Skocz do zawartości
Dominator88

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

kryssr    50

Łubin można siać jak tylko w pole można wjechać :) dwa lata temu bodajże siałem 10 marca i zapowiadał sie bardzo ładnei ale przy kwitnieniu susza i zredukowało górkami ostro i 1,5 t . ja teraz jeszcze nie posiałem bo oprysku nie mam. tak to by rósł ;) 

Sylwekx25    321

Pamiętam kiedyś dawniej jak siali łubin to pod koniec kwietnia kiedy już nie było dużego zagrożenia przymrozkami bo nawet słaby mróz go ściął gdy wschodził , teraz inne odmiany podobno do - 7 wytrzymuje...

Lider19    32

Samosiewy łubinu wschodziły do listopada i nic sobie ni robiły z jesiennych przymrozków dopiero -20 powaliło rośliny.

andrzej1988    101

Ja dzisiaj zaprawiłem Vitavaxem Łubin kalif. Po niedzieli zamawiam Nitragine i tuz przed siewem zaprawie. A siew jesli pogoda pozwoli to po 20 marca

KRISS75    39

Dzisiaj zasiany Łubin wąskolistny odmiana Tango :)

Z jakiego rejonu jesteś?Dało się wjechać?U mnie leje więc muszę poczekać z tydzień.

jarek5036    1

Orientuje się ktoś czy można zastosować w łubinie wąskolistnym mieszaninę Boxer 3-4 l i litra afalonu? 

bamberszol    0

hej slyszeliscie cos na temat dodawania mydla w plynie do oprysku afalonem? kolega dodawal na hektar 2 litry mydla i kurcze mial pole czystsze niz moje. jak to z waszego punktu wyglada. czy to mydlo to mit a to ze mial czyste pole to zbieg okolicznosci. w tym roku chce zastosowac stompa 2,5l plus commanda 0,15l.

marley313    2

Z jakiego rejonu jesteś?Dało się wjechać?U mnie leje więc muszę poczekać z tydzień.

Wielkopolska, jest wilgotno ale spokojnie da sie robić ;)

jarek5036    1

a jest sens dodawać Afalon skoro lista chwastów wrażliwych Boxera jest bogatsza?

Koszt niewielki a lista chwastów wrażliwych wzrośnie.

hej slyszeliscie cos na temat dodawania mydla w plynie do oprysku afalonem? kolega dodawal na hektar 2 litry mydla i kurcze mial pole czystsze niz moje. jak to z waszego punktu wyglada. czy to mydlo to mit a to ze mial czyste pole to zbieg okolicznosci. w tym roku chce zastosowac stompa 2,5l plus commanda 0,15l.

Mydło zmiękcza wodę przez co środek prawdopodobnie lepiej się wchłania.

majes    4

Czy można teraz stosować afalon+command? Nie za zimno? Czy na gleby piaszczyste stosujecie ta mieszankę?

ogar118    62

Dla herbicydów doglebowych mróz nie ma aż takiego znaczenia jak dla nalistnych. Dla pewności dzwoniłem do przedstawicieli FN agro i Adama i powiedzieli tylko że dobrze by było wykonać zabieg 2-3 dni przed spodziewanym przymrozkiem. 

koczas    53

Boxer solo 3-4 litry

Boxer 3 litry+afalon 1 litr

Boxer 3 litry+pendigan/stomp stary 2 litry

I to by było chyba wszystko na temat boxera w łubinie.

KRISS75    39

Wielkopolska, jest wilgotno ale spokojnie da sie robić ;)

Hmm,to inna Wlkp niż moja bo u mnie leje :P a łubin czeka w workach.

Edytowano przez KRISS75

thor1984    7

Gdzie dostanę nitraginę w rozsądnej cenie w południowo wschodnim mazowieckim ewentualnie lubelskim oraz czy zaprawianie vitavaxem i nitraginą mogę zrobić jednego dnia czy wymagany jest jakiś odstęp czasu? 

bamberszol    0

ja z allegro zamawialem. Moj doradca nie zaleca stosowac vitawax i nitragine. wiec uzywam zaprawy T i nitraginy. mieszam to w tym samym dniu.
aha. po zimie przerzedzil strasznie sie jeczmien zimowy gloria. wymarz glownie na slabszej glebie. co sadzicie aby w te przestrzaly wsiac ze 120 kg lubinu na hektar. nie wiem tykko jaki oprysk na chwasty wykonac ale stomp 330 nie popali zboz. wyjdzie cos z tego?

majes    4

Dla herbicydów doglebowych mróz nie ma aż takiego znaczenia jak dla nalistnych. Dla pewności dzwoniłem do przedstawicieli FN agro i Adama i powiedzieli tylko że dobrze by było wykonać zabieg 2-3 dni przed spodziewanym przymrozkiem. 

Łubin wysiany wczoraj. Na dzisiaj w nocn nadają -2 i środa -1. w czwartek to już za późno będzie pryskać? Jutro chyba opryskam.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się