubin sklejał Sarplonem. W jednym miejscu takim małym placyku już strąki dojrzałe ale 95 % jeszcze zielony ale strąki już są żółto seledynowe ale jeszcze sprężyste. Dzisiaj zamówiłem  więc we wtorek powinien dojść do mnie

stempos1980    37

Kolego a bez sklejacza jest jak jakis oprysk by sie niewysypal?ummie to juz 90% jest zbrązowiale.jak bylem w lubinie we wtorek a dzis poszłem to jest za***ista ruznica.mysle zastosowac Regllone

andrzej1988    101

Zalezy jaka odmiana. Kalif straki ma delikatne. Jedynie sklejaczem nic innego nie ma. Ja zamówiłem Sarplon. Tanio wychodzi bo około 30 zł na ha a pozniej moze pod koniec lipca pojdzie desykacja jakims glifosatem bo teraz jeszcze za wczesnie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się