mtz3

Czy URSUS C-330 da rade?

Polecane posty

Rafal180    4

moze 2x30 dał by rade ale musiał by być bardzo leciutki. ale poco ci taki pług??

nie ma co szaleć z 330.to nie JD B)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja uwazam ze rade to sobie da z uciagiem ale z podnoszeniem bedzie problem bo przod bedzie musialbyc dociazony dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronom16    2

po co tak kombinować??? :D według mnie to może i powoli będzie ciągał ten pług,ale przez ten czas co przeznaczysz ne remont tego capka to zwykłą dwójką zaorałbyś kupe pola :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Po co rozgrzebujesz taki stary temat ? :D


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo161    0
Mój znajomy ciąga 3 skibowy obracalny sześćdziesiątką. Nie ma z nim większych problemów.

 

ja też ciągałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terror    0

Ja mam 2 obracanom do Władymirca i chodzi. Trzidziestka jest prawie identyczna więc też powinna dać rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik2222    0

C-330 nawet go z ziemi nie podniesie.Tak myślę. :P


Ursus jest najepszym traktorem,każdy to wie.Żaden traktor przy nim nie liczy się.Zapraszam do obejrzenia moich filmików na You Tube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irok    0

Mam zamiar kupic sobie plug obrotowy dwuskibowy do mojej trzydziestki i zwiazku z tym pytam sie fachowcow czy moj sprzet poradzi sobie z takim plugiem.

 

cześć ursus c-330 da rade z pługiem 2 obrotowym ja mam taki pług u siebie fajnie ora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja kiedyś widziałem c-330 z trzema pługami tylko miała styłu bliżniaki

 

hehe sasiad mojego wojka ma c-330 turbo i 2 skibowy obracany spokojnie ciąga :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przede wszystkim zwróciłbym uwagę na wagę pługa i jego długość (im dłuższy tym środek ciężaru bedzie dalej od końca cięgien dolnych i trudniej go będzie podnieść). Niedawno kupiłem obrotową 2-kę Lemken Opal na ramie 100x100 mm. Zdjęcie tego pługa mozna zobaczyć w Galerii w dziale Maszyny/Ciagniki/Landini. Ten pług waży 506 kg i ma 190 cm od zaczepów do końca ramy. Ciągnik (Mistral 55) podnosi go i obraca bez problemu. Przednie koła nie są podrywane nawet, gdy stanąłem na końcu podniesionego pługa (ważę 92 kg). Ciągnik waży około 1800 kg, czyli troche więcej niż 330. Mój pług ma skiby 2x40 cm i choć jeszcze go nie używałem, na pewno go uciągnę. Wcześniej ciagnąłem zagaonowy 3x30 cm. Podejrzewam, że do 330 trzeba by kupić najwyżej 2x35 cm. Chyba, że gleby są lekkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ludzie weźcie się ogarnijcie troche.... Nie uciągnie? haha no napewno jak będzie to rumpstad 2x40 ale mniejsze też widziałem i da rade co do podnoszenia to lekka rama i dygnie. Małego Lemkena albo Rabe znaleśc musisz. Terror swoim T25 ciąga lemkena. :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bury    0

siemka mój Ursus C-330M ciągnie pługi 5 skibowe zwykłe bez żadnych ograniczeń to myślę że z 2 obracaną powinien podołać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to mamy rekord świata ;) .

 

A czy przypadkiem nie dwie 330 ciagną tą 5-cio skibówkę? A podnosisz ją lewarkiem?

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Nie cytuj poprzedniego posta. U mnie w okolicy też 30stka ciąga 5 skibowy pług ale nie wiem ile bierze na skibę więc nie wiem czemu się tak dziwisz ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Pisze 5 skibowe zwykłe czyli pewnie 5*30 lub 5*35 w co i tak nie wierze

C-330 ma ciężko 2 skiby uciągnąć, trzeba ciągle z blokadą, jak ja bym miał tak orać więcej ha, to nie wiem co bym zrobił... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

No to w takim razie nie podoła ten co ja widuje jest znacznie mniejszy i lżejszy a co do 5*35 to ostatnio podnosiłem pług 4*35 waga 370kg i podnieść podołał ale ciężko pod góre zawrócić nawet więc nie ma co mówić o pracy z takim pługiem trzeba z 80-90 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DebyFarmer    26

Uważam że ursus uciągnie ten pług, ale obawiam się, że bedzie trzeba jeździc z blokadą bo będzie się slizgał ;)


ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ale pierdzieluchy ja słysze 2x30 to 2x30 tym bardziej zachodnie idą lżej niż to gówno klejone w grudziądzu... Stary lemken 2x30 i ciapek będzie szedł jak przecinak a orka miodnie wykonana ;[


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Simon1984    0

Wydaje mi się, że jest taki jeden pług obrotowy, który nadawałby się do zagregowania z C-330. Jest to Regent Jupiter, produkowany jeszcze chyba w czasach średniowiecza, bo coś około roku 1970. Zdjęcie w załączniku. Nie jestem pewny co do tego pługu na filmiku z youtbue, ale wydaję mi się bardzo podobny do tego jupitera ze zdjęcia:

Inni czepiają do Władymirca pług Opal 90, obracany hydraulicznie marki Lemken, co również możecie zobaczyć na filmiku z youtube:http://www.youtube.com/watch?v=L1As3pVbwmM&

Ja nie jestem jakimś zawodowym rolnikiem i nie jestem w stanie ocenić, czy takiego połączenie ma sens. Mam nadzieję, że zjawi się ktoś, kto fachowym okiem na to spojrzy. Te stare pługi nie są drogie, wydają się wygodniejsze od tradycyjnych.

post-38052-0-84154600-1309259113_thumb.jpeg

Edytowano przez Simon1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj