Skocz do zawartości
Dominator88

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

Rafik87    14

a mi na polu zrobiło się niebiesko od modraków;/ czyżby afalon nie działał na modraki??

EKO-ENERGIA    8

a u mnie pięknie żółto, oprysk pomógł, powykrzywiane roślinki zaczeły się prostować i również kwita, bardzo uszkodzone zamierają ale nie będzie to 5 % wieć spoko

tre_k    0

Panowie, chcę posiać coś białkowego na wzmocnienie gleby, na ściernisko nie uprawiane od wielu lat. Czy mogę posiać łubin? i czy mi wzejdzie? chce tez wziac dopłate do tego, czy moze coś innego posiać? Co radzicie? pozdrawiam

mickas092    320

Łubin jak najbardziej sie na poplon nadaje, najlepiej żółty ale nie wiem czy weźmiesz za to doplate skoro to poplon ma być. Chyba że w nastepnym roku jako uprawa główna.

tre_k    0

Jak nic tam nie rośnie, jako główny też mogę dać, pytanie czy mi jeszcze wzejdzie w razie kontroli żeby coś rosło :) jeszcze nie skladalem wniosku i sie właśnie zastanawiam co robić?

Dawid727    18

Panowie mam pytanie. Zostało mi trochę Bumbera i Ataka z ochrony zbóż jarych. Czy mogę zastosować te środki na łubin jako zabezpieczenie przed antraknozą łubinu ? Czy nie ma to sensu ? Mój łubin jeszcze nie kwitnie.

szczypka    58

byłem dziś na polu zobaczyć mój łubin sonet szlak mnie trafił 3/4 kwiatostanu zeżarty przez sarny ;[ u was też jest z nimi problem zgłaszaliście to do kół łowieckich dostaliście jakieś rekompensaty za poniesione koszty  

andrzej1988    101

u mnie na polu było dużo saren ale ostatnio gdzies sie podziały. została tylko jedna. znajomy słyszał kiedys jekies strzały moze odstrzelili

HANK    2

Jak łubin kwitnie to można go jeszcze pryskać gwarantem? Kupiłem zapas, a nie było objawów choroby to nie pryskałem. Teraz nie wiem co robić...

knoro93    165

Jak łubin kwitnie to można go jeszcze pryskać gwarantem? Kupiłem zapas, a nie było objawów choroby to nie pryskałem. Teraz nie wiem co robić...

Dorzucam się do pytania czy w pełni kwitnienia można pryskać łubin gwarantem. Do gwarantu chcem jeszcze dodać troche amistaru i duetu ultra bo ponoć też niektórzy pryskaja a że mi zostało troche to doleje tylko kwestia czy można pryskać w fazie pełni kwitnienia??

marcus1998    50

Chyba nie ma żadnych przeciwwskazań do do stosowania fungi w czasie kwitnienia. Sami w piątek pryskaliśmy praktycznie w pełni kwitnący, poszedł już drugi zabieg ;) Pokazuje się u kogoś antraknoza?

Rafik87    14

ktoś miał kiedyś problem z modrakiem w łubinie? czym można na to prysnąć i kiedy najlepiej?? glifosat będzie odpowiedni?

PanJ30    0

Łubin Mister. Pomimo suszy trzyma się jakoś.Ostatnio dostał trochę deszczu.

b995eb7c72d26aca.jpg

e54836908f92104d.jpg

20CBR12    47

u  mnie  w  sobotę byłem  lustrować  łubin ,no i  póki  co żadnych oznak antraknozy  nie ma- łubin w  pełni kwitnienia

ogar118    62

A ja dzisiaj byłem zobaczyć swojego baryta i wygląda tak jak by z odmiany tradycyjnej zrobiła się samo kończąca... 

knoro93    165

Zapytam jeszcze raz mozna łubin pryskac w czasie pełni kwitnienia? Nie było za dużych oznak antraknozy wiec nie pryskałem go jeszcze od tej choroby ale chyba bez oprysku sie nie obejdzie i zapobiegawczo chcem pomieszac duet ultra amistar i gwarant bo zostały mi te środki. Czy moge je zmieszac i prysnac teraz łubin?

andrzej1988    101

Można pryskać w czasie kwitnienia fungi jedynie wstrzymałbym sie z odzywkami w czasie kwitnienia. Taka mieszanka chyba nie powinna zaszkodzic. Ja dawałem na łubin Tebu + Gwarant i zauważyłem bardzo dobre efekty jesli chodzi o żółty bo na waskolistnym Kalifie nie widziałem chorob. Opryskałem jedynie zapobiegawczo.

Edytowano przez andrzej1988

witt25    2

koledzy a ile strąków powinien mieć średnio  łubin? bo nie wiem czy przez tą susze nie ma za mało

Edytowano przez witt25

andrzej1988    101

Łubin Kalif już przekwitł. Zaczynaja sie pojawiac strąki. Łubin żółty w pełni kwitnienia ale tez juz za chwile bedzie przekwitał. Kalif może wyjśc w zniwa zbożowe jak dobrze pójdzie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się