Polecane posty

seba1224    3

Próbowałem wbijac klin ale to bez sensu, smarowany był właśnie dopiero i sie zaczeło psuć.

zanim bedziemuy ściagać koło to spróbujemy zmierzyc ciśnienie bo moze jest za słabe. A może coś w rozdzielaczu niedziała jest to możliwe ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Jak reszta hydrauliki działa prawidłowo np. podnoszenie hedera to ciśnienie jest raczej prawidłowe, bo działa z jednego rozdzielacza.

Aczkolwiek może być niedomknięty zaworek upustowy podpięty pod pedał sprzęgła i jeśli już to tylko on może zaniżyć w tym miejscu ciśnienie, więc możesz zmierzyć jakie jest przy samym kole. Ale bez mierzenia łatwo da się to sprawdzić.

Zapal kombajn, rozdzielaczem podaj ciśnienie na to koło. Trzymaj do końca aż usłyszysz charakterystyczny świst(buczenie) zaworu przeciążeniowego. Jeśli koło się zeszło to już wiadomo, że ciśnienie dobre. Możesz jeszcze dla pewności wcisnąć pedał sprzęgła jeśli buczenie ustaje gdy rozdzielacz podaje olej to nie ma co szukać w hydraulice. Nic niepokojącego tu nie ma.

Gdy zsuniesz koło zgaś kombajn i spróbuj rozsunąć koło ręcznie(klinem), jak nie pójdzie wciśnij sprzęgło i rozsuwaj koło. Tyle testowania powinno starczyć, a potem rozbieraj dolne koło, to że jest na sprężynie nie oznacza, że ma tak ciężko pracować, powinno dać się rozsunąć. Coś się zapiekło albo zacięło.

Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1224    3

Dzięki mtracz ale problem juz rozwiazany. Przyczyna to rozdzielacz bo cos tam sie blokowało ale już wszystko działa "D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majorec77    0

Problem posiewacza się rozwiązał, a raczej ja go rozwiązałem; poprzedni właściciel wspawał zamiast podłogi jakąś tarkę do prania i nie szedł materiał bo spadał, konsekwencja; urwany podsiewacz, dorobiłem z bizona i idzie. Ale jest następny problem, targa paski na wariatorze młocarni, baby w sklepach mówią że 60x25x2040 jest ok, ale taki pasek albo mi wariator rozpieprzy, albo pasek potarga, do trzech razy sztuka, jaka powinna być długość paska w Dominatorze 80? niech się ktoś kompetentny wypowie, bo leje co drugi dzień a tu jeszcze 15 ha do omłucenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Jaki powód rozwalenia wariatora lub paska? Bo nie wiem w czym rzecz.

Nie znam rozmiaru pasa, jedynie numer katalogowy po którym bez problemu kupuje się pas.

Jaki masz numer ramy?

Masz rozpis pasów, katalog?

Jak nie podaj adres e-mail?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majorec77    0

Mam katalog, tylko że tam jest numer, a raczej dwa numery, u mnie w sklepie tak to nie działa " Panie takie biorą do dominatorów i chwalą". Podejrzewam że przyczyną jest niewłaściwa długość paska, a chciałbym zamówić właściwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lagunal6    2

witam kolego,

ta wajcha pod siedzeniem to jest do ustawiania szczeliny klepiska

sita to sam musisz sobie już ustawić, bo tutaj to nikt Ci nie napisze dokładnie, dolne sito musi być bardziej domknięte niż górne, jak masz tą regulację wiatru to ja do pszenicy ustawiam około 55-60 , w razie jakiś jeszcze pytań pisz śmiało

a gdzie to masz napisane 55 czy 60?Ja mam dominatora 105 i jest tam tylko wajcha do podkrecania obrotów ale nic nie pisze,moze jakies foto wrzuć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

Ile trzeba dac za wal odrzutnika do dominatora85?
W ubieglym sezone mialem problem z urywaniem napedu od kola podsiewacza z lewej strony co moze być przyczyna.
Zapychala mi sie tez podloga sloma szczegolnie w jeczmieniu moze ktos pomoze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asik13    0

witam, co oznaczają dwie pomarańczowe kontrolki na kolumnie kierownicy obok przełącznika kierunkowskazów? ciągle się palą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

W nim jest jedna duża kontrolka na kolumnie kierownicy.

Zapala się z każdą kontrolką czerwoną na panelu bocznym. Czyli: ładowanie, ciśnienie oleju, hamulec ręczny zapchany filtr powietrza, kontrolki z czujników awarii.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati95115    0

Panowie mam mały problem otóż w tym roku wymieniłem klepisko w domi 85 i po tym zabiegu bardzo słychać młocarnie nawet przy lichym zbożu i szczelinie wylotowej ok 8 a wlotowej 20, dodam ze nie jeźdzę za szybko, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leoss    0

post-81528-0-85728200-1439223993_thumb.jpg

Witam 

Czy mógłby mi Ktoś zrobić zdjęcie jak powinien iść pas klinowy ten który kręci podsiewaczem i targańcem i jakie macie tam koło napinające ? Proszę 

 

leoss@wp.pl to mój mail

Edytowano przez Leoss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

Witam,mam pytanie do użytkowników Dominatorów czy silnik umieszczony za plecami kabiny w niczym nie przeszkadza np.hałas albo mocno nagrzewająca się ścianka i tym samym w kabinie jest bardziej gorąco, dodam że nigdy nie miałem możliwości obejrzenia takiego kombajnu a obecnie zapadła decyzja o zakupie i nie wiemy na co się nastawić bo zawsze miałem w/w wątpliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Ja mam 13 sezonów i nienarzekam orginalnie cała komora silnika jest wyłożona wełną mineralną czy czymś takim które wycisza i chroni przed temperatura ale jak jest silnik merca to cicho pracuje


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1998    0

Jego zaletami są : hydraulicznie rozkładana rura wysypowa,duży zbiornik na zboże,najlepiej bierz z silnikiem mercedesa i hydrostatem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

Bardziej słychać młocarnię aniżeli silnik (bez problemu można rozmawiać przez telefon podczas koszenia) ,  napewno  nie nagrzewa się od silnika , dosyć prosta i trwała konstrukcja , bez problemu da się nakosić 10 ton zboża  na godzinę dominatorem 76 , bardzo fajna sprawa to czujniki awaryjności , no i po tegorocznym lecie to marzy mi się klima 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Witam ,ile spali dominator 100,heder 4,50,silnik mercedesa na godzinę koszenia np.w pszenżycie o wydajności 5 t z ha.Mam takiego dominatora do kupienia i się zastanawiam bo nigdy z clasem nie miałem do czynienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

to dużo-miałem fahra 1200 z hedrem 4,30 to palił mi na godzinę 10l  z sieczkarnią i kosił 1-1,2ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Kolego dużo? to zobacz ile bizon pali może przesadziłem ale 12L to mysle ze trzeba liczyć wiesz podobno silniki merca trochę wiecej pala niż perkins, ja mam 85 na mercu to pali z 12-14L a Dominator 100 jest troche wiekszy i bardziej wydajniejszy to moze troszkę wiecej spalić


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Nigdy nie miałem classa,kosiłem volvo,ihc 943,531,fahr 1200-trochę się tego dominatora 100 boję bo w mojej okolicy nikt takiego nie ma,jak z cześciami,ile wykosi za godzine-pola słabe 4-5 i 6 klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

benio 

 

mamy dominatora 80 4,5m silnik mercedes w słabym zbożu to w 1 godzinę zrobi około 1,5ha. z częściami do takich dominatorów 80/85/100/105 nie ma problemów. i oryginały i zamienniki są dostępne 

 

jakby ktoś był takim kombajnem zainteresowany to zapraszam na priv ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez marekkucybala2
      Witam, posiadam od kilku lat kombajn zbożowy Claas Dominator 98sl. Nie było z nim wcześniej żadnych większych problemów. W tym roku problem polega na tym że kiedy chciałem wyjechać kombajnem to odpala ale nie chce jechać. Co może być przyczyną?
    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
    • Przez Szron88
      Witam.
      Sąsiad poprosił mnie o pomoc przy kupnie kombajnu. Sam posiadam JD 1065 i z Claasem nigdy nie miałem doczynienia. Prosiłbym użytkownikow dominatorów na co zwrócic szczególnie uwage bo jednak claas sie troszke różni od JD. Wyjazd na oględziny jutro rano więc mało czasu na zbieranie informacji. Z góry dzieki za pomoc.
    • Przez kotek85
      Witam 
      Potrzebuję waszej rady który z kombajnów wybrać rowazam New Holland 8030 8040 lub Dominatora 66. Kombajn pracował by na 40-50 ha.
      Z góry za wszystkie sugestie dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj