Skocz do zawartości
Dominator88

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

Polecane posty

kissmy...    57

Doszedł mi dziś jeden kawałek pola jest sens siać na nim łubin (ugór około 15 lat nie uprawiany) urośnie na nim coś sensownego czy lepiej owies zasiać 

też będę w tym sezonie ogarniał podobny ugór, proponuję siew bezpośredni w darń oraz aplikację afalonu 2l/ha z glifosatem również w maxymnalnej dawce, i tuż przed wschodami łubinu można jeszcze raz poprawić niższą dawką glifosatu

szczypka    58

pierwszy raz słyszę o takim połączeniu śor oraz o oprysku glifosatem po siewie ale całe życie się człowiek uczy

damianzbr    976

też będę w tym sezonie ogarniał podobny ugór, proponuję siew bezpośredni w darń oraz aplikację afalonu 2l/ha z glifosatem również w maxymnalnej dawce, i tuż przed wschodami łubinu można jeszcze raz poprawić niższą dawką glifosatu

Chciałem wydzierżawić z ANR za 60 dt pszenicy 20 ha, porośnięte darniną, która wcześniej była koszona na dopłaty a 3 lata już nie. I miałem identyczny zamiar, ale pole oddalone o 60 km i znajdowały się tam pieńki brzózek więc jak bym rozerwał oponę w ciągniku lub uszkodził nowy agregat to może zbyt bym nie zarobił na tej dopłacie. Ale w każdym bądź razie miałem taki sam zamiar, siew w darninę i oprysk glifosat + afalon bo uważam że miało by to rację bytu, może ton się nie nakosi, ale dopłata będzie i pole przygotowane pod pszenżyto lub jakie żytko hybrydowe co prowadzone z głową 7-8t może oddać.

Wiadomość z agroFakt.pl

kryssr    50

Po ugorze łubin to raczej tylko poplon, za dużo nie uleci i tak ale kolejna roślina ma dobre stanowisko.

Edytowano przez kryssr

ogar118    62

pierwszy raz słyszę o takim połączeniu śor oraz o oprysku glifosatem po siewie ale całe życie się człowiek uczy

A niby czemu nie? O oprysku przedwschodowym w marchwi czy QQ nie słyszałeś? 

szczypka    58

ogar przedwschodowo w marchwi to wiem ale tylko afalon bez glifosatu o takim połączeniu pierwsze słyszę od was do ilu dni po siewie marchwi można opryskać

Marcincc360    55

Mam na sprzedaż 3 paczki nitraginy jak by ktoś chciał :)

Ja dopiero w sobote będe siał.. późno ale pogoda nie pozwoliła

dawidor111    6

U mnie kalif juz zaczyna wychodzic ziemia 5-6 pryskany 1,5 linurex 0,125 comand mimo deszczowej pogody po oprysku dał sobie rade zobaczymy co będzie dalej.

andrzej1988    101

Ja nie byłem przy łubinie jeszcze ale kolega sasiad był to zauwazył że już kiełki w ziemi wypuscił, siałem 24 marca a 24 kwietnie bedzie na wierzchu napewno. około miesiaca musi minąć.

Matey    427

mój siany 25 marca ale jeszcze w ziemii i nie sądze żeby wyszedł w przeciągu 3-5 dni

knoro93    165

Ja siałem ponad 3 tygodnie temu łubin i pszenice i póki co ani to ani to nie wyłazi z ziemi. Dziś sprawdzałem to pszenica na dniach już bedzie wyłazić a łubin to jeszcze sobie poczekam. Mówicie łubin długo z ziemi wyłazi? Pierwszy raz sieje i zaczynam sie martwić czy mu afalon i comand po obfitych deszczach nie zaszkodził.

d4rek    16

Sial ktoś lubin pod kultywator ? Pytam bo wyorana laka i nie wiem czy siewnik da rady siac a jutro musze posiac ehhh

SipmaZ224    59

Zależy ile będzie łubinu, ale przyglądając się temu co się dzieje to dopłaty będzie bardzo mało.

• Like 1

kryssr    50

mój łubin tez wschodzi ;) liścienie na wierzchu :) pszenica siana w tym samym dniu tez wschodzi :)  siew 23 marca. 

andrzej1988    101

Ja siałem ponad 3 tygodnie temu łubin i pszenice i póki co ani to ani to nie wyłazi z ziemi. Dziś sprawdzałem to pszenica na dniach już bedzie wyłazić a łubin to jeszcze sobie poczekam. Mówicie łubin długo z ziemi wyłazi? Pierwszy raz sieje i zaczynam sie martwić czy mu afalon i comand po obfitych deszczach nie zaszkodził.

odgrzeb ziemię i zobacz czy wypuszcza kiełki.

lukasz222    2344

Mój Lord siany 21.3 póki co bije tylko w dół, ale dziś zauważyłem, że już rozbija nasiono na pół, więc niebawem będzie na wierzchu. Jęczmienie siane tego samego dnia już powschodziły

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się