Skocz do zawartości
Dominator88

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ovi    34

u mnie w żółtym 2l Gwarantu zatrzymało kręcenie a więc działa też interwencyjnie

1490    5

No dałem 3,5 litra na 400l wody wystarczyło na 2 h zobacze co ędzie się działo

szczypka    58

u mnie podobnie 2 l gwarantu na ha pomogło kwiaty się wyprostowały łubin odżył i go sarny zjadły :(  

a żeby im ten gwarant mordy posklejał 

Wiadomość z agroFakt.pl

KRISS75    39

Mój w tym roku bez ochrony i ma się dobrze.Przekwitł,strączki zawiązane.Zobaczymy jak będzie dalej.

20CBR12    47

Mój do likwidacji tydzień nie obecności na polu i antraknoza skosila całą plantacje- trudno nauczka na przyszłość, facelie jest sęs siać teraz na zieloną masę ,rośliną następczą będzie rzepak ozimy? Zdąży zbudować odpowiednio dużo zielonej masy?

Edytowano przez 20CBR12

hobbysta21    18

w moim waskolistnym po przekwitnieniu i zawiazaniu straczkow gdzie niegdzie od dolu liscie robia sie zolte a nastepnie czerwone. co to.za choroba ?

Serval    0

Witam 

Chciałem poprosić o pomoc w ocenie, czy to antraknoza ? Na jednym ze zdjęć widać parę ognisk tego co widać na tym zbliżeniu. Czy teraz pryskać czy już dać sobie spokój? Zdjęcie zrobione dzisiaj przed opadami deszczu. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam

post-133212-0-31001800-1465929625_thumb.jpg

post-133212-0-09040300-1465929626_thumb.jpg

macio9554    19

Wiem że może trochę szybko to pytanie ale łubin przed zbiorem palimy tak jak zboża czyli gdzieś na około 2 tygodnie przed planowanym zbiorem? (czyli gdzieś koło 15 lipca) i czy dawka 3 litry będzie wystarczająca?

witam czy zbierał ktoś  słome z łubinu do pasenia bydła ?  słoma z grochu chy peluszki jest bardzo dobra a jak z łubinem?

d4rek    16

@Macio zależy jaka masz odmianę i zachwaszczenie, jeżeli samokonczacy to bez desykacji możesz zebrać, jeżeli nie to 3 litry starczają ja w zeszłym 3 Reglone bodajże (szukasz najtańszego odpowiednika roundupu)

macio9554    19

Zachwaszczenie nie jest duże ale mam go posiane od lasu i na na pewno na całej powierzchni pola nie dojdzie równo, a tak poza tym to byłbym spokojniejszy o zbiór. A pamiętasz może kiedy dokładnie paliłeś ten łubin ?

koczas    53

Nie wiem kiedy siałeś, ale ja w zeszłym roku łubin miałem zebrany 23 lipca a pryskałem jakoś 12 dni wcześniej z tego co pamiętam. W tym roku mam dużo ładniejszy, siany koło 15 marca, ale myślę, że też go zetnę spokojnie przed żniwami zbożowymi.

soltys48    315

witam czy zbierał ktoś  słome z łubinu do pasenia bydła ?  słoma z grochu chy peluszki jest bardzo dobra a jak z łubinem?

zbierałem od znajomego nic nie warte

macio9554    19

Nie wiem kiedy siałeś, ale ja w zeszłym roku łubin miałem zebrany 23 lipca a pryskałem jakoś 12 dni wcześniej z tego co pamiętam. W tym roku mam dużo ładniejszy, siany koło 15 marca, ale myślę, że też go zetnę spokojnie przed żniwami zbożowymi.

Siany koło 20 marca, ciul tam spale go równo ze zbożami i skoszę też równo i już 

koczas    53

Zasadniczo to ja pryskam jak ziarno jest praktycznie dojrzałe, podobnie jak w zbożach nieraz się roundap stosuje. Będziesz widział jak się sprawy mają, jak masz trochę oleju w głowie a po postach widzę, że chyba tak to dasz sobie radę na lajcie. Jak nie ma chwastów to ja zawszę wolę z 2 dni opóźnić zabieg, bo straszą wszędzie tą zdolnością kiełkowania po roundapie, a łodygi są cieniutkie nie jak w rzepaku, także uschnie po 10 dniach spokojnie.

KRISS75    39

Siany koło 20 marca, ciul tam spale go równo ze zbożami i skoszę też równo i już 

kolego cytat z etykiety reglone odnośnie terminu stosowania:

ŁUBIN ŻÓŁTY, ŁUBIN BIAŁY, ŁUBIN WĄSKOLISTNY

Zalecana dawka: 2,5-3 l/ha.

Termin stosowania: gdy strąki na pędzie i co najmniej połowa bocznych są zbrązowiałe,

pozostałe żółte, a nasiona fizjologicznie dojrzałe.

Termin zbioru: w 7-10 dni po opryskiwaniu (łubin żółty do 7 dni po opryskiwaniu).

Edytowano przez KRISS75

ogar118    62

Jak u was wygląda sprawa ze strąkami na pędach bocznych? Bo u mnie prawie nie ma... 

Taurus83    84

łubin wąskolistny.zeus. zaczyna kwitnąć a jest bardzo dużo gorczycy polnej. jest dość niski bo pózno siany i gorczyca zaczyna dominować. można czymś to prysnąć?

macio9554    19

Ogólnie to planuje palić ten łubin Glifosatem bo na przyszły rok i tak muszę brać nowe nasiona do siewu także na zdolności kiełkowania mi nie zależy, a podejrzewam że glifosat wyjdzie taniej. I jeszcze jedno gdy będę palił ten łubin to można by było dorzucić coś na sklejanie ? Jak tak to co byście polecili? 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się