mtz3

Czy URSUS C-330 da rade?

Polecane posty

ansu    392

Ciągam MTZem pług dwunastoskibowy licząc przedpłużki to C330 spokojnie pociągnie obrotowy pług dwuskibowy nawet 50cm na korpus (dwu skibowy, czyli jeden korpus lewy drugi prawy) a z przedpłużkami to będzie czteroskibowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Nigdy nie słyszałem aby ktoś tak liczył ilość korpusów!!! Nie ma znaczenia ile ich jest a jedynie na jakiej szerokości one pracują. A pługa 2*50 30 w życiu nie pociągnie przynajmniej na takich ziemiach jak mam Ja( średnie do ciężkich) A co do reszty wypowiedzi które przeczcytałem, nie rozumiem dlaczego porównujecie prace z sadzarką czy z opryskiwaczem do pługa :/ To zupełnie inne maszyny!! Sadzarka jesli dobrze znalazłem wage tego modelu waży mnie a i pojemność ma mniejszą. A druga ważna rzecz! w trakcie pracy ubywa jej masy! Co do pługów to ważne tez jest jaki typ odkładni posiadają bo każda stawia inny opór. Kolejna istotna sprawa jeśli idzie o pług to owszem można naczepiać korpusów ile sie da tylko co z tego, jeśli ciągnik ledwo bedzie sie toczył a przy wzroście obciążenie trzeba bedzie spłycać. Wg mnie liczy sie max wydajność a jakoś wykonania orki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1

Griga te przykłady z sadzarkami to chyba są tylko po to żeby uprawdopodobnić że 330 taki pług podniesie. Sam mam sadzarkę S211 która jest bardzo ciężka i długa i 330 ją podnosi .

 

Jestem jednak zdania że ten pług obrotowy do 330 to pewna ciekawostka :D:P U mnie takiego pługa jak Twój to 330 by nie uciągneła. :D I czy w ogóle taki pług się opłaca?- czy czasem nie jest tak że gdybyś orał na normalne 3 skiby swoją 360 to byś zaorał więcej niż tym obrotowym ? :/ - ja to na takich pługach obrotowych się nie znam :D A z własnego doświadczenia wiem, że lżej idzie więcej małych korpusów niż mało dużych korpusów, bo duże korpusy stawiają duży opór, ziemia musi się przetrzeć o dużą blachę itd. Choć jakoś orki małymi korpusami jest gorsza :D


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Wiesz podnieść to jedno a nosić to drugie ;) Pług czy na drodze czy na polu bedzie wazył tyle samo. A co do opłacalności to wychodzi mi troche dłużej obrotowym, ale patrząc na lity paliwa spalonego wychodzi podobnie. A jakość orki jest przynajmniej jak dla mnie lepsza. A w rodzaju korpusa nie chodziło mi o jego wielkośc tylko o typ np standardowe śrubow półsrubowe itd... mają one inne opory ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Nierob głupoty bedzesz zalowal przedewszystkim poddnosnik czy da rade a czy nie lepiej odkladac na wieksz ciagnik a ciapka na rete do opryskiwacza a nie do takiej ciezkiej roboty


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

pawel24 kup sobie opoprostu 360 bedzie ci lepiej tez jest z lat 80' ZA CENE 330 KUPISZ JAKAS NAWET W BDB STANIE A ONA 2 SKIBY W OBROCIE DA RADE:)


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1
pawel24 kup sobie opoprostu 360 bedzie ci lepiej tez jest z lat 80' ZA CENE 330 KUPISZ JAKAS NAWET W BDB STANIE A ONA 2 SKIBY W OBROCIE DA RADE:)

Dzięki za radę ale 360 to nie to :):P:D. Jeżeli uda sie stargować troszkę cenę u właściciela, to wkrótce będziemy mieć 914 i ten ciągnik to nawet na najcięższym moim polu sobie poradzi z 3 skibami. Więc trzymaj kciuki aby się tym razem udało :D Nie mam dobrej opini o 360 ale szanuje ludzi którzy takie ciągniki mają.

 

Nie wiem też czy widziałeś ale pisałem że ten obrotowy to pewna ciekawostka i nie jestem tym zainteresowany choć dla jaj i dla zrobienia zdjęć do agrofoto to bym coś takiego do 330 założył :P:D

 

P.S. 914 jest oczywiście z lat osiemdziesiątych i jego stan jest świetny i wiem że nie był dużo jeżdżony bo teść mojego kuzyna jest sąsiadem właściciciela tego 914, który zresztą ma go od nowości. Wszystko działa, półbiegi też, i jest ciszej niż w 360 :P Tylko właściciel trochę dużo chce, ale może obniży cenę :D Rocznik 1988


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

powodzenia!:) mam nadzieje ze bedziesz zadowolony.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1
powodzenia!:) mam nadzieje ze bedziesz zadowolony.

Dzięki na pewno bardziej niż gdyby kupić 360 :D. Ciągnik ma z tyłu opony zużyte w 80% ale to są opony orginalne :cool:. Natomiast cena jest spora bo 41 tysięcy to chyba dużo, choć kto wie, biorac pod uwagę to że ciągnik nie jest wybity.... :/no ale może jeszcze coś spuści:/


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6340    1

moj wojek ciaga c330 2 obrotowa wprawdzie korpus ma nieco mniejszy ale duzo roboty przy tym plugu ciagnik nie ma c 330 ciagna 5 skib do podorywki a c360 7skib u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz14    1

ja mam zetora 5245 45 KM i 2 skibowy obracany pług gasner . jestem koło n Targu  ziemie mam ciężkie i przy tam pługu mój zetorek ma co robić  nie wiem jakie są ziemie u ciebie ale ja bym sie nie brał do orania obracanym pługirm 330. lepiej już 3p albo 360

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myśle Ze może w jedno skiboym to da rade. Ja w tym roku podorywałem c- 330 3-skibowym "uniagrudziądz" A do orania odpialem jedną skibe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusik123    0

C-330 to bardzo dobry ciągnik mam agregat uprawowy 25 rap sprężystych. c-360 to ciagnie.

ale kiedyś popiołem ciapka i radził sobie bardzo dobrze. Jeśli uciągnie 3 duza to na pewno 2

obracana tylko na lekkim ramie bo przód mu podniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jj    22

kup sobie pug od RS napewno podniesie i uciągnie u nas w szkole takim zestawem uczą orać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

u mnie c 330 pracowal z plugofrezarka grudziadz i dawal sobie rade ale z takim plugiem to z miejsca by nie ruszyl :huh:


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz16    0

U mnie C330M to oram 2 skibowym zagonowym, bo z 3 nie daje rady, więc myślę, że z 2 obracanym nie dałby rady. :rolleyes: :(:(:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetorek7711    0

Ja mysle ze dałby rade tylko by trzeba mu ostro dawać mój kumpel załozył do c-330 pług 4 skibowy zwykły i szła trzydziecha dopuki pługi nie weszły głębiej ale zakopcił pół wsi :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34
ja się tak samo zastanawiałem czy c-360 pociągnie trójkę obracalną. Skoro c-330 ciągnie zwykły 2-skibowy pług to przecierz w obracalnym też idą 2 skiby w ziemię a następne dwie tylko są w górze. Jeżeli pług jest lekki to można i spróbować ale chyba racze na równym terenie. Takie jest moje zdanie.

Mój znajomy ciąga 3 skibowy obracalny sześćdziesiątką. Nie ma z nim większych problemów.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Mój znajomy ciąga 3 skibowy obracalny sześćdziesiątką. Nie ma z nim większych problemów.

A jaki to pług? można wiedzieć bo planuje kupić.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Szczerze to nie wiem jakiej jest marki, ale przy najbliższej okazji mogę się dowiedzieć.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronio82SA    1

nie da rady.

Mimo że 330 podnosi szybko zwykło a . 2 obracalno to 3P dobrze podnosi tak ja 3P @qriqa.

Takie jest moje zdanie :D


Nie ma przyjemniejszej myśli że żniwa 2009 już niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszP    0

Nie no jak byś założył do 330 szersze kapcie to z 2 skibowym sukovem jakoś by sobie poradził B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj