Skocz do zawartości
Dominator88

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

majes    4

Pryskaliście Labradorem łubiny na jednoliścienne?

Niby to samo co Targa Super która kiedyś miała rejestrację w łubinie.

Michal673    3

Pryskał ktoś łubin od chwastów jednoliściennych w fazie liścieni ? Mocno hamuje łubin w rozwoju ? Sąsiad po pijaku pojechać siać tylko pola mu się pomyliły i zamiast swoje obsiać, to posiał na moim (jęczmień+trawa). Wiem, że zaleca się oprysk herbicydem w fazie dwóch liści ale łubin z jęczmieniem musi konkurować o wodę której i tak nie jest za wiele, dlatego wolał bym opryskać na dniach aby chodź trochę zatrzymać ten jęczmień. Myślałem nad dawką 1l leopardu+ adiuwant. Teraz opryskał bym te miejsca gdzie jest jęczmień (około 1ha), a później jak łubin podrośnie to opryskam całość działki (2,1ha).

BENNY82    34

ale asior pomylić pola! to w jakim stanie był kolo? podejrzewam że agonalnym i obsiał hektar? teraz temperatury za niskie a tak to można pryskac .

Michal673    3

Akutat tego samego dnia co on już zdążył posiał jęczmień u mnie na polu ja z ojcem pojechałem siać łubin, to powiem wam, że sie dziwie jak on tym ciągnikiem jechał, jak spróbowałem z nim rozmawiać to ledwo co mówił. Na szczęście jak już wytrzeźwiał to na drugi dzień zadzwonił i się zobowiązał, że poniesie koszty koszenia. Szkoda mi go, bo porządny gospodarz, ale wypić lubi. Okey, jak tylko temperatury będą większe i przestanie wiać to pojadę opryskać.

drobny    0

Witam czy leopard zniszczy mi owies głuchy w łubinie (zeus) ?? jeśli nie to jaki herbicyd będzie odpowiedni?

d4rek    16

Owies odwiejesz jak bedziesz czyscic a na bank bedziesz jak to lubin i wspaniale luszczyny ;-)

mickas092    320

Jeśli nie chcesz patrzeć na ten owies jak rośnie w łubinie to polecam supero 1 l/ha  o ile dobrze pamiętam, tanio wychodzi i skuteczne. 

ogar118    62

Owies odwiejesz jak bedziesz czyscic a na bank bedziesz jak to lubin i wspaniale luszczyny ;-)

Dobra rada nie jest zła. 

Nasiona owsa przynajmniej w części się osypią przed zbiorem i dodatkowo zasilą glebowy bank nasion. Poza tym owies głuchy pobiera znaczne ilości wody. W pszenicy ozimej obecność 4 roślina owsa na metrze powoduje spadek plonu o 1 tonę. 

d4rek    16

Jeżeli duża presja to rzeczywiście można pryskać supero - "co z oczu to z serca", owsik do 5 lat w glebie, także tylko nasiona nie dojdą. Koszt oprysku 40zł + paliwo i czas kwestia wyboru.

ursus1991    8

Czym zwalczyć dzikie konopie w łubinie odmiany sonet? Łubin był pryskany zaraz po siewie na chwasty ale jest posiany na nowo wziętej działce i nie miałem pojęcia, że tam cos takiego rośnie. doradźcie coś, bo zagłuszy mi cały łubin.

MarcinMadry    1

urośnie łubin na świeżo zaoranym ugorze, klasa gleby III a i b, dopiero zaorane bo musiałem uporać się z karpami oraz czekać na usługę orki bo mam za słaby sprzet. I stąd moje pytanie czy łubin waskolistny da sobie radę w takim ugorze? nie mam zamiaru teraz stosować żadnych SOR, tylko latem glifosat i na jesień wapno i uprawa pod pszenicę . Ps łubin bede sial siewnikiem od nawozu a po nim agregat i to wszystko

robson69    45

ja bym siał, ale jeszcze trochę pk podsypać a po siewie jak byś nie miał zbyt wielu nasion na wierzchu to bym prysnął chociaż linurexem ;)

Edytowano przez robson69

ogar118    62

Jeżeli duża presja to rzeczywiście można pryskać supero - "co z oczu to z serca", owsik do 5 lat w glebie, także tylko nasiona nie dojdą. Koszt oprysku 40zł + paliwo i czas kwestia wyboru.

Do 10 lat.

andrzej1988    101

kolega posiał łubin i nie zdążył opryskać od chwastow bo pojechał w delegacje. Ma pryskać powschodowe w fazie 6 lisci. Taki gosciu ktory ma duze gospodarstwo i tez sklep z SOR powiedział ze jest taki nieoficjalnie srodek na łubin powschodowo ze tez stosował i w grochu i nic mu nie było tylko kolega zapomniał jaki to srodek. Jak wroci to ma go sie dopytac. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Niby sie zarzeka ten gosciu że łubinowi nic nie zrobi. Zobaczymy...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się