Skocz do zawartości
Dominator88

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

Polecane posty

bialy2005    193

u mie waskolistny zeus ładnie rosnie ma juz z 10-15cm opryskany 1l linuronu + 2 wingp P narazie bez uszkodzen i chwastów zobaczymy co bedzie podczas zbioru. Natomiast żólty mister siedzi jak zakuty przy ziemi ledwo go widac :) Ale to taki urok żółtego pryskany 1l linuronu + 0,11 comandu

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzej1988    101

no u mnie waskilistny kalif troche mniejszy ale tez w porownaniu z żółtym to jest znacznie wiekszy a siany w tym samym dniu. Zółty pryskany zaminnikiem Stompa a kalif Afalonem 1,35 l na ha. Narazie tez bez chwastow jedynie sporadycznie gdzie niegdzie przy samej ziemi jakies kiełki.

PanJ30    0

Supero na jednoliscienne koszt około 40 zł na ha. poczekaj az łubin dobrze sie wykształci

Podziękował.Te 40 zł to rozumiem za litr.Ile na perz dać 2 czy lepiej 3 litry na ha,żeby mieć czyste stanowisko pod zboże bo rozumiem, że 1 to chyba jednak nie starczy ?No i  łubin żółty w jakiej fazie.Na razie to jeszcze trzeba chyba  poczekać z opryskiem bo innych jednoliściennych póki  co nie ma, ale perz  rośnie jak na drożdżach nie czeka.

statek    137

ktoś może potwierdzić sprawdzone działanie środka na chwasty w łubinie waskolistnym?

kryssr    50

o jakie  środki Ci chodzi ? na jednoliścienne w tamtym roku targa 10 ec działała dobrze i posprzątała prosowate i miotłę co na wiosne wyszła, 0,1 chlomazonu i 1 litr linuronu działa ok ale na zakładach przebarwia mocno, 0,25 sencoru i 0.15 chlomazonu działa podobnie.

podobno diflufeniakan od drugiej pary liści nie uszkadza łubinu ale ma wąski zakres. reszty nie stosowałem i nikt nie stosował u mnie w okolicy. 

SipmaZ224    59

Witam, coś podgryza mi liście w moim łubinie wąskolistnym, żadnego szkodnika nie zauważyłem.

Czym to prysnąć?

marulekk    61

może wrony

u mnie sku*wiele wyrywają na piachach cały łubin a jak nie dadzą rady to kilka razy dziobem podkopią i już wyrwana, takie to czarne ku*wiszony

w tamtym roku tak mi troche qq potraktowały

jak nie dziki to sarny a jak nie sarny to wrony  :blink:

Ankan    1

Panowie mam 2 h lubinu kalif który już na wierzchu ale na niektórych roślinach żółte listki wygląda to tak w kratkę miejscami 5 roślin zielonych 3 całe żółte. Na te 2 h poszło trochę ponad 2 litry afalon+ 0,25 comand na drugi dzień po siewie i wałowaniu. Pogoda przez 2 dni ładna później kilka dni trochę padało wstawiam fotkę jak myślicie co to się z tym dzieje?

Kolego u mnie podobne objawy. Popełnilem błąd z comandem , I mam pytanie, czy łubin poradzi sobie , czy  też pług i iinna roślina, 

kekaccoaaa    1

Witam, coś podgryza mi liście w moim łubinie wąskolistnym, żadnego szkodnika nie zauważyłem.

Czym to prysnąć?

Możliwe, że są to ślimaki. Oglądając swój łubin, widziałem jak kilka siedziało na łubinie...

dawidor111    6

Kolego u mnie podobne objawy. Popełnilem błąd z comandem , I mam pytanie, czy łubin poradzi sobie , czy też pług i iinna roślina,

U mnie już wszytko z nim dobrze wstawię fotkę po niedzielii

oloolosz    2

Czym to prysnąć?

oprzedzik kolego,dzis pryskane alfacetem,ale czy nie jest za zimno?

Najemnik    0

Dzień dobry!!

Jestem nowy na forum a więc witam!!  Proszę o porady na temat siewu łubinu żółtego. Posiałem odmianę Baryt kupioną z centrali 150kg na ha.  Gleba V - VI klasy najpiejrw została przeorana wielkimi talerzami , następnie została przebronowana wzdłuż ciężkimi bronami, póżniej zasiany łubin siewnikiem do nawozów, a nastepnie łubin przybronowany wszerz. Ziarenka są w ziemii lecz większość z nich widać. Mam pytanie czy będzie z tego uprawa? Dodam, że przepadują teraz deszcze. Jestem początkującym rolnikiem z bardzo słabym sprzętem maszynowym.

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!

KRISS75    39

Według mnie coś Ci tam urośnie ale cudów się nie spodziewaj.Nie mogłeś iść do sąsiada żeby Ci zasiał normalnym siewnikiem?

koczas    53
Napisano (edytowany)

Leopardem/targa/elegantem(bo to chyba to samo) można pryskać na jednoliścienne w łubinie?? Ewentualnie Agil?? Jest niby u mnie fusilade ale trochę drogo wychodzi.

Edytowano przez koczas

marcus1998    50

W waskolistnym regent stosował ktoś targę lub generyki? Jak że skutecznością? Nie ma żadnych skutków ubocznych?

andrzej1988    101

ja w tamtym roku stosowałem supero w żółtym było ok. jak w gryce nic nie zrobi to w łubinie tym bardziej

ogar118    62

Jak już zainwestowałeś w materiał siewny to mogłeś go zasiać jak należy... 

Marcincc360    54

Cholerka też mam problem z perzem chociaż dużo go nie ma ale miejscami się pokazał i łubin lada dzien zabije. Czym go prysnąć ? występuje u mnie w żółtym i wąskolistnym .. :)

kryssr    50

na perz to chyba fusilade lepsze niż targa, kosztuje ale skuteczne :) 

newagro    7

Cholerka też mam problem z perzem chociaż dużo go nie ma ale miejscami się pokazał i łubin lada dzien zabije. Czym go prysnąć ? występuje u mnie w żółtym i wąskolistnym .. :)

Fusilade Forte 150 EC  jest zarejestrowany w łubinie na perz

SipmaZ224    59

oprzedzik kolego,dzis pryskane alfacetem,ale czy nie jest za zimno?

Ząbkowane listki wskazują właśnie na oprzędzika.

Fastac w dawce 150ml/ha będzie ok?

Czy jest coś mocniejszego, bo na jednym polu zastały prawie same patyki.

Czy mogę dodać do tego Fusilade forte lub Legato?

Zastanawiam się skąd to się wzięło. W zeszłym roku posiałem łubin bez zaprawiania i tego nie było, a w tym roku poszła zaprawa i nalot oprzędzika jest ogromny.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się