Skocz do zawartości
Dominator88

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tropt    2

koledzy pomożecie w identyfikacji łubinu ? nie wiem czy jest słodki czy gorzki dostałem go gdzieś i po prostu tak wsiałem w zeszłym roku, mam tego z 10 ton a pola pod łubin wypada ok 10 ha, nie wiem czy mogę to opryskać mieszanką afalon + comand.  łubin kwitnie na biało i ma wąskie liście, nasionka białe z kropkami raczej jasnymi. nie mam pojęcia czy nadaje się to na pasze i gdzie to sprzedać, dlatego też nie wiem czy pomnażać dalej ten czy lepiej kupić nowy, chociaż kupować raczej bym nie chciał, ktoś się orientuje jak jest ze sprzedażą wiekszych ilości ? 

marcus1998    50

Myślałem o odchwaszczaniu fusilada forte. Czy to dobry pomysł? Będzie na pewno duża presja ze strony owsa głuchego stąd mój wybór. Czy jeśli będę chciał ją zastosować to muszę wykonywać również zabieg linuronem po siewie?

Wiadomość z agroFakt.pl

rafto    29

fusilade zwalcza jednoliścienne np samosiewy zbóż itp i stosuje się go nalistnie.

@ogar112 tylko tyle ?:o Ile wynosiła MTN ?

rozal22    15

Z tym łubinem to ludzie poszaleli. hm a w sklepach u mnie w okolicy nie można dostać zaprawy do łubiny vitavaxu

witt25    2

witam. mam pytanie czy Linurex 1.5 litra to będzie dobrze czy dodać Command jeszcze?bo tylko linurex kupiłem i tak forum czytam że dajecie command. łubin żólty mister. i ile dajecie wody 200 czy 300 litrów pierwszy raz pryskam łubin? :) może vitavax wykupują już na kukurydze a nie tylko na łubin :D

1490    5

Witam jak będzie w nocy przymrozek to oprysk coś zadziała czy poprawiać siałem i odrazu pryskanie

bialy2005    193

1,5 l linuronu to troszke moze byc za bogato. Za duże steżenie lub opady deszczu po oprysku moga załtwic łubin nie sa to plotki sam tego dostwiadczyłem juz 2 razy. Raz pryskałem na bardzo mokra ziemie i jescze pónij dopadało praktycznie zero wschodów załtwiło łubin, drugi raz przy silnym wietrze znosiło cieczi i tam gdzie sie nałożyło łubin kaput ( pisze o waskolistnym wtedy akurat sonet). 1l +0,1-0.15 comandu mozna simiało dawac na zółty i jest git jesli pole w dobrej kulturze to jest czysto i obywa sie bez desykacji ale waskolistny raczej nie wytrzyma command-a a sam linuron to odrazu mozna zakładac desykacje bo  bedzie chwastów bardzo dużó. W tym roku wystestuje WING P na waskolistnym zobaczymy zostało mi z ubiegłego roku z kuku to akurtat wykorzystam jesli bedzie efekt jak w kuku to bedzie dobrze

pedro2    341

Chcę wsiać łubin razem z mieszanką i trawą na kiszonkę, rozsiane niedawno pod trawę 350 kg/ha wap-magu nie będzie to mu przeszkadzać? Stanowisko bdb na jesieni 50t/ha obornika teraz 200 kg poli 8,  ile azotu dać?

qba333    9

to dawka 1l afalonu + 0,1 commandu zalatwi lubin waskolistny i moze nawet nie powschodzic??

Seba42    2

A jaka odmiana łubinu będzie dobra do żywienia tuczników i  będzie rosła na V-VI klasie ??

Nikt nie zna odpowiedzi ???

witt25    2

dzięki biały2005 za wyczerpującą odpowiedz :) dokupie comanda. no jakby ten Wing P się sprawdził to za rok użyje bo kukurydze tym pryskam i daje rade nawet ten oprysk.  ja do tuczników w poniedziałek będe siał łubin żółty mister klasa ziemi V-VI

witt25    2

a ile dajesz łubinu na tone paszy? ja pierwszy raz sieje łubin  okaże się co to będzie po zbiorach :D i jak będą rosły

bialy2005    193

w łubinie żółtym 1l linuronu i 0,1 commandu załtawia sprawe problem jest z łubinami waskolistnymi i tu trzeba czegos szukac bo sam linuronb nie daje rady. wytestuje winga miałem dzis siac ale sie nei wyrobiłem pewnie w poniedziałek zasieje i bede pryskał.  

Waskolistny po commandzie z linuronem  raczej wzejdzie zbielej i albo zdechnie albo cos zostanie jakies niedobitki choc sam nie testowałem, i wole nie ryzykowac. WIem tylko ze po samym afalonie przedawkowanym łubn waskolistny nie daje rady przetrwac.

Zółtego lub waskolistnego  słodkiego daje do 10% krowom i nic sie nie dzieje

Edytowano przez bialy2005

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się