michalos514

DF K610pl poszukuje do niego wąskich kół lub samych felg

Polecane posty

michalos514    1

Witam potrzebuje do mojego deutza k610pl wąskie koła poniewaz mam zamiar rozsiewać nim nawóz oraz podczepić go do opryskiwacza lecz mam na nim koła przód 480R24 i tył520R38wiec stanowczo za szerokie, chciałbym żeby mu złożyć przód 12.4R24 i 13.6R38 i nie wiem teraz czy na te felgi oryginalne moge założyc takie wąskie opony? czy musze kupic felgi? gdzie tego szukać i czy dostane felgi na taki rozmiar opon? wiecie może gdzie tego szukać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Pod bolesławcem mają kompletne koła. Powinno się dobrać. Takich wąskich nie założysz na stare felgi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalos514    1

Dzięki właśnie byłem nie mal pewien że na te felgi które mam napewno nie wypali założyć takie wąskie.A wiecie może w jakich cenach takie komplety chodzą bo na allegro praktycznie brak w serwisie to nawet nie pytam bo za częsci ceny kosmos więc pewnie tez by chcieli mase kasy więc ile dac za to w rozsadnej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Ja rozsiewam ciągnikiem który ma takie same opony jak Ty czyli te 480 i 520 i powiem Ci że bardzo tragedii nie ma. Ale gdyby były węższe opony to wiadomo że by było całkiem co innego. A jeszcze powiedz mi jedną rzecz. Na jaką szerokośc będzie rzucał ten rozsiewacz i ile będziesz w niego brał gdybyś miał takie wąskie koła? I jaki będzisz ciągał nim opryskiwacz? Bo jestem bardzo ciekawy ponieważ ja jestem w trakcie poszukiwań opryskiwacza do mojego ciągnika którym właśnie rozsiewam nawozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

ja mam K100 i mam dwa komplety kół jedne szerokie 540mm przód i tył a drugi komplet waskich 270mm przód i tył pracuje z opryskiwaczem 2700l i rozsiewaczem 1700l nie ma zadnych problemów z uciągiem. szerokość bardzo dobrze pasuje do ścieżek zakładanych przez zamknięcie 2 aparatów wysiewajacych. moim zdaniem jak chcesz waskie kołą to zeby to miało sens a przejscie na 12,4 i 13,4 duzo ci nie da chyba ze zamykasz 3 aparaty wysiewacjace. mnie kompelet takich waskich kół w 2008 roku kosztował 14 tys netto kompletne 4 koła. minusem takich kół jest komfort jazdy ale cos za cos. jazda ciagnikiem z takimi kołami przypomina jazde wozem drabiniastym na sztabowych kołach :rolleyes: wtedy docieniasz dobry fotel amortyzacje kabiny czy przedniej osi


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja za koła nowe 11,2/ 28 i 11,2 /44 dałem w czerwcu 13 tyś netto. Z używanych widziałem po 8-10 u handlarzy. http://agromasz.otomoto.pl/ http://otomoto.pl/lemken-kompaktor-z-siewnikiem-accord-4m-A177.html U niego to jest kół ale tani nie jest. Jak dobrze poszukasz to za 6 może kupisz.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrin6231    13

Kontakt

 

Maszyny i Urządzenia Rolnicze

Zbigniew Danecki & Norbert Suchy

ul. Kamienna 9

47-300 Krapkowice

tel. (77) 46 65 348; (77) 44 67 348

tel. kom. 0 602 390 173; 0 501 258 889

e-mail: ds.suchy@wp.pl

magazyn części: sklepdskrapkowice@op.pl

oni zajmuja sie felgami zrobia ci jakie zechcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ja od nich brałem sprzęgi do kół bliźniaczych, dobra firma zawsze coś doradzą.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalos514    1

opryskiwacz pojemność 3200litrów belka 18 metrów i rozsiewacz 1000kg 18 metrów.A z tą szerokością to myślałem o 12.4 i 13.6 ponieważ nie wiem czy nie bede miał problemu z uciagiem na niższych polach gdyby koła miał jeszcze węższe? bo opryskiwacza jeszcze nie używałem ale przypuszczam że pełny troche się bedzie zapadał

Edytowano przez michalos514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Teściu i wujki C-360 ciągają opryskiwacze 3 tyś litrów i jeszcze nigdy się nie utopiły. Mi raz siadł 2 tyś a miałem go przy MTZ to z napędem ledwo wyciągłem. Ale opryskiwacz był na kołach 8,25x20. Teraz mam na 11,2 x46 i już nie ma mowy o zapadaniu się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

no ja 110 konnym mam zamiar ciągać coś w granicach 2000-3000L bo jeszcze nie wiem jaki kupie. A już pytałem w innym temacie, ale chciałem i w tym. Co powiedzie na ciąganie takiego dużego pryskiwacza przez taki duży ciągnik i powiedzmy gdyby miał belke 15m? Widzicie w tym jakiś sens? Czy trzeba by było brać 18m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalos514    1

No ja mam tylko dwa ciągniki mf255 i DFk610pl więc nie wiem ale wydaje mi się że fergusonem nie mam chyba nawet po co podjeżdżać żeby pracowac z tym opryskiwaczem bo raczej nie da rady chyba że się mylę? dlatego poszukuje kół do df

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jak nie masz górek to do MF 255 2 tyś litrów to spokojnie.Ja takim pryskałem po 500 ha rocznie. Z 3 tyś może być problem, on jest trochę za słaby. C-360 spokojnie z 3 tyś sobie radzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahos    0

Witam potrzebuje do mojego deutza k610pl wąskie koła poniewaz mam zamiar rozsiewać nim nawóz oraz podczepić go do opryskiwacza lecz mam na nim koła przód 480R24 i tył520R38wiec stanowczo za szerokie, chciałbym żeby mu złożyć przód 12.4R24 i 13.6R38 i nie wiem teraz czy na te felgi oryginalne moge założyc takie wąskie opony? czy musze kupic felgi? gdzie tego szukać i czy dostane felgi na taki rozmiar opon? wiecie może gdzie tego szukać?

witam mam wąskie koła do tego ciągnika przód 380\70r28 i tył 480\70r38 koła nowe orginalne DF firmy treleborg (szwedzkie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj