batim

Zetor 3320 czy MF 255

Polecane posty

batim    7

mam zamiar kupić ciągnik około 45 komi mechanicznych który był by lepszy MF 255 czy Zetor 3320

pracowały by z maszynami pług 3x30

agregat 2,1 + 2 wałki

opryskiwacz 400l

kosiarka rotacyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekdroszc    0
:) 100% zetor jezeli chodzi o pług i agregat tyle ze bedzie wiecej palil od mf [to rzecz jasna] Edytowano przez Balzak
Ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ja bym wolał Fergusona będzie bardziej oszczędny w pracach z opryskiwaczem czy rotacyjną w polu tez będzie sobie bardzo dobrze radził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ferdek będzie miał ciężko z pługiem 3x30, chyba żeby orać na siłowej, ale to nie każdemu odpowiada. Kultywator to chyba 12 łap. Lepiej weź Zetora, ma lepszy uciąg i kabinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

Na pewno w cięższych pracach zetor będzie nieporównywalnie lepszy, i niekoniczenie spali w nich dużo więcej, inna sprawa w pracach lekkich, dużo ekonomiczniejszy będzie MF. Dużo lepszy komfort będzie oczywiście w Zetorze, masz ręczne sprzęgło od wałka, które przy kosiarce na pewno będzie przydatne. No i zetor jest cięższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
Na pewno w cięższych pracach zetor będzie nieporównywalnie lepszy, i niekoniczenie spali w nich dużo więcej, inna sprawa w pracach lekkich, dużo ekonomiczniejszy będzie MF. Dużo lepszy komfort będzie oczywiście w Zetorze, masz ręczne sprzęgło od wałka, które przy kosiarce na pewno będzie przydatne. No i zetor jest cięższy.

Ale mf kręci te 540 przy nizszych obr. silnika tutaj rużnica w spalaniu jest na poziomie 1 - max 1,5 l jesli pracownik to mf jeśli sam masz śmigać to bardziej za zetorem i tutaj sprawa spalania bo jeśli tylko pole to zetor ale w łąki lepszy mf i do lekkich prac dużo oszczędniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6
Jak masz lżejsze ziemie to ferdek, jak cięższe to weź zetora, chociaż w lekkich pracach spali nie mało.

popieram ma ferdka i jest ok i radzi sobie z agregatem ale na ciężkiej ziemi to tylko plug 2 skibowy :angry:


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janis12    0

mimo wszystko wolałbym fruta 2 x mniejsze spalanie zetory to smoki :) w porównaniu do niego. wspaniały ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
...I wytrzymały :)

 

A co może zetor nie wytrzymały??Osobiscie zamiast 3320 wolałbym 5211...Napewno cena będzie duzo mniejsza...Ogolnie zetor bedzie mial duzo lepszy komfort pracy....I jak MF bedzie chodził z pługiem 3x30 to nepewno lekko nie bedzie miał...A taki 5211 az tak przeciązony nie bedzie...I tu bym sie sprzeczał który w takiej sytuacji więcej spali...

 

Druga sprawa...Jak miałby to byc ciągnik tylko do lekkich prac to oczywicie MF 255...Napewno w nich spali mniej....Lecz nie ma komfortu pracy.....I tak jak pisze autor tematu ten ciagnik nie bedzie miał tylko lekkich prac.

 

Skoro ma byc to ciagnik do pługa i agregatu to tylko Zetor...No i napewno 3 cylindry zetora nie spalą 2x więcej niż 3cylindry perkinsa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laraks    26

zetor bedzie lepszy bo jak ktos juz to wymienił bardzo dobre jest to sprzęgło mechaniczne, komfort pracy o niebo leprze (orzesz jesienia włączas nawiew i masz cieplutko i o wiele ciszej) no i zetor 3320 lub 5211 nie pala tak duzo jak 4cylindrowe.

Edytowano przez Balzak
Literówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laraks    26

c-360 napewno więcej spali bo mam 3320 i c-360 a duzo osob mowi ze podobne spalanie i ze zetory duzo pala choc nie maja ich tylko mowi to co slysza i komfort pracy jest owiele gorszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

na ilośc zrobionej roboty9cięzkie) zetor 7211 spali mniej niz C-360 a jak chciałem przekładac silnik perkinsa to mi mechanik odradził do C-360 bo mówił że przy lekkich zaoszczedzę ale pod obciążeniem to wogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

piszecie o komforcie....przeciez mozna kupic MF z komfortowa kabina,sa niewiele drozsze,jeszcze gdyby mial szerokie"buty"plus obciazniki to spokojnie bedzie dawal rade z maszynami ktore wymienil autor tematu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13
Tylko że w cenie MF255 z komfortową kabiną kupi zetora 5211 lub 6211

masz racje,poza tym wykona ta sama prace MF jak i Zetorem,tylko.....ktory bedzie oszczedniejszy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Zetor 5211 będzie sobie lepiej radził w polu w innych pracach tez dużo nie spali prawie tyle co U c360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

teraz to w sumie wybor nalezy tylko do samego "kupujacego" musi wybrac ten,ktory bardziej mu sie spodoba :) ja mam ferdka i nie narzekam :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj