Zaloguj się, aby obserwować  
awox

Przetrząsakra ciągnięta

Polecane posty

sensu nie widzę, w zakładaniu jej do ciapka. Może kręcić to się i będzie ale chyba tylko na pusto :lol: . jak może sobie poradzić, jak ona ma 4 gwiazdy napędzane WOM? Trzydziestka to najwyżej dwie gwiazdy,a to i tak przy 4 biegu w dużej trawie stają widełki.... Chyba, ze będziesz jedynką jeździł....

Edytowano przez RolniczkazZawad

Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keeway1911    52

Witam.

Mam inne zdanie niż Pani @RolniczkazZawad a mianowicie miałem identyczną przetrząsarkę i c330 spokojnie dawała sobie radę nawet w świeżo skoszonej trawie lecz tak jak już napisała Monika 4bieg bo na 5jest ciężko...

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Spokojnie da radę :) Mój sąsiad pracuje identyczną przetrząsarką z C330 i nie ma najmniejszych problemów :)


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ciapek spokojnie da sobie rade. Ja mam zawieszaną i ciapek tez daje rade ale i tak chodzi z 3512. Przy ciapku jest tur a nie che mi się go odpinać :D

Edytowano przez milanreal1

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awox    0

Ok dzięki za odpowiedź, czyli wygląda na to że jadę i kupuję.

A jak się tym pracuje, ubywa czy raczej wolno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

sensu nie widzę, w zakładaniu jej do ciapka. Może kręcić to się i będzie ale chyba tylko na pusto :lol: . jak może sobie poradzić, jak ona ma 4 gwiazdy napędzane WOM? Trzydziestka to najwyżej dwie gwiazdy,a to i tak przy 4 biegu w dużej trawie stają widełki.... Chyba, ze będziesz jedynką jeździł....

 

Palce, gwiazdy stają w nie za bujnym pokosie, ale tylko w wynalazkach z jarmetu i im podobnych bo paski się ślizgają. A w tej maszynie kuhna raczej nie będzie takiego problemu.

Edytowano przez Pawel20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus45    6

zgadzam się z koleżanką ale tylko w polskich maszynach:) a co do tej przewracarki to ciapek na pewno da radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid381010    1

Spokojnie pójdzie.ale ja bym na twoim miejscu pomyślałbym nad taką samą ale zawieszaną.Ciapek też by poszedł z taką na 4.!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awox    0

Zastanawiałem się nad zawieszana ale cena od 3000 z górę. A tę zaczepianą mam za 2000 z transportem i walkiem, sam wałek kosztuje z 600 w sklepie bo trzeba długi i od prasy podobno nie podejdzie bo jest za krótki. Więc co radzicie koledzy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awox    0

Znalazłem przewracarkę 4 m z czterema gwiazdami i czteroramienną, widziałem jeszcze pięcioramienne, czy jest jakaś różnica w pracy tych obu maszyn???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awox    0

Mam ciapka i nie wiem czy podoła z podnoszeniem, a druga sprawa to mam ograniczony budżet, a czy możecie mi powiedzieć czy w porównaniu z taśmowa przewracarką którą już posiadam, ta karuzela będzie się opłacać na 4 ha łąki?? Nie mam bardzo czasu na przewracanie bo z urlopem w pracy ciężko i dlatego zastanawiam się nad karuzelą?? znalazłem za 1300 zł z wałkiem właśnie 4 ramienną. Dzięki za wszystkie podpowiedzi.

Edytowano przez awox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

powiem Ci tak kolego awox@ ze mam przetrzasarke 4 gwiazdowa, po 6 ramion na gwiezdzie fahr zawieszaną , i ciapek daje rade w swiezo skoszonej lucernie ale tylko 4biegiem, moja przetrzasarke przerobiłem z 6 gwiazdowej cianietej na 4 wiazdowa zawieszana, mozna takie 6cio gwiazdowe kupic za grosze do remontu małego, jesli temat cie interere to mnie uczyniło przerobienie w sumie 1000zł dwa lata temu 4 nowe kółka i wszystkie palce nowe wstawilem, jak chcesz to moge zrobic foto i zapodac ;) a jesli masz chec i smykałke to odsprzedam Ci pozostałe dwie karuzele i mozesz zrobic sobie dwu gwiazdowa ;)

Edytowano przez piciaj

znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awox    0

Jak możesz to zapodaj zdjęcia, z góry dzięki, przyznam się że myślałem o przerobieniu na podnoszoną.

A i jeszcze jaka jest wydajność tej przewracarki??

Edytowano przez awox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

spoko jutro strzele foto ;) zabiera 3 rzedy po rotacyjnej tak na spokojnie, a jak rowne rzedy po skoszeniu i prosto sie jedzie to nawet 4 rzedzy bierze, w normalnej trawie smigam nawet 5biegiem, aha nie dodałem ze ja mam na ciapku tura, i przod mi sie nie podnosi

a wydajnosc to ciezko mi powiedziec bo nie mierzylem :huh:

Edytowano przez piciaj

znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awox    0

A 1 ha to ile czasu ci zajmuje przelecieć?? tak pi razy drzwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

dzies tak 30 - 40 minut ale pewnosci niemam, jak zahacze do 40tki to szybciej idzie ale ciapkiem to gdzies w tych granicach , ale wiadomo ze przetrzasa sie zaraz po skoszeniu i nie na całym gazie by nie otrzasac nadto listków np w lucernie


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez szymekrolnik89
      Witam szukam opinii zgrabiarki jedno karuzelowej do 1014 lub 360 ursusa. Jestem zielony całkowicie w temacie powierzchnia na jakiej ma pracować to ok 10ha teren górzysty najlepiej pracowało by mi się 1014 bo wom niezależny. budżet to do ok 12tys zł. Jeżeli możecie to konkretne modele podajcie
    • Przez Karolek132
      witam wie ktoś jak to wymienić ?
    • Przez polk1223
      Witam, rozglądam się za przetrząsarką i natknąłem się na felle th 460.  Pracowała by z c360.
      Pytanie 1
      Chciałbym zasięgnąć informacji o niej, jak się sprawuje oraz jak wygląda sytuacja z częściami? Jak z awaryjnością?
      Pytanie 2. 
      O co chodzi z końcówkami (d oraz dn) w wersjach fella th460 /th460 d/fella th460 dn ? Wyjaśni ktoś? 
      Pytanie 3. 
      Na co dokładnie zwrócić uwagę przy oględzinach?
      Pytanie 4. 
      Do przetrząsarki zalecają wałek ze sprzęgłem ,jak to z tym jest? 
       
       
       
    • Przez luki987654321
      Witam, jaką polecacie zgrabiarkę do 10-11 tys i 4m i więcej szerokości roboczej? myślałem o zgrabiarce Niemeyer (podoba mi się jej składanie do transportu) i deutz fahr. którą z nich polecacie ewentualnie jakaś inna marka. z góry dziękuję za opinie posiadaczy
    • Przez morisek381
      Witam. Szukam informacji jak przestawiać gwiazdy zgrabiarki kuhn grs na grabienie i potem spowrotem na rozbijanie pokosu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj