Skocz do zawartości
Dominator88

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

Polecane posty

KRISS75    39

Duzó ludzi sieje tylko na dopłaty. znam nawet takich w swojej okolicy. Posieja rzadko aby cos tam urosło i po 15 lipca pod pług. A w całej Polsce jest multom takich ludzi. Nie rozumiem takiego czegoś.

Ja tam ich rozumiem bo sam mam taki plan jeśli nie bd zapowiadać się zadowalająco. 

Jakby było te ponad 300e dodatkowej to talerzówka z siewnikiem poplonów i pozamiatane bez orki i ilością ha nabija kieszenie. Nie trzeba parku maszynowego  :lol:

To jest podejście do sprawy "prawdziwych rolników"

Jeśli się odpowiednio zadba plus sprzyjająca pogoda to dlaczego ma się nie udać.

A propos zaprawiania:

Dzwoniłem do doradcy od łubinów i powiedział mi że jeśli nasiona są dobrej jakości (kwalifikowane z centrali) to zaprawianie można sobie odpuścić.Spotkał się ktoś z taką opinią?

WaldemarR    0

Czy łubin wąskolistny Mirela wysiany o tej porze roku nie wymarznie? Siać już, czy wstrzymać się jeszcze ze 2 tygodnie?

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzej1988    101

A Mister jak znosi przymrozki że już siejecie. Zawsze siałem po 10 kwietnia by niezmarzł.

Do -6 chyba łubiny wytrzymują

SipmaZ224    59

Spróbuj zadzwonić do nich. Z kontrolą i dopłatami odnosiłeś się do mnie? 

Nie do mariusz774.

Oleje temat z nitrgnina. Za dużo łubinów będzie także nie ma co zwiększać plonów bo gdzie ja to sprzedam.

A co ma zaszkodzić? Z tego co wiem na doglebowe wskazany.

przed wschodami roślin

Opryskiwać na dobrze uprawioną, wilgotną glebę. Niewielkie opady występujące po opryskiwaniu nie są szkodliwe, natomiast silne mogą spowodować uszkodzenia roślin.

Już doczytałem jak to jest z tym deszczem

proxy8441    72

To jest podejście do sprawy "prawdziwych rolników"

Jeśli się odpowiednio zadba plus sprzyjająca pogoda to dlaczego ma się nie udać.

A propos zaprawiania:

Dzwoniłem do doradcy od łubinów i powiedział mi że jeśli nasiona są dobrej jakości (kwalifikowane z centrali) to zaprawianie można sobie odpuścić.Spotkał się ktoś z taką opinią?

pisałem o tym zjawisku ubiegłej wiosny, cofnij się do strony 78 a będziesz wiedział wszystko, wydaje mi się że wyczerpująco to opisałem, wszystko zależy od przerwy w uprawie na danym polu roślin bobowatych dawniej strączkowych.

Co do terminu siewu to osobiście 3 lata temu siałem jakoś ok. 10 kwietnia co wynikało z warunków pogodowych natomiast w ub roku siałem bodaj 14 marca efekty możecie zobaczyć w mojej galerii.

Edytowano przez proxy8441

Matey    427

Ja rok temu łubin miałem posiany 14 marca, z tym że wtedy nie było już przymrozków w nocy, w tym roku jakieś tam delikatne przymrozki są ale nie zważam na to i do końca tyg chce posiać łubiny

EKO-ENERGIA    8

Panowie, wczoraj posiałem trochę łubinu i zaraz po tym opryskałem Afalonem + Comand, ale........

w nocy dziki trochę po buchtowały, bo przedplon to kukurydza i tu się rodzi pytanie co z tym zrobić, bo zapewne łubinu nie wybrały ale oprysk szlak trafił, czy coś z tym robić, jest to powierzchnia ok 40-50 arów???

proxy8441    72

skąd ja to znam. Planujesz coś na takim polu tego łubinu zebrać? ja bym to na Twoim miejscu tak zostawił, drugi raz stosowania środka bym odradzał.

EKO-ENERGIA    8

planowałem, bo pole nałożone, opryskiwacza i blisko domu, przy samej drodze. narazić chyba zostawię i zobaczymy co dalej, bo jak dziki wpadną jeszcze ze dwa razy to przestajemy może soja?
Miało być, że planuje zbierać, bo nałożone i pryskane pole, a jak mocniej pobuchtuja to przestaje soja a szkodę w łubinie zgłoszę na zaoranie.

andrzej1988    101

Jeszcze raz sie zapytam. kto stosował STOMP z Łubinie Waskolistnym bo jest zarejetrowany tylko na żółty, i mam ochote zastosowac go na waskolitny po siewie. Nic mu sie nie stanie?

Xeon    4

Witam,

Nigdzie u mnie nie mogę dostać nitraginy żeby zaszczepić łubin wąskolistny. Macie może jakiś namiar na sklep w Pile, Bydgoszczy lub okolicach, gdzie jest dostępna. Może być też sprzedaż wysyłkowa z dowolnego miejsca w kraju. Potrzebuje na 1 ha.

biedroneczka    16

@Xeon - nitraginę, jeśli chcesz wysyłkowo, to masz jeszcze na allegro, tylko chyba musisz się spieszyć, bo od tego samego sprzedającego jej cena rośnie szybciej niż ryba w opowieściach wędkarza ;-)
Niecałe dwa tyg temu była po 36 -40zl, wczoraj jeszcze po 98zl , a dziś już po 115zl. Wszystko to za to samo opakowanie.
Ja bym chciała, żeby mi tak szybko dochody rosły, jak ceny tego, co potrzebuję kupić.
"Od myszy do cesarza wszyscy żyją z gospodarza " .

mp255    7

Koledzy! Obdzwoniłem dzisiaj wszystkie sklepy i nie ma śladu po nitraginie.W Wałczu nawet już telefonu nie odbierają :D Ale jeden sprzedawca polecił mi zastąpienie nitraginy "EM-ami" :) Co o tym sądzicie? Normalnie zgroza w tym roku z tymi strączkami szczególnie z łubinem :/

kp38    8

Siejecie te łubiny a myślicie ze będą po te 240 euro płacić jak wyjdzie połowa to będzie dobrze :)

Tak jak słyszałem to i za bydło mają zmniejszyć

fryciol    7

Siejecie te łubiny a myślicie ze będą po te 240 euro płacić jak wyjdzie połowa to będzie dobrze :)

Tak jak słyszałem to i za bydło mają zmniejszyć

siejemy łubiny, żeby zazielenienie spełnić...

Witam,

Nigdzie u mnie nie mogę dostać nitraginy żeby zaszczepić łubin wąskolistny. Macie może jakiś namiar na sklep w Pile, Bydgoszczy lub okolicach, gdzie jest dostępna. Może być też sprzedaż wysyłkowa z dowolnego miejsca w kraju. Potrzebuje na 1 ha.

wejdz na agrolok.pl i zadzwoń. prowadzą również sprzedaż wysyłkową, mogą jeszcze mieć

milanreal1    290

Już prawdopodobnie nie będzie, tyle zamówień na nitragine jest że producent ma problem z wyprodukowaniem niezbędnej ilości. Nie spodziewali się tak wielkiego zainteresowania.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się