Skocz do zawartości
Dominator88

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomek90    191

U mnie łubiny posiane 24.03 i odrazu w nocy opryskane żółty afalon+ comand, a waskolistny afalon + wing P  był niestety przymrozek nawet jak juz konczyłem pryskac ciekawe co z tego wyjdzie :)

Poprawka, miałem to samo w kukurydzy. Zielono od zielska było. 

XTRO    159

U mnie łubiny posiane 24.03 i odrazu w nocy opryskane żółty afalon+ comand, a waskolistny afalon + wing P  był niestety przymrozek nawet jak juz konczyłem pryskac ciekawe co z tego wyjdzie :)

a ja wąskolistnego nie mogę opryskać afalonem z commandem ?

Wiadomość z agroFakt.pl

bialy2005    193

afalon + wing P stosowałem w ubiegłym roku (pisane było dosc niedawno w tym temacie ) z super efektem - czysty łubin którego praktycznie nawet nie musiałem czyscic do siewu była to odmian zeus.

Co mogło sie stac jak oprysk był podcza przymrozku lub tuż przed ? Przeciez jak rozmazło w ciagi dnia to substancia wchłoneła sie w wilgotna ziemie.

Czym pryskałes w ubiegłym roku kuku przed przymrozkiem ze taki był lipny efekt ? Bo w zaleceniach ani na afalonie, ani na wingu nie ma wzmianki o przymrozkach.

Tomek90    191

Pryskane było Adengo przedwschodowo 0.33 bodajże. 

Nie wiem, możliwe przemroziło substancje aktywne, i zmalała skuteczność. 

Według mnie nie ma co patrzeć na etykiete czy można pryskać przed możliwym przymrozkiem. Jeśli takowy ma wystąpić, lepiej poczekać jeśli można. 

oloolosz    2

afalon + wing P stosowałem w ubiegłym roku (pisane było dosc niedawno w tym temacie ) z super efektem - czysty łubin którego praktycznie nawet nie musiałem czyscic do siewu była to odmian zeus.

Co mogło sie stac jak oprysk był podcza przymrozku lub tuż przed ? Przeciez jak rozmazło w ciagi dnia to substancia wchłoneła sie w wilgotna ziemie.

Czym pryskałes w ubiegłym roku kuku przed przymrozkiem ze taki był lipny efekt ? Bo w zaleceniach ani na afalonie, ani na wingu nie ma wzmianki o przymrozkach.

siałeś na jaką głębokość?

bialy2005    193

Jesli mowa o adengo to wcale sie nie dziwie to syf nie srodek :) U nas kazdy kto tym pryskał nie ważne kiedy na jaka glebe to i tak było zielono :)

Siałem standardowo 2-4cm nie przestawiam siewnika jak zboże tak i łubin :)  

Edytowano przez bialy2005

KRISS75    39

witt25 wystarczy trochę chęci by poczytać a nie zadawać te same pytania ;)

Wczoraj posiałem łubin żółty, udało mi się też prysnąć Afalonem 1,5l/ha + Command 0,15l/ha. Teraz trochę deszczyku by się przydało.

Po siewie oprysk afalon 1l + comad 0,1

Edytowano przez KRISS75

andrzej1988    101

Wczoraj rozsiałem nawozy pod łubin. W jednym miejscu ciagnik siadał...

Wczoraj rozsiałem nawozy pod łubin. W jednym miejscu ciagnik siadał...

robi57362    53

a właśnie propo nawozów czy jest sens dawać nawóz pod lubin jak na jesień był dawany obornik ok 40 t . i 150 kg superfortatu zlorzonego i 75 kg siarczamonu

ogar118    62

Dwa zasadnicze pytania po kiego grzyba pod łubin dawałeś obornik i kolejne po co siarczan amonu jesienią? 

Michal673    3

a właśnie propo nawozów czy jest sens dawać nawóz pod lubin jak na jesień był dawany obornik ok 40 t . i 150 kg superfortatu zlorzonego i 75 kg siarczamonu

Przy takim nawożeniu to tylko coś zbożowego, pszenżyto jare, owies itp.

andrzej1988    101

Za bogato na łubin. Trzeba było sypnąć jedynie ten fosfor lub cos fosforowo potasowego bez azotu i tyle.

Za bogato na łubin. Trzeba było sypnąć jedynie ten fosfor lub cos fosforowo potasowego bez azotu i tyle.

macio9554    19

A możecie opisać jak wygląda u was ochrona od chorób? 1l Gwarantu w fazie początek kwitnienia wystarczy ?

Niki20    6

Nie stosuję żadnej ochrony... Jedyną ochroną jest odpowiednie zmianowanie i sieję łubin nie częściej niż co 4 lata na tym samym stanowisku. 

andrzej1988    101

żółty jest podatny na antraknoze a waskolistny duzo mniej podatny na choroby... Podobno tebukonazol dobrze radzi sobie z chorobami w łubinie i taniej wychodzi niz gwarant

KlimekPL    121

Dokladnie, odpusc sobie lubin na tym stanowisku zasiej lepiej jakies zboze a lubin ewentualnie w przyszlym roku ;)

oloolosz    2

nie łaczy sie nawozenia mineralnego z organicznym,na takie nawozenie to tylko jakies zboze

macio9554    19

Ja mam zasiany łubin wąskolistny i się zastanawiam czy pryskać od chorób czy nie, w sumie Gwarant to około 50 zł/ha także to nie jest majątek a na pewno "coś da" 

robi57362    53

wiem koledzy ze to nie nawożenie pod lubin tylko pod rzepak stara metoda ojca (chyba niezbyt skuteczne ) rzepak prostu zginą po mrozach a złożyłem papiery na młodego rolnika i mam wpisany ten lubin i muszę go tam siać bo to pole jest najbardziej odpowiednie . obornika mam dosyć więc średnio co 2 rok wszędzie jest dawany . to według was nie potrzeba dawać nawozu bo wystarczy . dodam jeszcze ze jest to ziemia 5 klasy z przeblyskami zarówno 4 jak i 6 klasy

marulekk    61

ja wczoraj posiałem Regent, może jutro uda mi sie opryskać bo co chwile pada albo mocno wieje

rafal25791    3

Ja planuję siać w sobotę. Obawiam się trochę czy to nie za wcześnie, bo niektórzy mi tak mówią. Ale z tego co tu czytam to już trochę osób zasiało łubiny.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się